Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Eesti tunded. SõnaportreedAutor(id): Ene Vainik
Kujundaja: Mare Raidma
Kirjastus: Eesti Keele Instituut
Linn: Tallinn
Aasta: 2016
Originaalkeel:
ISBN: 9789985796801
Lehekülgi: 325
Seisukord: korralik raamat
Mõõdud: 165 × 227 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Mind paeluvad keele ja meele seosed. Need argised, kuid leidlikud viisid, kuidas me endi hinge salapärased sopid keele kaudu kuuldavaks, nähtavaks ja mõnikord lausa kombitavaks teeme.
Näiteks tunnete piltlikud peegeldused ja kõverpeegeldused püsiväljendites, tundesõnade paaristantsud tekstis ning kõrvalehüpped teistesse tähendustesse. Sama põnev on minu jaoks ka tundesõnade päritolu jälgede ajamine, sõnade seiklused murretes või tähenduste transport läbi sajandite.
Usun, et keelde peidetud minevikupärand mõjutab meie arusaamu oma tundeelust ning seeläbi kujundab meie võimalusi tänaseski maailmas.
Märksõnad
eesti keel
emotsioonid
sõnavara
semantika
semantiline analüüs
eestlased
keelekasutus
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Eesti tunded. Sõnaportreed, Ene Vainik, Eesti Keele Instituut 2016Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Kaider Vardja, Merike Vardja, Kivikillud,
Koolibri, 2007, hind: 5,00 eurot
Oskar Luts; eessõna: Juhan Peegel; Eesti Kirjandusmuuseum, Litteraria 9. Oskar Luts. Viimane päevik 1944-1952. Eesti kirjandusloo allikmaterjale,
Virgela, 1996, hind: 4,00 eurot
Koostanud Heino Aassalu, Nelli Uustalu, Viis tantsu (4. osa),
Eesti NSV Rahvaloomingu Maja, 1964, hind: 7,00 eurot
Maarja Valk, Valmistu põhikooli lõpueksamiks. Eesti keel 2024,
Maurus, 2023, hind: 9,00 eurot
koostaja: Art Leete; toimetajad: Karin Kastehein, Svetlana Karm, Soome-ugri püsinäitus Uurali kaja,
Eesti Rahva Muuseum, 2016, hind: 5,00 eurot
Mihhail Lotman, Struktuur ja vabadus I. Semiootika vaatevinklist. Tartu-Moskva koolkond,
TLÜ kirjastus, 2012, hind: 13,00 eurot
Ruum, kotus ja kotussõnimeq,
Võro Instituut, 2011, hind: 7,00 eurot
Väikuq keeleq mitmõkeelitsen ütiskunnan,
Võro Instituut, 2010, hind: 7,00 eurot
Evelin Kivimaa, Eesti jonn. 200 tsitaati. Eestlased sõnas ja pildis läbi aegade,
Tammerraamat, 2015, hind: 16,00 eurot
Hando Runnel, Ei hõbedat, kulda,
Eesti Raamat, 1984, hind: 5,00 eurot
Kultuur all on 4760 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!