Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
ABBA. Mängu nimiAutor(id): Tony Calder, Colin Irwin ja Andrew Oldham
Kirjastus: Hotger
Linn:
Aasta: 1999
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Lii Tõnismann
ISBN: 9985839420
Lehekülgi: 228
Seisukord: pisut kulunud ümbrispaber, sisu olemas ja korralik
Mõõdud: 170 × 235 mm
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, pehmete kaantega
Sisu:
Agnetha, Benny, Björn ja Anni-Frid said maailmas tuntuks oma pentsiku triumfiga 1974. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel, tungides seeläbi ennenägematu rahvusvahelise edu keerisesse ja olles sellisena võrreldavad vaid The Beatlesiga. Ometi on neid just süüdistatud ülemäära täiuslike poplaulude ja naeruväärsete sporditrikood meenutavate polüesterkostüümide pärast.
20. sajandi parimad laululoojad. Sedavõrd intrigeerivalt iseloomustavad ABBAt Andrew Oldham ja Tony Calder, algupärase rocknrolli pahad poisid, kes jutustavad salvavalt teravmeelses stiilis maailma kuulsaimate rootslaste ebatavalise loo.
Sellised ansamblid nagu Erasure ja Björn Again hoiavad ABBA fenomeni jõudsalt elus ning geiklubid mängivad lakkamatult nende plaate. Calder, Oldham ja nende sulesepast kompanjon Colin Irwin hindavad ABBA muusika ümber ja avavad esmakordselt nende särava tähelennu tausta. See raamat purustab paljud mahedad ABBA-müüdid ning jutustab südamevalust, mis kaasnes abielude kokkuvarisemisega poolel teel; tüdrukute pidevast vihavaenust ning kibedatest lahkhelidest, mis tekkisid kauaaegse mänedžeri Stig Andersoniga; finantsvaidlustest ning pingetest, mis viisid lõpuks laialiminekuni. Kõik see toimus samal ajal näiliselt vaevatu sajandi menukaimate poplaulude loomisega.
Andrew Oldham ja Tony Calder on tuntuks teinud ja suunanud ka selliseid rokilegende nagu Rolling Stones, Marianne Faithfull, The Small Faces, Eddy Grant, The Bay City Rollers ja Jive Bunny, kasutades unikaalseid muusikatööstuse-kogemusi loomaks haruldast ja omanäolist sissevaadet ühe meie sajandi suurima popfantaasia vormimisse. Koos veel ühe suure fänni, ajakirjanik Colin Irwiniga püüavad nad asetada ABBA tema väljateenitud kohale kõigi aegade suurimate staaride hulgas.
Originaali pealkiri ABBA. The name of the game. Eesti keeles
Märksõnad
rootsi
popmuusika
ansamblid (muus.)
ABBA (ansambel, Rootsi)
rootsi
popmuusika
ansamblid (muus.)
20. saj. 2. pool
Hind:
18,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Reny Klas-Glass, Üks lugu minu elust. Autobiograafiline meenutus Stalini ajastust,
Nornberg, 2016, hind: 14,00 eurot
Tiit Kändler, Endel Lippmaa. Mees parima ninaga,
Ekspress Meedia, 2017, hind: 14,00 eurot
Mihkel Mutt, Mälestused VI. Elukott,
Fabian, 2011, hind: 15,00 eurot
Toomas Kall, Rüütel rahva keeles ja meeles,
Varrak, 2006, hind: 10,00 eurot
Jaak Ojakäär ja Valter Ojakäär, Uno Naissoo. Põgene, vaba laps!,
TEA Kirjastus, 2011, hind: 20,00 eurot
Dagmar Reinolt, Silvi Vrait. Saatus,
Ajakirjade Kirjastus, 2011, hind: 22,00 eurot
Vladimir Beekman, Alles see oli...,
Tänapäev, 2008, hind: 14,00 eurot
Ingmar Bergman, Laterna magica,
Tänapäev, 2006, hind: 17,00 eurot
Elo Tuglas, Tartu päevik 1928-1941,
Tänapäev, 2008, hind: 26,00 eurot
Triin Raave, Tenerifel tegelikult. Elu laste ja koertega. Mehest rääkimata,
Pilgrim, 2022, hind: 10,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4387 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!