Teema: Ilukirjandus: eesti kirjandus
Pealkiri:
PooltoonidAutor(id): Annika Lõhmus
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2020
Originaalkeel:
ISBN: 9789985348161
Lehekülgi: 384
Seisukord: pisut kulunud kaaned, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 200x145
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
„Pooltoonid” on mitmekihiline raamat, mis räägib ennekõike armastusest – armastusest mehe ja naise vahel ning armastusest muusika vastu. Ent teose peateemaks kujuneb tahes-tahtmata lähisuhtevägivald, mis kipub varjutama kõike muud.
Raamatu peategelane, nooruke Elis õpib laulmist ja saab töökoha mainekas barokkansamblis. Elis on õnne tipul, kuid muusikamaailma telgitagused ei osutugi teab kui roosilisteks: siin tuleb ette nii intriige, haiglast auahnust kui ka kadedust. Ka Elise armuasjad hakkavad tegema kummalisi siksakke ja mõne aja möödudes avastab ta, et elab koos mehega, kes kasutab tema kallal vägivalda.
Raamat näitab ilmekalt, kuidas mõjub lähisuhtevägivald naise psüühikale – veel aastaid hiljem on Elisel raske elust rõõmu tunda. Et traumast üle saada, läbib ta pika ja keerulise tee, mis nõuab tohutut tahtepingutust.
Tumedast alatoonist hoolimata mõjub romaan elujaatavalt ja helgelt ning sisaldab ka kelmikaid ja humoorikaid noote.
„Pooltoonid” on Annika Lõhmuse esimene romaan. Varem on tema sulest ilmunud luulekogu „Halo” ja reisinippide käsiraamat „Passist reispassini”.
Märksõnad:
Varrak
eesti
ilukirjandus
romaanid
Hind:
12,00 EURTeema
Ilukirjandus alla viimati lisatud:
Jack London, Martin Eden,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1963, hind: 7,00 eurot
Agatha Christie, Paddington 16.50,
Eesti Raamat, 1976, hind: 3,50 eurot
Lilli Promet, Ainult puhtast armastusest. Novelle ja laaste,
Ajalehtede-Ajakirjade Kirjastus, 1958, hind: 3,00 eurot
Carson McCullers, Kurva kohviku ballaad,
Perioodika, 1967, hind: 2,00 eurot
Jüri Jürison; Koostanud: Juhan Peegel, Eestimehe teekond ümber maailma Askoldi laeva peal (reisikirjeldus),
Perioodika, 1975, hind: 1,90 eurot
Lembit Uustulnd, Kiikhobune Antverpenist,
Varrak, 1999, hind: 13,00 eurot
Sally Mandel, Nagu välk selgest taevast,
Ersen, 2003, hind: 5,00 eurot
Laila Hietamies, Ööbikusalu,
Eesti Raamat, 1998, hind: 5,00 eurot
Henn-Kaarel Hellat, Naiste maailm 1. Ulmeromaan,
Eesti Raamat, 1976, hind: 4,00 eurot
Šolom Aleihhem, Marienbad,
Aviv, 1994, hind: 5,00 eurot
Ilukirjandus all on 23547 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!