Templirüütlid Müüt ja tõde, Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Templirüütlid. Müüt ja tõde, Martin Bauer, Johannes Esto Ühing 2001 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Hulljulge kaunitar""Kogutud novellid III""Kogutud teosed XXVII. Ladina köö..""Tütarlaps Hulda""Paised. Juhtumised ja jutustused E..""Purustatud pesa. Jutustusi""Meie ema (jutt)""Heitlikud ilmad. Wäikesed skandal..""Kui aeg saab otsa""Südamed. Novellid""Elu veski""Rööwitud tiiwad""Õpetaja jalge ees. Neile, kes kop..""Herta (jutustus)""Üksiklased. Jutustisi""Rahvavalgustaja""Linn tellinguis. Romaan""Karikas kihwti ja teisi jutustusi""Eksijad (jutustus)""Kirjad Maariale. Karavan. Harald t..""Isikliku reaalsuse olemus I""Vastsed rajad""Moodsad armastajad""Kallis pagulane. Ajalooline romaan""Noorusmaa III, IV. Almanak""Kojutulek""Lumi""Bianka ja Ruth (Olaf Amose järele..""Proua Hemingway""Valmiera poisid""Meditatsioon- tee sisemise rahuni""Kümnes äratundmine""Vaarao tütar""Pärand ja keskkond""Särk""Ada. Ühe suguseltsi kroonika""Kirikla neiud""Vanga - selgeltnägija. Psühholoo..""Surm Veneetsias. XX sajandi romaan""Meri. Novellid""Doku-mentaal 5. osa""Surilina""Emmaus""Lõvi_""Kanarbik. Novellid""Teravmeelne hidalgo Don Quijote Ma..""Šagräännahk""Koera mõõtmeteni suurendatud kii..""Mereröövliraamat""Valge tiiger""Null K""Rigeli silmad""Öötolm ja koputus ehk Roberti to..""Hiinlase eksirännakud Hiinamaal""Rabi Nahmani imelised lood""Öö tuhat silma""Avasta Atlantis. Juhiseid kuldajas..""Voola kui jõgi""Kiusatusse. Triloogia ''Ajastu ahv..""Esseed. Europeia sari""Äraspidi""Külmal pimedal merel""Naine idaekspressis""Moirad ja fuuriad""Mina ja Kaminski""Veretult""Külaskäik""Kaks paari ja üksainus ning teise..""Suur raamat poistele""Noore Wertheri kannatused""Tähe-täpsi seiklused""Mikro- ja makroökonoomika põhiku..""Neli jõulutükki. Näidendid last..""Kirsiõieturundus"
74 tk kogusumma: 725,50 EUR

Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri: Templirüütlid. Müüt ja tõde
Autor(id): Martin Bauer
Kujundaja: Aivar Täpsi


Kirjastus: Johannes Esto Ühing
Linn: Tallinn
Aasta: 2001
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Ilme Rebane
ISBN: 9985876210
Lehekülgi: 208

Seisukord: normaalses korras kasutatud raamat

Mõõdud: 146 × 212 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega

Sisu:
Mis jääb templirüütlitest järele? Mõnedele ajaloolastele tähendavad nad üksnes joonealust märkust ristisõdade juurde. Mööngem, et ordu tegelik mõju meie tänapäevaelule võrdub nulliga. Ent templirüütlite kaks ideed elavad edasi:
Vaevalt leidub mõnd muud organisatsiooni, mis sümboliseeriks ühendatud Euroopat paremini kui Templiordu. Templirüütlid olid pärit Euroopa koigist regioonidest ja liitusid, et täita ühist ülesannet. Tollased üleskutsed ristisõdadeks on tänased Maastrichti lepingud: katse ühendada Euroopat.
Lisaks ristisõdadele elab tänapäeval edasi ka rüütelmunkluse idee, olgugi et osaliselt muutunud vormis - Euroopa sõjaväekohuslaste armeedes. seal elab edasi too kuju, kelle Hugues de Payens aastal 1120 leiutas: sõdur, kes tegutseb rangete eetiliste põhimõtete järgi. Tollane rüütelmunk on tänane vormiriietust kandev kodanik.


Originaali pealkiri Tempelritter : Mythos und Wahrheit. Eesti keeles

Märksõnad:
Prantsusmaa
templirüütlid
ristisõjad
ajalugu
keskaeg
Templiordu
rüütliordud

Hind: 20,00 EUR
Teema Maailma ajalugu alla viimati lisatud:

Daniil J. Melnikov, Ljudmila B. Tšornaja, Roimar number üks. Natsirežiim ja selle füürer,
Eesti Raamat, 1985, hind: 3,00 eurot

Anna Politkovskaja, Teine Tšetšeenia sõda,
Hotger, 2004, hind: 15,00 eurot

Dee Brown, Mata mu süda Wounded Knees. Indiaanlaste ajaloost Ameerika Läänes,
Eesti Raamat, 1975, hind: 5,00 eurot

Aleksandr Solženitsõn, Gulagi arhipelaag I-III. Kirjandusliku uurimuse katse I-VII,
Eesti Raamat, 1990, hind: 15,00 eurot

Gerald S. Hawkins, Stonehenge pole ainus,
Valgus, 1980, hind: 3,50 eurot

Mihhail Zaborov, Ristisõdijad hommikumaal [ülevaade ristisõdadest 11.-13. sajandil],
Valgus, 1987, hind: 3,50 eurot

Egle Hollman, Tõelised imed,
Ajakirjade Kirjastus, 2015, hind: 8,00 eurot

Matti Klinge, Soome lühiajalugu,
Otava, 1992, hind: 6,00 eurot

Catherine Merridale, Punane kindlus. Venemaa ajaloo salasüda,
Sinisukk, 2014, hind: 20,00 eurot

Michael Dobbs, Maha suur vend. Nõukogude impeeriumi kokkuvarisemise lugu,
Varrak, 1998, hind: 9,00 eurot



Maailma ajalugu all on 1930 raamatut. Klõpsa siia, et näha täielikku loendit!
Templirüütlid. Müüt ja tõde, Martin Bauer, Johannes Esto Ühing 2001 | vanaraamat.ee
Templirüütlid. Müüt ja tõde, Martin Bauer, Johannes Esto Ühing 2001 | vanaraamat.ee
Templirüütlid. Müüt ja tõde, Martin Bauer, Johannes Esto Ühing 2001 | vanaraamat.ee
Templirüütlid. Müüt ja tõde, Martin Bauer, Johannes Esto Ühing 2001 | vanaraamat.ee
Templirüütlid. Müüt ja tõde, Martin Bauer, Johannes Esto Ühing 2001 | vanaraamat.ee
Templirüütlid. Müüt ja tõde, Martin Bauer, Johannes Esto Ühing 2001 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 55 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2025 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud