Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Dorpat 1558-1708. Linn väe ja vaenu vahelAutor(id): Margus Laidre
Kujundaja: Triinu Ootsing
Kirjastus: Argo
Linn:
Aasta: 2008
Originaalkeel: eesti keel
ISBN: 9789949438303
Lehekülgi: 704
Seisukord: heas seisukorras raamat
Mõõdud: 150x215 mm
Suurus: tavaformaadis kõvade kaantega
Sisu:
Tänavu möödub 450 aastat Tartu langemisest Ivan Julma kätte ja 300 aastat linna hävitamisest Peeter I käsul.
Tartu ajalugu on täis dramaatilisust, eriti puudutab see ajavahemikku 1558-1708, mil linnale ihusid hammast kolm suurvõimu – Venemaa, Poola ja Rootsi. Mainitud pooleteise sajandi jooksul vahetus Tartus võim tervelt kaheksal korral. Seejuures ainult kahel korral toimus võimu üleminek ilma vägivallata või sellega ähvardamiseta. Üheksal korral seisid linna all vaenuväed ja vaid kahel korral ei õnnestunud neil Tartut hõivata. Viiel korral leidis aset linnakodanike kas osaline või täielik küüditamine Venemaale. Tõeliseks apokalüpsiseks kujunes 1708. aasta, mil lahkuvad Vene väed muutsid linna süstemaatilise hävitamise tagajärjel suitsevate ahervaremete väljaks. Tartu küll ei hävinud lõplikult, kuid ajaloo vältel oldi mitmel korral sellele üpris lähedal.
Tegemist pole traditsioonilise kohalooga, vaid lisatud üldajaloo raamistik näitab ilmekalt, et ka näiliselt lokaalse tähendusega sündmused omavad väga laia rahvusvahelist tausta ja peegeldusi. Nii mõneski kohas on õnnestunud käibesse tuua senikasutamata arhiivimaterjali ning heita valgust varasemate uurijate poolt kahe silma vahele jäänud seikadele, mis ühtlasi demonstreerib, kui palju sõltub tegelikult ajaloolaste suvast ja kui lühike ning subjektiivne on inimmälu ulatus.
Margus Laidre on tunnustatud ajaloolane ja tuntud diplomaat, hetkel Eesti suursaadik Suurbritannias.
linnaajalugu
vallutamine
okupatsioonid
sõjad
Tartu
Eesti
Venemaa
Poola
Rootsi
16. saj. 2. pool
17. saj.
18. saj. algus
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Dorpat 1558-1708. Linn väe ja vaenu vahel, Margus Laidre, Argo 2008Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Tarmo Vahter, Vaba riigi tulek. 1991. Kuus otsustavat kuud,
Eesti Ekspress, 2011, hind: 15,00 eurot
Jevgenia Haponen, Maardu,
Vene Klubi, 2010, hind: 15,00 eurot
Mart Laar, 20 Eesti tähtsamat lahingut,
Grenader, 2013, hind: 24,00 eurot
Ilmar Särg, Elva,
Lambri Raamat, 2013, hind: 7,00 eurot
Koostanud Ülle Tamla, Arheoloogilised välitööd Eestis 2007. Archaeological fieldwork in Estonia 2007,
Muinsuskaitseamet, 2008, hind: 7,00 eurot
Ülle Tamla (koostaja), Arheoloogilised välitööd Eestis 2006. Archaeological fieldwork in Estonia 2006,
Muinsuskaitseamet, 2007, hind: 7,00 eurot
Koostanud Ülle Tamla, Arheoloogilised välitööd Eestis 2004. Archaeological fieldwork in Estonia 2004,
Muinsuskaitseamet, 2005, hind: 7,00 eurot
Ülle Tamla (koostja, toimetaja), Arheoloogilised välitööd Eestis 2005. Archaeological fieldwork in Estonia 2005,
Muinsuskaitseamet, 2006, hind: 7,00 eurot
Arheoloogilised välitööd Eestis 2000. Archaeological field works in Estonia 2000,
Muinsuskaitse inspektsioon, 2001, hind: 5,00 eurot
Arheoloogilised välitööd Eestis 1999. Archaeological field works in Estonia 1999,
Muinsuskaitse inspektsioon, 2000, hind: 6,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3414 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!