Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri:
Eestist ja ettepoole. Valik artikleid aastaist 1994-2012Autor(id): Erik Terk
Kujundaja: Leonardo Meigas
Kirjastus: Tallinna Ülikool, Eesti Tuleviku-uuringute Instituut
Linn: Tallinn
Aasta: 2012
Originaalkeel:
ISBN: 9789985875117
Lehekülgi: 226
Seisukord: kaaned pisut kulunud, templid ja kirjed sees
Mõõdud: 135 × 210 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
TLÜ Eesti Tuleviku-uuringute Instituudi direktori ja Riigiteaduste Instituudi professori Erik Tergi raamat sisaldab aastatest 1994–2012 valminud kirjutisi, mis kõik käsitlevad ühel või teisel viisil Eesti arengu sõlmprobleeme, foone ja valikuid. Raamatus sisaldub nii poleemikat konkreetsete ajaperioodide majandus-, sotsiaal- ja välispoliitiliste sõlmküsimuste ümber kui komplekssemate ja pikemale ajaperioodile mõeldud arengustsenaariumide kirjeldusi ja nende analüüsi.
Eestis toimuvat ja tulevikus toimuda võivat on käsitletud laiemas kontekstis, rida kirjutisi on pühendatud arengutele Ida-Aasias, Venemaal ja Euroopa Liidus (eriti Läänemereregioonis) ning nende võimalikule mõjule Eestile. Raamatule lisavad väärtust praegusest ajaperspektiivist tehtud autori tagasivaated varemtehtud prognoosidele ja arengustsenaariumidele: mis varemeeldatust on tegelikkuses realiseerunud, mis viltu läinud ja miks. Lugeja leiab raamatust peale Eestiga seotud strateegilist laadi materjali ka hea, nii teoreetilise kui praktilise pildi selle kohta, mis on üldse tuleviku-uuringud, miks neid tehakse, kes teevad ja kuidas on neid võimalik kasutada. Raamat on kirjutatud hästi loetavas ja atraktiivses stiilis, sobib nii majanduse, poliitika kui üldse laiema arenguproblemaatika vastu huvi tundvatele lugejatele.
Märksõnad
majanduspoliitika
majanduslik areng
arengustrateegiad
tuleviku-uuringud
artiklikogumikud
Hind:
14,00 EURTeema
Esseistika, dokumentalistika alla viimati lisatud:
Koostanud Ivar Tröner, Ülo Vooglaid. Sõna on Jõud. Raadio Ööülikooli loengud 2001-2017,
SE&JS, 2018, hind: 15,00 eurot
koostanud Anastasia Tshebotarevskaja; toimetanud Margit Sild, Kuulsuste armastuskirjad,
Odamees, 2003, hind: 7,00 eurot
Jeremy Locke, Kurjuse lõpp,
Ceros, 2016, hind: 7,00 eurot
Bill Browder, Punane märge,
2016, hind: 14,00 eurot
Ronald Kessler, Presidendi salateenistuses,
Ersen, 2016, hind: 13,00 eurot
Anton Szandor LaVey, Saatan kõneleb!,
2003, hind: 15,00 eurot
Priit Vesilind, Eestlane igas sadamas,
Varrak, 2004, hind: 8,00 eurot
Artemi Troitski, Vene karmageddon,
Tänapäev, 2016, hind: 12,00 eurot
Oleg Samorodni, Poluvernikud. Vene poliitika iseärasused Eestis,
Tammerraamat, 2014, hind: 12,00 eurot
Koostanud Martin Kala. Toimetaja Tiina Väljaste. Eessõna: Toomas Hendrik Ilves, Eesti mütoloogiad. Arvamusring tänase Eesti teemadel,
Eesti Päevaleht, 2008, hind: 8,00 eurot
Esseistika, dokumentalistika all on 698 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!