Soomusautoga Eesti Vabadussõjas Minu Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Soomusautoga Eesti Vabadussõjas. Minu rindeelamusi 1919-1920, Einar Lundborg, Eesti Kirjanike Kooperatiiv 1968 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Müügil 56648 raamatut
Otsi raamatut
Vaikimisi pealkirjadest ja autorite nimedest,
otsi lisaks ka muudelt väljadelt (aeglasem).
Ostukorv

"Minu noorusmaa""Lageraie""Aiakunst läbi aegade. 1. osa""Roosa printsess""Maailma ajalugu 1789-1900. 1.-2. v..""Olen olematu ehk Börki päevik [l..""Maia lood""Tervendaja 2016/5""Eestimaa päike tõuseb Ida-Viruma..""Kahe maailmasõja väejuhid ning m..""Ühest Eesti Vabadussõja pöörde..""Небесные учителя. ..""Maffiariik""Yerba buena""Mefisto klubi""Voldemar Särak ja luuregrupp «Ha..""Eesti kroonika 1938""Eesti jõudmine. Kõned ja kirjuti..""Religioon ja moraal""Systems Intelligence: Discovering ..""Jüri""Viiskümmend halli varjundit""Sevastoopoli rasked päevad II""Juhtimine rohujuure tasandil""Tervendaja 2016/7""Jumala linn""Kädva küla lugu (Raplamaa)""Naljakad nöörinukud""Mälestusi Tartu Ülikoolist""Inglise keele grammatika""2061: Kolmas odüsseia""Emakeele õpik 4. klassile""Tõde ja õigus I-II""Tartu Riikliku Ülikooli Teaduslik..""Väike kuninganna""Kõlblus ja rahvuslus""Leksikograafiaseminar ''Sõna tän..""Inimese elukaar. Sotsiaaltöö kü..""Jeesus on linnas""Nad mehistusid lahinguis. Kommunis..""Toataimed. Valik ja hooldamine""Kohtunik ja tema timukas""Uus Talu 1929/5. Rahvalik põlluma..""Põgenikuna Moskvas 1974-1975""Golem""Eestlased sõjapõrgus""Surm La Fenices""National Geographic 2010 June. Vol..""Kalevipoja kojutulek 1978. aasta p..""Laura läheb parki""Kuritegevus Eestis 1991-2001""Inimesed varjus. Ajaloo kurikuulsa..""National Geographic 1996 September..""Eksaminandile matemaatika riigieks..""Suvesõda Viljandimaal 1941""Tervendaja 2011/5"
56 tk kogusumma: 496,50 EUR

Teema: Väliseesti raamatud
Pealkiri: Soomusautoga Eesti Vabadussõjas. Minu rindeelamusi 1919-1920
Autor(id): Einar Lundborg

Kirjastus: Eesti Kirjanike Kooperatiiv
Linn: Lund
Aasta: 1968
Originaalkeel:
Lehekülgi: 280

Seisukord: normaalses korras raamat, nimi sees, puudub pildil olev ümbrispaber

Mõõdud: 127 × 183 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega

Sisu:
#T239# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 138

Kapten Einar Paul Albert Muni Lundborg (1896-1931) on esitatud kõigis maailma suuremais entsüklopeediais, kus ta esineb peamiselt kui kindral Nobile kangelaslik päästja ühenduses õhulaeva «Italia» hukkumisega polaarekspeditsioonil a. 1928. Ta on sündinud rootsi misjonäri pojana Kalkuttas, üles kasvanud ja koolis käinud Rootsis, hukkunud Linköpingi lähedal lennuõnnetusel katselennul uut tüüpi hävituslennukiga. Paljudes entsüklopeediates on märgitud ka ta osavõtt vabatahtlikuna Soome ja Eesti Vabadussõjast.
Oma elamustest Eesti Vabadussõjas on kapten Lundborg järele jätnud mahuka päeviku, mis on kirja pandud Valgas a. 1920, vahetult Eesti Vabadussõja õnneliku lõpu järel, kus ta teenis ülemana soomusautol «Kalevipoeg». Kahjuks jäävad mälestused pooleli.
E. Lundborgi mälestustes elustub mitte üksnes noor, julge ja seiklushimuline ohvitser, vaid ka inimene, kelle nooruslikud armuunelmad olid purunenud, kes majanduslikult endale kuidagi jalgu alla ei saanud ja kelles küdev võitluskirg ajendas teda kahte – Soome ja Eesti Vabadussõtta, kus sõjaraskuste endale koormamisega, surmapõlguse ja hulljulgusega lootis tasakaalustada ja katta mineviku suuri ja valusaid puudujääke. Ta elu koosnes pikast seeriast katkestumisist ja nii kuuluvad ka ta mälestused katkestumiste ahelasse, mis pikapeale hakkasid tunduma juba paratamatusena ja loomulikena. Nii näib ka ta hukkumine Linköpingi lennuväljal kui mingi ümardatud ja loogilise lõpuna ja sellisena on soovitav lugeda ja ka hinnata seda teost.
Jüri Remmelgas


Märksõnad:
Eesti Vabadussõda, 1918-1920
Lundborg, Einar, 1896-1931
Kalevipoeg (soomusauto)
sõjaajalugu
Eesti ajalugu
muud elulood ja memuaarid
esseistika, dokumentalistika
sõjalood
soomusmasinad
kaptenid (auaste)
sõjaväelased
rootslased
vabatahtlikud
Eesti
päevikud

Hind: 9,00 EUR
Otsing autori järgi:

Einar Lundborg, Soomusautoga Eesti Vabadussõjas. Minu rindeelamusi 1919–1920,
Grenader, 2012, hind: 8,00 eurot

Soomusautoga Eesti Vabadussõjas. Minu rindeelamusi 1919-1920, Einar Lundborg, Eesti Kirjanike Kooperatiiv 1968 | vanaraamat.ee
Soomusautoga Eesti Vabadussõjas. Minu rindeelamusi 1919-1920, Einar Lundborg, Eesti Kirjanike Kooperatiiv 1968 | vanaraamat.ee
Soomusautoga Eesti Vabadussõjas. Minu rindeelamusi 1919-1920, Einar Lundborg, Eesti Kirjanike Kooperatiiv 1968 | vanaraamat.ee
Soomusautoga Eesti Vabadussõjas. Minu rindeelamusi 1919-1920, Einar Lundborg, Eesti Kirjanike Kooperatiiv 1968 | vanaraamat.ee
Soomusautoga Eesti Vabadussõjas. Minu rindeelamusi 1919-1920, Einar Lundborg, Eesti Kirjanike Kooperatiiv 1968 | vanaraamat.ee
Soomusautoga Eesti Vabadussõjas. Minu rindeelamusi 1919-1920, Einar Lundborg, Eesti Kirjanike Kooperatiiv 1968 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 47 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2024 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud