Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri:
Revolutsioonid kui ajaloo lokomotiivid. Tänase maailma loomine. Edmund Burke'i Seltsi raamatAutor(id): Martin Malia
Kujundaja: Marko Kekišev, Kalle Müller
Kirjastus: Postimees Kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 2024
Originaalkeel:
Tõlkija: Kert Urmas Raudvere
ISBN: 9789916736333
Lehekülgi: 512
Sari: Edmund Burke'i Seltsi raamat
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 215x145
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Meisterlik raamat vaatleb Lääne revolutsioonide lainet ja selle kommunistlikku kulminatsiooni 20. sajandil. Võrdleva ajaloo laiahaardeline ja sügav käsitlus pakub sotsialismi kujunemise uut tõlgendust, tuues välja Vene revolutsiooni, Nõukogude režiimi esiletõusu ja Nõukogude Liidu lõpliku kokkuvarisemise tähenduse.
Martin Malia uurib 15. ja 16. sajandi Euroopa ususõdasid, Inglismaa, Ameerika ja Prantsusmaa revolutsioone ning plahvatuslikke sündmusi 20. sajandi Venemaal. Ta järeldab, et 20. sajandi revolutsioonide juured on sügaval Euroopa ajaloos, revolutsiooniline mõtlemine ja tegevus radikaliseerusid ühest suurest revolutsioonist teise. Malia pakub omanäolise vaate revolutsiooni fenomenile ja annab huvitava hinnangu selle jõule kui ajalugu edasiviivale väele.
Märksõnad:
Postimehe kirjastus
Marko Kekišev, Kalle Müller
Edmund Burke´i Seltsi raamat
ajalugu
History’s Locomotives: Revolutions and the Making of the Modern World
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Revolutsioonid kui ajaloo lokomotiivid. Tänase maailma loomine. Edmund Burke'i Seltsi raamat, Martin Malia, Postimees Kirjastus 2024Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Toomas Karjahärm, 1905. aasta Eestis. Massiliikumine ja vägivald maal,
Argo, 2013, hind: 15,00 eurot
Gordon L. Rottman, Berliini müür,
Koolibri, 2010, hind: 10,00 eurot
David Kilcullen, Juhupartisanid. Väikesed sõjad keset suurt sõda,
Grenader, 2015, hind: 8,00 eurot
Hanno Ojalo, Eesti väikesaared sõja jalus. Eesti väikesaari ja Soome Suursaar Teises maailmasõjas,
Ammukaar, 2022, hind: 20,00 eurot
Stephen Badsey, Normandia 1944. Liitlaste dessant ja väljamurdmine,
Koolibri, 2009, hind: 10,00 eurot
Leo Kunnas, Viiv pikas sõjas. Märkmed Iraagi sõjast,
Tänapäev, 2006, hind: 9,00 eurot
Enn Tarto, Kõikumatus usus ja vankumatus tahtes + DVD,
Grenader, 2009, hind: 6,00 eurot
Vojtech Zamarovský, Alguses oli Sumer,
Valgus, 1980, hind: 5,00 eurot
koostaja Virve Tamm, Aegade kaja. Laeva valla ajalugu,
V. Tamm, 2012, hind: 15,00 eurot
Merike Jürjo ja Mati Õun. Toimetuskolleegium: Toomas Hiio, Eerik-Niiles Kross, Tiit Noormets, Heino Piirsalu, Indrek Tarand, Olla väärikas juht, kui isamaa vajab. Eesti reservohvitserkond 1900–2007,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2007, hind: 14,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6157 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!