Teema: Ilukirjandus: väliskirjandus
Pealkiri:
Lehman BrothersAutor(id): Stefano Massini
Kujundaja: Mari Kaljuste
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2021
Originaalkeel: itaalia keel
Tõlkija: Margus Alver
ISBN: 9789985351826
Lehekülgi: 424
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 210x143
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
Stefano Massini loo keskmes on kolm venda – Hajum, Mendel ja Maier Lehmann, kes 19. sajandi keskel üksteise järel Saksamaalt Ameerikasse rändavad ning seal äri ajama hakkavad. Uuel kodumaal saavad nende nimedeks Henry, Emanuel ja Mayer Lehman. 1850. aastal asutavad nad ettevõtte Lehman Brothers.
Eepiline teos jälgib vendade Lehmanite karjääri, juudi traditsioone austavat pereelu ning panga käekäiku läbi pooleteise sajandi, taustal Ameerika kapitalistliku majanduse ülesehitus ja õitseng.
Lehman Brothers Holdings Inc. kujunes ülemaailmse haardega finantsettevõtteks, suuruselt neljandaks pangaks Ameerikas. 2008. aastal läks Lehman Brothers pankrotti. Seda peetakse järgnenud ülemaailmse majanduskriisi üheks peamiseks vallandajaks.
Teatrilavale jõudis teos esmakordselt 2013. aastal prantsuskeelses tõlkes Prantsusmaal, seejärel Itaalias Milanos. 2018. aastal järgnes esietendus Londonis ja 2020. aastal jõudis näidend ka Broadwayle. 9. septembril 2020 esietendus „Lehman Brothers“ Eesti Draamateatris, kus sellest lavastusest on saanud nii publiku kui ka kriitikute lemmik.
„Lehman Brothersi“ tõlkija Margus Alver pälvis selle tõlke eest 2021. aastal Eesti Teatriliidult Aleksander Kurtna nimelise tõlkeauhinna.
Auhind: Eesti TeatriliiduAleksander Kurtna tõlkeauhind 2021
Märksõnad:
Varrak
itaalia
ilukirjandus
värssromaanid
Hind:
21,00 EURTeema
Ilukirjandus: väliskirjandus alla viimati lisatud:
Ernest Hemingway, Hüvasti, relvad,
Eesti Raamat, 1983, hind: 7,00 eurot
Apuleius, Metamorfoosid ehk Kuldne eesel,
Hortus Litterarum, 1994, hind: 10,00 eurot
William Harrison Faulkner, Yoknapatawpha vanaaeg. Jutustused I,
Eesti raamat, 1980, hind: 5,50 eurot
Nora Roberts, Kiusatus,
Ersen, 2008, hind: 15,00 eurot
Gotthold Ephraim Lessing, Valitud teosed. Näidendid,
Eesti Raamat, 1965, hind: 5,00 eurot
Šolom Aleihhem, Marienbad,
Aviv, 1994, hind: 6,00 eurot
Jayne Ann Krentz. Toimetanud: Ants Kaasik, Leiubüroo,
Ersen, 2001, hind: 9,00 eurot
Kate Coscarelli, Täheks sündinud,
Ersen, 2000, hind: 5,50 eurot
Sandra Brown, Kus suitsu, seal... New York Timesi bestseller,
Ersen, 1998, hind: 6,00 eurot
Sandra Brown, Alibi. New York Timesi Bestseller,
Ersen, 2000, hind: 11,00 eurot
Ilukirjandus: väliskirjandus all on 7209 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!