XXI sajandi väljakutse: tsivilisatsioonid, Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! XXI sajandi väljakutse: tsivilisatsioonid, kultuurid, väärtused, Jüri Saar, Hea Raamat 2014 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Mustpeade hoone""Elektriskeemide tingmärke""Juhtimise võlu ja valu (2. osa). ..""Teoreem""Draakonilend. Poeem""Organisatsiooniõpetus""Vulkaaniline kontinent. Reis Lõun..""Umimetsades. Luulet 1976-1977""Soojusravi""Esimene malbe päev sel aastal""Mootorratturid""Laule. II valik. Arne Oit""Vesta-Linne, kohe voodisse!""Hüvasti, Berliin""Атлас автомобильн..""Põnev õuesolemise raamat""Revolutsioon ja Vasturevolutsioon""Väikeriigid ja rahvad""Maailma maaliline nägu. Maarjamaa..""Argipäeva alkeemia""Öised varjud""Kaks lasku""Maaõlm""Nad võitlesid nagu kaardiväelase..""Armastuse auto""Luuletused 1954-1976""Tõde ei ole olemas ja kõik on v..""Juhan Simm sõnas ja pildis""Varesele valu. Esmaabi käsiraamat""Inimese füsioloogia""Valik esseid""Vastupandamatu""Inimnäoline islam""Minu vend Yves""Võitle diabeediga veregrupidieedi..""Akadeemia 2014/3""Sindbad the Sailor""Kaardid lauale""Luuletused ja poeemid""Eesti keele reeglid põhikoolile""Lojaalsuse reeglid""Verega joodetud maa""Shakespeare'i kood""Luulekool I. Apoloogia""Kingitus""Helisev muusika. Trapi laulupere l..""Rooma""Surm purpurpunastes mägedes""Laule meeskoorile""Arvutid nüüd ja tulevikus""Saksa-eesti taskusõnastik""Heavy Waters""Silmad terveks! Õige toitumine a..""Eesti ja soome-ugri keeleteaduse a..""Naisena sündinud II. Kakskümmend..""Kohtla-Järve linn ja rajoon""Squirrel""Raekoda""Sporditäht. Juuni 2005""Gideoni saladus""Tarkuseraamat. Uut ja huvitavat""Strauss - see on sõda. Lääne-Sa..""Saar""Lenin rongis""Riigiarhiivi fondide teatmik 2. os..""Sotsialistlik Põllumajandus 1962/..""Eesti keeleõpetuse reegleid""Leiutised""Halloweenipidu""Emakeele Seltsi aastaraamat 1978/2..""Lukksepp""Doktor Nortoni päevik. Pamflettju..""Avatud ühiskond. Globaalse kapita..""Looming 2004/2. Eesti Kirjanike Li..""Kange ingli tiiva all""Elu õnnenumbrid""Suur-Tõll""Mehejaht""Setomaa kultuuripärand 2002. Seto..""Öös on tõde""Visualisatsioonitekst: Vadzrad ja ..""Ninanips surmale. Arstide imeteod ..""Mormoni raamat""Kaupmeeste riik""Lillede kuningriik. Peipsi nõid L..""Kes kardab välgutüdrukut?""Paslepa suveresidentsi lugu""Spatz-Spätzchen""Viis tuhat päeva""Lihtne tõde""Loorikaravan""Etturid surevad enne teisi""Võti väljaspool"
93 tk kogusumma: 615,30 EUR

Teema: Kultuur
Pealkiri: XXI sajandi väljakutse: tsivilisatsioonid, kultuurid, väärtused
Autor(id): Jüri Saar
Kujundaja: Mari Kaljuste


Kirjastus: Hea Raamat
Linn: Tallinn
Aasta: 2014
Originaalkeel:
ISBN: 9789949338986
Lehekülgi: 320

Seisukord: kaaned kohati kulunud ja nurkadest pisut katki, leheservad veidi määrdunud, sisu korras, raamatukogust kustutatud eksemplar

Mõõdud: 145 × 220 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega

Sisu:
#T257# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL.

«XXI sajandi väljakutse. Tsivilisatsioonid, kultuurid, väärtused» on esseistlik arutlus üleilmastumisega kaasneval ühel kõige põletavamal teemal − kuidas mõista teistest kultuuridest pärit inimesi. Selles avatakse mehhanismid, mille kaudu tekitatakse ja taasluuakse enesesarnasust ehk sotsiaalset fraktaalsust ning mõjutatakse üksteist. Paralleelkaasajad on täna üha ilmsemad, elulaadide ja elamistingimuste erinevused on kasvanud drastiliselt, näeme kultuurilisi ja usulisi arusaamu, mis pärinevad justkui erinevatest ajastutest. Tulemuseks on regulaarselt tekkivad pingekolded ja konfliktid, mille hoiatav näide on Ukrainas 2014. aasta suvel toimuv terrorism ja sõjategevus.

