Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Salauksed avanevadAutor(id): Tõnu Õim
Kirjastus: Canopus
Linn:
Aasta: 2012
Originaalkeel:
ISBN: 9789949934232
Lehekülgi: 104
Seisukord: raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega, kaaned kiletatud
Mõõdud: 210x153 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
Kahekordne kirimale maailmameister Tõnu Õim kutsub selles raamatus lugejat kaasa teekonnale meie ärkamisaja seni vähetuntud radadele, teekaaslasteks kuue kuulsa baltisaksa aadlisuguvõsa (Amelung, von Bock, von Fick, von Lauw, von Lilienfeld ja von Manteuffel) nelja põlvkonna esindajad, kes Eestimaa arengus tähtsat rolli mängisid.
XVIII sajandi algus... Tallinnas jäi pärast Põhjasõda elama vaid 2000 inimest, sestap kujunes Eestimaa majanduslikuks ja kultuuriliseks keskuseks Kesk-Eesti, eriti aga Põltsamaa–Võisiku–Tartu piirkond. Balti alade suurim tolleaegne tehastekompleks – Amelungide klaasimanufaktuurid – paiknes just Põltsamaa – Võisiku kandis.
Loomulikult soosis majanduslik edu neid, kel rohkem või vähem sidemeid Venemaa keisrikojaga, ja mitmete eespoolmainitud väärikate härrasmeeste elu oligi tihedalt seotud toonaste Venemaa valitsejate omaga, kellest kõige olulisemat rolli Eestimaa jaoks mängis kindlasti Katariina Suur.
Kuidas on see kõik seotud aga malega? Saate teada, kui avate käesoleva raamatu...
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Salauksed avanevad, Tõnu Õim, Canopus 2012Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Kas tunned maad. Teatmik Eesti NSV matkajaile ning kodu-uurijaile,
Eesti Raamat, 1965, hind: 3,00 eurot
Svetlana Loginova, Bandiitlik Ida-Virumaa,
2004, hind: 16,00 eurot
Koostanud Jonathan Fenby, Seitsekümmend Hiina imet,
Koolibri, 2008, hind: 15,00 eurot
Ken Kalling, Arstide liidu sajand,
Eesti Arstide Liit, 2021, hind: 20,00 eurot
Michael E. Cremo ja Richard L. Thompson, Inimkonna varjatud ajalugu,
Eesti Ekspressi Kirjastus, 2006, hind: 20,00 eurot
Martti Backman, Spioonid,
Koolibri, 2019, hind: 11,00 eurot
Bryan Denson, Spiooni poeg,
Sinisukk, 2017, hind: 18,00 eurot
Gordon Thomas, Saladused ja valed. CIA teadvusekontrolli ja bakterisõja programmi ajalugu,
Olion, 2010, hind: 15,00 eurot
Eesti Mereakadeemia 95,
Eesti Mereakadeemia, 2014, hind: 15,00 eurot
Koostanud Heldur Palli, Perfokaarte Tartu rajooni ajaloost ja loodusest. Metoodilisi materjale,
Eesti NSV Teaduste Akadeemia, 1970, hind: 4,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6106 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!