Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Tuleviku araablane. Lapsepõlv Lähis-Idas, 1978–1984Autor(id): Riad Sattouf
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2023
Originaalkeel:
Tõlkija: Kadi Kolk
ISBN: 9789985358290
Lehekülgi: 160
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 240x170
Suurus: Pehmekaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
See raamat räägib tõestisündinud loo ühe heledapäise poisi kasvamisest kahes täiesti erinevas kultuuriruumis: Prantsusmaal ning Liibüas ja Süürias. Riad Sattoufi meisterlikud ja leidlikud pildid on põimitud lapseliku naiivsuse, ajaloolise konteksti ja teravmeelse huumoriga sedavõrd tabavalt, et kutsuvad lugejas esile vaheldumisi külmavärinaid ja naerupuhanguid.
„Tuleviku araablane” on hinnatud koomiksikunstniku Riad Sattoufi 6-osaline autobiograafiline sari. See on üks viimase kümnendi menukamaid prantsuse graafilisi romaane, mida on kokku müüdud üle kolme miljoni eksemplari. Teos on pälvinud Prantsuse tähtsaima koomiksiauhinna Le Fauve d’or’i ning sari on tõlgitud rohkem kui 20 keelde. Aasta koomiksi auhinnaga on tunnustatud ka tõlkeid.
Riad Sattouf on prantsuse-süüria karikaturist, koomiksikunstnik ja filmirežissöör, kelle käekirja tunnevad lugejad üle maailma iseloomuliku graafilise joone ja satiiriliste argielu anekdootide poolest. Aastatel 2004–2014 töötas Sattouf Prantsuse satiirilises nädalalehes Charlie Hebdo, kus ilmus tema tuntud koomiksisari „Noorte salajane elu” („La vie secrète des jeunes”).
„Läbi süütute lapsesilmade jutustatud autobiograafiline lugu talutab meid mängulise kergusega araabia kultuuri keskmesse, paljastades nagu möödaminnes ka selle maailma kõige kummalisemaid ja lausa hämaraid nüansse. Virtuoosselt joonistatud ja üliladusalt loetav pildi ning teksti sümbioos.” – Marko Mäetamm
Märksõnad:
Varrak
koomiksid
elulood
memuaarid
biograafiad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Tuleviku araablane. Lapsepõlv Lähis-Idas, 1978–1984, Riad Sattouf, Varrak 2023Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Vaapo Vaher, Imelaps, kellest ei saanud geeniust. Esseistlik monograafia Ardi Liivesest,
Eesti Keele Sihtasutus, 2007, hind: 8,00 eurot
Tiit Lääne, Katkenud võidusõit. Profirattur Lauri Ausi lugu,
Lauri Ausi nimeline Fond, 2005, hind: 18,00 eurot
Koostanud Malle Ranne. Toimetanud Daimar Lell, Õpetaja Fernanda Tamm,
2007, hind: 5,00 eurot
Vello Lään, Pikk blond mees palliga,
Elmatar, 2008, hind: 4,00 eurot
Ene Rämmeld, Ühel olematul suvel,
Tänapäev, 2008, hind: 14,00 eurot
Georg-Julius von Schultz-Bertram, Balti idealisti kirjad emale,
Ilmamaa, 2004, hind: 8,00 eurot
Dominic Midgley, Chris Hutchins, Abramovitš, miljardär ei kusagilt (Roman Abramovitš),
Pilgrim Group, 2005, hind: 15,00 eurot
Huno Rätsep, Академик Пауль Аристэ. Akademik Paul Ariste,
Perioodika, 1980, hind: 3,50 eurot
Irving Stone, Elujanu. Jutustus Vincent van Goghist,
Kunst, 1968, hind: 5,00 eurot
Madis Kõiv, Kalad ja raamatud,
Õllu, 1998, hind: 5,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4524 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!