Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Kriitikakunst. Uurimus kriitika olemusest ja toimest. Eesti kogemusAutor(id): Rein Veidemann
Kujundaja: Anne Linnamägi
Kirjastus: Avita
Linn: Tallinn
Aasta: 2000
Originaalkeel:
ISBN: 9985203364
Lehekülgi: 160
Sari: Studia litteraria Estonica 3
Seisukord: kaaned kohati kulunud, sisu korras, raamatukogust kustutatud eksemplar
Mõõdud: 176 × 247 mm
Suurus: tavaformaadist veidi suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 039
Raamat esitab esmakordselt Eestis hõlmava käsitluse (kirjandus)kriitika mõistest ja institutsioonidest, kriitika toimimisest metateksti ja kontekstina, kriitika suhestumisest ühiskonna, kirjanduse ja kirjanduslooga, kriitika meetodist ja kriitika uurimisvõimalustest. Raamat lähtub tänapäeva kriitikateoreetilisest kogemusest, resoneerides eriti kultuurisemiootilise (Tartu-Moskva koolkonna) ja hermeneutilise lähenemisviisiga, kuid püüab samas intensiivselt arendada algupärast arutlust, olles ühtlasi autori tunnetusteoreetilise arengutee kokkuvõtteks. Raamat on mõeldud teoreetiliseks abivahendiks nii kõrgkoolide kirjandus- ja kriitikakursustele kui ka kõigile kirjandusõpetajatele ning kirjanduse ja kriitika süvahuvilistele. Teksti jälgimise hõlbustamiseks on see esitatud kaheplaaniliselt, põhiarutluse ja selle kõrval kulgeva definitsioonide, märksõnaseletuste ja väidete plokina.
Monograafia põhineb aastatel 19781979 peamiselt ajakirjas Keel ja Kirjandus avaldatud asjaomastel artiklitel ning Tartu Ülikoolis 1997 1998 peetud loengutel.
Märksõnad
kirjanduskriitika
kirjandusteooria
Sari: Studia litteraria Estonica 3
Hind:
7,00 EURTeema
Keel ja kirjandus alla viimati lisatud:
Uno Liivaku, Kust king keelt pigistab,
Valgus, 1978, hind: 3,50 eurot
Tiit Roosmaa, Mare Koit, Kadri Muischnek, Kaili Müürisep, Tiina Puolakainen, Heli Uibo, Eesti keele formaalne grammatika,
TÜ Kirjastus, 2001, hind: 4,00 eurot
Toimetanud Reet Kasik, Tekstid ja taustad V. Meediatekstide keelekasutus ja selle sotsiokultuurilised taustad,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2008, hind: 7,00 eurot
Aavo Valmis ja Lembetar Valmis, Eesti õigekeelsusgrammatika keskkoolile,
Virgela, 1999, hind: 13,00 eurot
Karl Hein, Ajaloolised isikud Eesti ilukirjanduses,
Estada, 2012, hind: 15,00 eurot
Koostanud Leida Püss, Nõukogude Eesti tõlkekirjandus 1976-1980. Переводная литература, изданная в Эстонской ССР в 1976-1980. Bibliograafianimestik,
Eesti Raamat, 1983, hind: 6,00 eurot
Jüri Talvet (koostaja), Maailmakirjandus 2. Romantismist postmodernismini,
Koolibri, 1999, hind: 15,00 eurot
koostaja Marju Luts-Sootak; toimetaja Hesi Siimets-Gross, Jüri Jegorov. Personaalbibliograafia,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2022, hind: 5,00 eurot
Koostanud Viivi Maanso, Viivi Rukki ja tema aeg. Artikleid ja bibliograafia,
TLÜ kirjastus, 2009, hind: 6,50 eurot
Alli Lunter, Kirjandiõpetus. Õppematerjal gümnaasiumile,
Koolibri, 1999, hind: 4,00 eurot
Keel ja kirjandus all on 1387 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!