Teema: Kultuur
Pealkiri:
Eesti mõistatuste, vanasõnade ja kõnekäändude kuldraamatAutor(id):
Kirjastus: TEA Kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 2014
Originaalkeel:
ISBN: 9789949242337
Lehekülgi: 240
Sari: Kuldraamat
Seisukord: esikaas veidi pleekinud, muidu korralik raamat
Mõõdud: 245x225 mm
Suurus: suures formaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
Eestlasi on ajast-aega paelunud mõistatused, vanasõnad ja kõnekäänud – meie keele ja meele, meie rahvakultuuri lahutamatu osa. Need on ergutanud meie vaimu, meid õpetanud ja kasvatanud, meie meelt lahutanud ja keelt teritanud.
„Eesti mõistatuste, vanasõnade ja kõnekäändude kuldraamat” toob lugejani kõige taibukamad mõistatused ning eesti keelt rikastavad mahlakad vanasõnad ja kõnekäänud. Neis avaldub rahva elutarkus, mis ilmestab meie pärimuskultuuri ka tänapäeval. Alates meie rahvakalendri tähtpäevadega seonduvast ja lõpetades inimeste omavaheliste suhetega – kõik need teemad mahuvad kuldraamatu kaante vahele.
„Eesti mõistatuste, vanasõnade ja kõnekäändude kuldraamat” on tõeline kogupereraamat, mis pakub igale põlvkonnale mõtlemise pinget ja äratundmise rõõmu. Tähestikulised ja temaatilised registrid aitavad otsitavat kiiresti leida.
Märksõnad:
folkloristika
lastekirjandus
Kuldraamat
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Eesti mõistatuste, vanasõnade ja kõnekäändude kuldraamat, , TEA Kirjastus 2014Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Enda Naaber Nipsust, Joonistades inimesi. Publitsistika,
Enda Naaber Nipsust, 2018, hind: 8,00 eurot
Linnutiivul II. Jõgeva Ühisgümnaasium 25 (koolialmanahh),
Jõgeva Ühisgümnaasium, 2009, hind: 6,00 eurot
Linnutiivul. Jõgeva Ühisgümnaasium 20 (koolialmanahh),
Jõgeva Ühisgümnaasium, 2004, hind: 6,00 eurot
Marju Kõivupuu; toimetaja Eha Kõrge, Meie pühad ja tähtpäevad,
Varrak, 2018, hind: 21,00 eurot
Leszek Kolakowski, Naeruvääristatud Jeesus. Kaksteist esseed. Edmund Burkei Seltsi raamat,
Hendrik Lindepuu, 2017, hind: 8,00 eurot
Jüri Kolk, Argitraagikaid ja teisi artikleid. Artikleid aastatest 2010-2020,
EKSA, 2021, hind: 14,00 eurot
Hando Runnel, Ei hõbedat, kulda,
Eesti Raamat, 1984, hind: 6,00 eurot
Joanna Nylund, SISU. Soome südikuse Kunst,
Paljasjalg, 2018, hind: 8,00 eurot
Yuval Noah Harari, 21 õppetundi 21. sajandiks,
Postimees Kirjastus, 2019, hind: 11,00 eurot
Cornelius Hasselblatt, Eesti kirjanduse ajalugu,
TÜ Kirjastus, 2016, hind: 15,00 eurot
Kultuur all on 4933 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!