Teabeküllases raamatus arendatakse edasi Samuel Huntingtoni poolt pakutud maailmakorralduse mudelit täpsustades seda kolme tsivilisatsiooni − lääne-kristliku, slaavi-õigeuskliku ja islami – lõikes. Viimastel aegadel võib märgata kahe esimese mentaalset lähenemist, mille mootoriks on sarnane väärtuseline taust ja mõlema läänevastane positsioneerumine. Autor jõuab järeldusele, et niisugune on kaasaegse maailma üks keskne intriig ja lahendust vajav vastasseis, mis puudutab otseselt ka Eesti tulevikku.Jüri Saar (sünd. 1956) on Tartu Ülikooli kriminoloogia professor. Ta on lisaks teadusartiklitele avaldanud enam kui sada arvamuslugu ja kommentaari ajakirjanduses. »Üha kitsamaks jäävas maailmas peavad erinevad tsivilisatsioonid ja kultuurid üksteist senisest paremini tundma; teadma, mida teistest oodata nii heas kui kurjas.

Oleme praegu kaugel sellest, et suudaksime kuigivõrd rahuldavalt seletada, saati siis ennustada, tsivilisatsioonide ja kultuuride ning nende osade ja üksikliikmete käitumist ühes või teises olukorras...»
Akadeemik Peeter Tulviste


Märksõnad
religioon
kristlus
islam
õigeusk
vene õigeusu kirik
religiooniajalugu
tsivilisatsioon
kultuuritüübid
väärtusorientatsioon
õigus
omand
riik
impeeriumid
rahvusriik
õigusriik
valitsemine
militarism
panslavism
islamism

Hind: 17,00 EUR
Teema Kultuur alla viimati lisatud:

Lauri Vahtre, Maarahva tähtraamat,
AS Mix, 1991, hind: 1,60 eurot

Maaja Kallast, Käitumise kuldvara. Riietus ja suhtlemine,
Aed, 1996, hind: 8,00 eurot

Noorem Edda (valik tekste) Klassikalised lood,
Eesti Raamat, 1990, hind: 8,00 eurot

Eduard Petiška, Vanakreeka muistendid ja pärimused,
Eesti Raamat, 1983, hind: 15,00 eurot

Maarja Merivoo-Parro, Maarja varia. Raadiopäevik 2019/2020,
LoveTheDoor OÜ, 2020, hind: 9,00 eurot

Kalle Käsper, Pihtimus harimatusest. Esseid, artikleid ja müstifikatsioone kirjandusest,
EKSA, 2021, hind: 13,00 eurot

Toimetanud H. Siimisker, Paar sammukest eesti kirjanduse uurimise teed (4. osa). Uurimusi ja materjale,
Eesti NSV Teaduste Akadeemia, 1966, hind: 5,00 eurot

Toimetanud Rudolf Põldmäe, Paar sammukest eesti kirjanduse ja rahvaluule uurimise teed (3. osa). Uurimusi ja materjale,
Eesti NSV Teaduste Akadeemia, 1964, hind: 5,00 eurot

Philippe Nibelle, Maailma huku äärel. Fukushima päevik,
Ajakirjade Kirjastus, 2011, hind: 8,00 eurot

Sami Lotila, Lolluse entsüklopeedia,
Massimedia, 2013, hind: 7,00 eurot



Kultuur all on 4911 raamatut. Klõpsa siia, et näha täielikku loendit!
XXI sajandi väljakutse: tsivilisatsioonid, kultuurid, väärtused, Jüri Saar, Hea Raamat 2014 | vanaraamat.ee
XXI sajandi väljakutse: tsivilisatsioonid, kultuurid, väärtused, Jüri Saar, Hea Raamat 2014 | vanaraamat.ee
XXI sajandi väljakutse: tsivilisatsioonid, kultuurid, väärtused, Jüri Saar, Hea Raamat 2014 | vanaraamat.ee
XXI sajandi väljakutse: tsivilisatsioonid, kultuurid, väärtused, Jüri Saar, Hea Raamat 2014 | vanaraamat.ee
XXI sajandi väljakutse: tsivilisatsioonid, kultuurid, väärtused, Jüri Saar, Hea Raamat 2014 | vanaraamat.ee
XXI sajandi väljakutse: tsivilisatsioonid, kultuurid, väärtused, Jüri Saar, Hea Raamat 2014 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 55 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2025 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud