Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Tallinna ajaluguAutor(id): Karsten Brüggemann ja Ralph Tuchtenhagen
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2013
Originaalkeel:
Tõlkija: Tea Vassiljeva, Katrin Kaugver
ISBN: 9789985327043
Lehekülgi: 416
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 217x151 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
“Tallinna ajalugu” on esimene katse võtta ühtede kaante vahel kokku Tallinna pikk ajalugu selle algusest tänapäevani. Raamatu on kirjutanud kaks saksa ajaloolast: Karsten Brüggemann, Eesti ja üldajaloo professor Tallinnas, ja Ralph Tuchtenhagen, Põhja-Euroopa ajaloo ja kultuuri professor Berliinis. Teos ilmus saksa keeles 2011. aastal, eestikeelne väljaanne ilmub täpsustatud ja täiendatud kujul.
Pöörates tähelepanu nii Tallinna ajaloo poliitilistele, sotsiaalsetele, majanduslikele kui ka kultuurilistele tahkudele, esitab raamat tervikliku üldkäsitluse, mis ulatub tulevase hansalinna esiajaloost kuni praeguse Eesti Vabariigi pealinna lähiajalooni. Teos on jaotatud neljaks mahukaks peatükiks, mida täiendavad kronoloogia, bibliograafia, koha- ja isikunimede register. Kõige enam tähelepanu on pööratud Tallinna saatusele 20. sajandil, mis hõlmab ligemale kolmandiku üldmahust. Raamatu keskaega ja varauusaega käsitlevad peatükid (I ja II) on kirjutanud prof Tuchtenhagen, uusajale ja lähiajaloole pühendatud peatükid (III ja IV) prof Brüggemann.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Tallinna ajalugu, Karsten Brüggemann ja Ralph Tuchtenhagen, Varrak 2013Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Mart Laar, Metsavennad,
Helmet Raja ja Co, 1993, hind: 14,00 eurot
Aivar Jürgenson, Ladina rahva seas. Argentina ja sealsed eestlased,
Argo, 2012, hind: 15,00 eurot
Paul Mõtsküla, Nad läksid rinde paremal tiival. II maailmasõja sündmused Lõuna-Eestis,
Eesti Raamat, 1969, hind: 6,00 eurot
Sulev Vahtre, Jüriöö,
Eesti Raamat, 1980, hind: 7,00 eurot
Anto Raukas, Kõik on võrdsed, aga mõned on võrdsemad...,
Võlanõudjate Kirjastusgrupp, 1999, hind: 6,00 eurot
Vello Leito, Eesti ja geopoliitika. Iseseisev Eesti Vabariik või Euroopa Liidu uuskoloniseeritud provints?,
Mandala, 2002, hind: 6,00 eurot
Rein Zobel, Tallinna keskaegsed kindlustused,
Valgus, 1980, hind: 23,00 eurot
Mart Arold, Sortside saladused VIII. Järvamaa kommunistid kutsetööl,
Tungal, 1998, hind: 13,00 eurot
V. Konsap, Tallinna tuulelipud,
Eesti Raamat, 1966, hind: 5,00 eurot
Peeter Kaasik, Mauri Kiudsoo, Pearu Kuusk, Metsavennad. Arheoloogid ja ajaloolased metsavendade jälgedel,
AS Äripäev, 2020, hind: 30,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3449 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!