Eesti kunsti ajalugu 6- Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Eesti kunsti ajalugu 6- 1. osa, 1940-1991, Krista Kodres, Kultuurileht 2013 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Mullateadus ja agrokeemia. Поч..""Informatsioon. Ajalugu.Teooria. Up..""Olemise maa""Odessa lood""Kuidas leiutada""Tähed ja tehnika""Lihtne luule""Year 12. Handbook (for teachers of..""Heli riided""Kunstlik kautšuk""Peeglike, peeglike seina peal... K..""Indicatory value of landscape metr..""Eesti Vabariigi teaduspreemiad 200..""Tuhkur hobune""Riietumise peen kunst. Muutke isee..""Hea keha. Naise kehast naiste sõn..""Vahelugemised""Arv ja number. Kuidas inimesed arv..""Rahvastiku enesetunnetus. Mida uur..""Verhandlungen der gelehrten Estnis..""Kartuli säilitamine kuhjades""Tarkade Klubi. August 2011""Viiruste planeet""Šamaaniraamat""Kalevipoeg""Tarkade Klubi. Mai 2009""Mateeria ja teadvus""Inglise ärikeel. Vestmik""ESTEL test. Inglise keele standard..""Londoni jõed""Modifier view of the bacterial rib..""Taimed kosmeetikas""Läbi raskuste ilu poole""See on rohi…""Valge kana ja kuldsõrg. Provence..""Evolutsiooniteooria""Nõidus tänapäeva Eestis""Lihtsaid ungari toite""Inglise keel – minu kirg. Õpik ..""100 minutit ilu heaks""Let's speak English. Õpik""Vabatahtlik merehädaline (reisiki..""Huvitavat füsioloogiast""Artificial Intelligence: The Basic..""Eurolingua English. Õppuri käsir..""Noortekalender 1993""Mängu lõpp""Bioonika""Joogiraamat""Eesti Naine 1949/6. EK(b)P KK ajak..""Venemaa pimeduses""Jumalaema kirik Pariisis""Vanasõnaraamat""Sisemaa südames...""Killad külas""Kopsude hämmastav maailm""Mõned mu parimad sõbrad on ingla..""Unenägude seletamine. Meie unemaa..""Filosoofia ajalugu IV. Uusaja filo..""Sa oled nii ilus""Surveseadmed""Südamaal""Paul Gauguin in Soviet museums / ..""Eesti köök (vene keeles)""Inimhinge anatoomiast""Eesti Bolševik 1949/4. EK(b)P Kes..""Soome ajakirjanduse algus. Tekkimi..""Vestlus relatiivsusteooriast""Läbilõige""Kaasava noorsootöö käsiraamat""Õpime eesti keelt suheldes. 5. kl..""Fosfor Eesti maaviljeluses""Suur nõiaraamat. Eesti tuntuimad ..""Kontoritöötaja terviseraamat. Ru..""Plekkmehed""Eesti Naine 1946/7. EK(b)P KK ajak..""Salaaustaja""Imetabane aju""Meresõiduajaloo suured ekspeditsi..""FSB laseb Venemaa õhku. Londonis ..""English for Secretaries""Informatsioon ja meie""Ettekirjutus: muutumine""Telos originaal""Eesti Draamateater 1920-1995""Õilis isik"
86 tk kogusumma: 635,50 EUR

Teema: Kunst
Pealkiri: Eesti kunsti ajalugu 6- 1.osa, 1940-1991
Autor(id): Krista Kodres
Kujundaja: Andres Tali


Kirjastus: Kultuurileht
Linn: Tallinn
Aasta: 2013
Originaalkeel:
ISBN: 9789985999554
Lehekülgi: 504

Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest

Mõõdud: 290x230 mm
Suurus: suures formaadis kõvade kaantega

Sisu:
Pool sajandit – 1940–1991 – oli Eesti totalitaarsete võõrvõimude poolt ikestatud, olles lühikest aega natsliku Saksamaa, aga pea­miselt Nõukogude Liidu valitsuse all. Nõukogude režiimi kunstipoliitika oli keerulisem, kui totalitaarsuse mõiste eeldab. Võimude eesmärk oli kasutada kunsti propaganda­vahendina, kuid ainult sunniga polnud selle saavutamine võimalik. Stalinismi võimutsemise aegset, aga veel enam hilisemat kunstielu seletab paremini võrdlus absolutistliku seisusliku ühiskonnaga, kus riigivõim iga seisust ja eluala omamoodi patroneeris, kehtestades neile küll nõudmised, keelud ja piirangud, kuid võimaldades ka privileege ja andes teatud kindlustunde. Teisiti kui turumajanduslikus demokraatlikus ühiskonnas toimus kunsti rahastamine ja eksponeerimine ning teistsugune oli kunstikriitika ja kunstnikke koondava organisatsiooni roll.

