Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Esimene punane aasta Pärnus 1940-1941Autor(id): Koostanud Kalev Vilgats
Kujundaja: Indrek Aija
Kirjastus: Avio
Linn:
Aasta: 2014
Originaalkeel:
ISBN: 9789949337644
Lehekülgi: 108
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 147x210 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmes köites
Sisu:
Kaante vahele on saanud Pärnu Postimehe ajakirjaniku Kalev Vilgatsi artiklisari sündmustest Pärnus esimese nõukogude okupatsiooni ajal. Ajakirjanik küsib kuidas kulges tuntud suvekuurordi Pärnu elu sovetiseerimine, mismoodi käis see asi linnavalitsuse tasandil ja kuidasmoodi sai uue võimu ajal ühe peaga mõtleva rahva nii lolliks teha. Allikmaterjalina osutusid väärtuslikuks salastatuse kaotanud Pärnu punase linnavõimu ettekanded partei maakonnakomiteele ja bolševike raportid Tallinna keskkomiteesse. Nende dokumentide servadelt võib leida ENSV ühe parteijuhi, Pärnumaalt pärit Nikolai Karotamme omakäelisi märkusi. Omaette on keskendutud tollaste punategelaste kohta taustainfo väljaselgitamisele, kuivõrd mitte kõik neist ei elanud sõda üle või ei jätkanud tegevust juhtivatel kohtadel pärast Eesti taasokupeerimist 1944. aasta sügisel.
Kalev Vilgats (1966) on Pärnu Postimehe arvamustoimetaja. Varem on töötanud ajalehtedes Edasi ja Postimehes poliitika- ja välistoimetajana. Pärnu lehes on tema toimetada muuhulgas Pärnu ja Pärnumaa ajaloolugude lehekülg.
On varemgi olnud osaline ajalooteemaliste raamatute kirjutamisel Pärnu sadamast, Pärnu jahtklubist ja Eesti Punasest Ristist.
tervishoid
Hind:
14,00 EURTeema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Väino Rajangu, Reidi tee ehituslugu,
Kommertsteave OÜ, 2020, hind: 20,00 eurot
Oskar Loorits, Eesti rahvausundi maailmavaade,
Perioodika, 1990, hind: 16,00 eurot
Elmar Joosep (koostaja), Pärnu Ühisgümnaasium algusest aastani 1952,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2006, hind: 15,00 eurot
Eerik Selli, Postijaamad riigi ja reisija teenistuses. Monograafia,
Valgus, 1976, hind: 7,00 eurot
Anto Juske, Vesiveskid,
Valgus, 1993, hind: 9,00 eurot
Koostanud Isidor Goldman ja Priit Kaldoja, Tallinna legendid,
Perioodika, 1991, hind: 3,00 eurot
Klubi Wiking-Narva ajalookomisjon. Peatoimetaja (koostaja) Harry Tulp, Minu au on truudus. Pataljon Narva ajalugu,
Greif, 1995, hind: 29,00 eurot
Sergei Issakov, Mälestusi Tartu Ülikoolist,
Eesti Raamat, 1986, hind: 5,00 eurot
Valve Peebu, Oma pesa, oma laul [Naha Algkool],
Naha Algkool, 2007, hind: 8,00 eurot
Georgi Särekanno, Jäneda lugu muinasajast esmamainimiseni,
Muinsuskaitseamet, 2014, hind: 10,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3492 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!