Teema: Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid
Pealkiri:
ValikurõõmAutor(id): Eesti Kutseõppe Toetusühing
Kirjastus: Hotger
Linn: Tallinn
Aasta: 2014
Originaalkeel:
ISBN: 9789949330959
Lehekülgi: 200
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 145x210 mm
Suurus: tavaformaadis ja pehmete kaantega raamat
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 285
Kõigil meil on tulnud teha elus tähtsaid valikuid. Hea kui oleme selleks ette valmistatud. Valikutest üks olulisemaid on, mida teha peale põhikooli lõpetamist, kas jätkata gümnaasiumis või suunduda kutseõppesse. Keeruliseks muudavad otsustamise nii info puudus, kui ka ühiskonnas kutsehariduse suhtes levivad eelarvamused, mis ametiõpet ei soosi.
Raamat Valikurõõm püüab põhikooli lõpetajaid otsuse langetamisel aidata. Me ei soovi nende kaante vahel jagada õpetussõnu või ainuõigeid juhiseid. Siia on koondatud seitsme noore inimese teekond elukutse juurde, mis andis neile võimaluse eneseteostuseks. Nende lugudega tutvudes, otsime ühiselt vastust küsimusele, kuidas leida õige amet. Vahel on tõukejõuks vanemate, sõprade, lausa võhivõõraste soovitused, teinekord pime juhus või saatus.
Kui raamatu läbi lugenud põhikooli lõpetaja nõustub mõttega, et õigesti valitud elukutse muudab inimese õnnelikuks, on Valikurõõm oma eesmärgi täitnud. Näitleja, laulja, ärimees, poliitik või lendur pole ainsad ametid, mida ihaldada, sest ükskõik, millist tööd inimene teeb, kui ta ametit oskab ja tehtu üle uhkust tunneb, muutub see tõeliseks eneseteostuseks.
Igaüks on oma õnne sepp ja õiged otsused tuleb meil endil langetada. Mõtle, mida tahad elus saavutada, kaalu läbi reaalsed võimalused ja otsusta, mida saad kohe ja praegu ette võtta selleks, et kasvõi osake sinu unistustest täituks! Ole julge, ära karda valikuid! Elu algab täna ja selles on üks olulisemaid asju õige elukutse.
Märksõnad:
kutseõppeasutused
kutseõpe
kutseharidus
Eesti
teatmikud
kutsevalik
ilukirjandus
jutud
Hind:
3,00 EURTeema
Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid alla viimati lisatud:
Friedrich Reinhold Kreutzwald, Eesti rahva ennemuistsed jutud,
Eesti Raamat, 1978, hind: 18,00 eurot
Iko Maran, Tuline jäätis,
Eesti Raamat, 1978, hind: 4,00 eurot
Iko Maran, Londiste, õige nimega Vant,
Eesti Raamat, 1989, hind: 10,00 eurot
Hasso Krull, Laps ja kuu,
Kaksikhammas, 2023, hind: 9,00 eurot
Aino Pervik, Kallis härra Q,
Avita, 2004, hind: 12,00 eurot
Adolf Rammo, Hundipassiga koolipoiss. Šahh Madani teine raamat,
Eesti Raamat, 1973, hind: 4,00 eurot
Henno Käo, Kusagil mujal,
Tiritamm, 2000, hind: 14,00 eurot
Juhan Jaik, Imede küla. Lastelood,
Canopus, 2008, hind: 7,00 eurot
Aino Pervik, Kunksmoor ja kapten Trumm,
Eesti Raamat, 1975, hind: 9,00 eurot
Mihkel Ulman, Muinasjutt printsist, kes kaotas näo,
Elmatar, 2011, hind: 4,00 eurot
Laste- ja noortekirjandus: eesti autorid all on 3700 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!