Okupatsioonide aeg on pärandanud väga erinevaid kunstiteoseid, näiteks selliseid, mis püüdlikult täitsid võimude tellimust, aga ka selliseid, mis võimumeelse pealkirjaga õigustasid vormiuuendusi või peitsid opositsioonilist allteksti, kõige rohkem aga selliseid, mis oma esteetilise kvaliteediga olid vastukaaluks Nõukogude tegelikkusele. Okupatsioonide vältel loodud kunsti tähendust, tema loovust, uuenduslikkust ning suhet kehtinud piirangute ja nõudmistega saab mõista ainult loomisaegset ühiskondlikku ja kultuurikonteksti arvestades.

50 võõrvõimu aastat Eestis ei olnud kaugeltki ühesugused, selle aja jooksul muutus oluliselt ka kunstipoliitika ja kogu kunstielu. Seetõttu on eesti kunsti ajaloo selle poolsajandi jälgimisel ja periodiseerimisel poliitiliste muutuste arvestamine vältimatu. Materjal ongi vastavalt jaotatud. Käesolev 6. köite esimene osa käsitleb iseseisvuse kaotamist, lühikest Saksa aega, paguluse algust, stalinismi pealetungi ja sellele järgnenud Nõukogude süsteemi lõtvumise ajajärku.

Märksõnad:
kultuur
kunst

Hind: - Hetkel on otsas*

*Jäta enda märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.

Teema Kunst alla viimati lisatud:

Leo Soonpää, Richard Sagrits,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1956, hind: 5,00 eurot

Villu Toots, Tänapäeva kiri. Raamat kirjade kujundamisest,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1956, hind: 27,00 eurot

F. Matt, Evald Okas,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1957, hind: 3,00 eurot

Koostanud Hilja Läti; eessõna: E. Pihlak, Nikolai Triik. 100 aastat sünnist [näituse kataloog],
Eesti NSV Riiklik Kunstimuuseum, 1984, hind: 6,00 eurot

Mihkel Kleis, Roomet Jakapi, Tkun orha pnul,
paranoia publishing, 2015, hind: 5,00 eurot

Koostanud: Tiiu Allikvee, Johann Köler 1826-1899. 14 reproduktsiooni 150. sünniaastapäevaks,
Kunst, 1976, hind: 5,00 eurot

Gustav Frank ja Barbara Lange, Sissejuhatus pilditeadusesse. Pildid visuaalkultuuris,
TLÜ kirjastus, 2015, hind: 14,00 eurot

Marc Jimenez, Mis on esteetika?,
TLÜ kirjastus, 2016, hind: 9,00 eurot

Vince Hemingson. Toimetanud Egle Pullerits, Tätoveerimise piibel,
Sinisukk, 2009, hind: 12,00 eurot

Koostanud: Evi Pihlak, Eesti maal. Estonian Painting. Эстонская живопись (album),
Kunst, 1982, hind: 19,00 eurot



Kunst all on 1285 raamatut. Klõpsa siia, et näha täielikku loendit!
Eesti kunsti ajalugu 6- 1.osa, 1940-1991, Krista Kodres, Kultuurileht 2013 | vanaraamat.ee
Eesti kunsti ajalugu 6- 1.osa, 1940-1991, Krista Kodres, Kultuurileht 2013 | vanaraamat.ee
Eesti kunsti ajalugu 6- 1.osa, 1940-1991, Krista Kodres, Kultuurileht 2013 | vanaraamat.ee
Eesti kunsti ajalugu 6- 1.osa, 1940-1991, Krista Kodres, Kultuurileht 2013 | vanaraamat.ee
Eesti kunsti ajalugu 6- 1.osa, 1940-1991, Krista Kodres, Kultuurileht 2013 | vanaraamat.ee
Eesti kunsti ajalugu 6- 1.osa, 1940-1991, Krista Kodres, Kultuurileht 2013 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 55 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2025 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud