Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Eesti Vabariigi ja teised eesti soost kindralidAutor(id): Harri Jõgi
Kirjastus: Eesti Riigikaitse Akadeemia
Linn: Tallinn
Aasta: 1996
Originaalkeel: eesti keel
ISBN: 9985670116
Lehekülgi: 40
Seisukord: normaalses korras raamat
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
Eesti kindraleid on läbi aegade olnud üle 100, nende hulgas kaks naist. Üks osa kindraleist on teeninud Eesti Vabariigis. On ka neid, kes on teeninud või teenivad veel praegugi teistes riikides. Peamine teenistuskoht on olnud Tsaari-Venemaa, siis Nõukogude Liidu ja Vene Föderatsiooni relvajõud ja sisekaitseväed. Eesti soost kindraleid on kindlasti olnud mõne teisegi riigi relvajõududes, kuid kahjuks ei ole meil nende kohta andmeid. Peale selle on veel suur grupp Eesti- ja Liivimaa mõisnike hulgast pärit kindraleid, keda käesolevasse ülevaatesse ei ole võetud.
Kuni 1940. aastani tegutses Eesti Vabariigis 37 kindralit, nende hulgas oli 27 rivi kindralit, 6 sanitaarkindralit, 2 justiitskindralit ja 2 intendandikindralit. 27 rivikindrali hulgas oli 1 täiskindral (J. Laidoner 1939. aastast). 2 kindralleitnanti (P. Lill ja N. Reek 1938. aastast), 2 kontradmirali (J. Pitka ja H. Salza). Ettevalmistuselt oli insenerivägede kindraleid 2 (A. Silberg ja V. Riiberg), suurtükiväelasi 4 (H. Brede, H. Kauler, G. Jonson ja J. Orasmaa) ning 1 lennuväekindral (R. Tom-berg). Ülejäänud 20 olidjalaväekindralid.
1980 Inglismaal ilmunud F. Limbergi raamatust "Isamaa eest" leiame Eesti Vabariigi kindralite lühibibliograafiad, nende teenistuskäigu kirjeldused ja ka fotod kindraliks ülendamise järjekorras. Et seda mitte korrata, on käesolevas ülevaates Eesti Vabariigi kindralid rühmitatud elulooliste ja teenistuslike andmed järgi, teiste eesti soost kindralite puhul on lähtutud tegutsemisajast ning lühibibliograafiad on toodud ülendamise järjekorras.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Eesti Vabariigi ja teised eesti soost kindralid, Harri Jõgi, Eesti Riigikaitse Akadeemia 1996Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Koostanud Arved Duvin, Valga linna kroonikaraamat II,
2006, hind: 12,00 eurot
Leo Laur, Hansalinn Tallinn. Mereseadused Lübecki linnaõiguse koodeksis Tallinnas (1257-1282-1586),
Eesti Juristide Liit, 1992, hind: 8,00 eurot
Koostanud: V. Sein, Põlevkivimaa pealinn Kohtla-Järve,
Eesti Raamat, 1976, hind: 6,00 eurot
Sirje Piht, Imre Kaas, Raske tee tõeni. Parvlaev Estonia lugu,
Mandala, 2003, hind: 17,00 eurot
Kaupo Deemant, Tiit Einberg, Jüri Kotšinev, Reet Naber, Hanno Ojalo, Reigo Rosenthal, Urmas Salo, Hannes Walter, Mati Õun; koostaja Mati Õun; toimetas Hanno Ojalo, Eesti Akadeemiline Sõjaajaloo Selts. Esimesed 20 aastat,
Sentinel, 2008, hind: 7,00 eurot
Kersti Kuuse, Lohusuu läbi aegade. Küla 1599., kirik 1667., kool 1697. aastast,
K. Kuuse, 1995, hind: 15,00 eurot
Leho Lõhmus, Nõmme kaitseliit,
Koolibri, 2009, hind: 8,00 eurot
Tartu Tamme Gümnaasium 95 (70). Juubelialmanahh,
Tartu Tamme Gümnaasium, 2014, hind: 17,00 eurot
Balthasar Russow; toimetaja Madis Maasing, Liivimaa provintsi kroonika,
Tänapäev, 2022, hind: 33,00 eurot
Küllo Arjakas, Eesti lipp,
Menu, 2013, hind: 15,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3454 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!