Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
VanglasAutor(id): Mihhail Hodorkovski
Kirjastus: Ajakirjade Kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 2015
Originaalkeel:
Tõlkija: Sabina Trankmann
ISBN: 9789949390687
Lehekülgi: 132
Seisukord: raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega, kaaned pisut kulunud, sisu korras
Mõõdud: 210x135
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
Kümne vanglas veedetud aasta jooksul kohtus Mihhail Hodorkovski paljude inimestega. Mõned neist ühiskonna jaoks justkui „kadunudˮ inimestest ei olnud isiksustena kaugeltki mitte „kadunudˮ ning demonstreerisid mehisust ka äärmiselt rasketes vanglatingimustes. Vaatamata sellele, kas neid ähvardas uus vanglakaristus, kartser või nuga, leidsid nad endas jõudu seista oma moraalsete väärtuste eest, oma tõe eest, selle eest, mis oli nende kujutlustes õiglane. Nende inimeste väärtustesse võib suhtuda erinevalt, ent kui inimene on valmis oma põhimõtete eest kannatama, tõeliselt kannatama, on see austusväärne.
Vangla on ekstreemne koht ning selgitab näitlikult, mida üks või teine inimene väärt on. Mihhail Hodorkovski jutustused ei ole lihtsalt raske saatusega inimeste lood. See raamat räägib vene ühiskonnast ning selle väärtustest, inimeste nõrkusest ja vastupidavusest, alatusest ja aususest.
Märksõnad:
Ajakirjade Kirjastus
Hodorkovski, Mihhail, 1963-
vanglad
vangid
Venemaa
mälestused
Тюремные люди. Eesti keeles
Hind:
13,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Wolfgang Venohr, Friedrich II (1712-1786). Preisi kahepalgeline kuningas,
Kunst, 1999, hind: 40,00 eurot
Koostanud Voldemar Lindström, Õukonnata kuningas – intervjuukuningas. Urmas Ott Urmas Otist, Urmas Ott Urmas Otiga, Urmas Ott Urmas Otina, Urmas Ott Urmas Otile, Urmas Ott Urmas Otita. Urmas Oti arvamusi kogunud ja täiendanud Voldemar Lindström,
V. Lindström, 2009, hind: 9,00 eurot
Irving Stone, Elujanu. Jutustus Vincent van Goghist,
Kunst, 1968, hind: 7,00 eurot
Jaan Talts, Paavo Kivine, Tahtmine,
Eesti Raamat, 1982, hind: 6,50 eurot
Toimetanud Harald-Adam Velner, Hüdroloog ja veeteadlane Armin Kask. 25.09.1916 - 26.08.1983,
TTÜ kirjastus, 2006, hind: 4,00 eurot
Yvette Zoltowska-Darska, Ronaldo. Poiss, kes teadis, mida ta tahab,
Egmont Estonia, 2016, hind: 18,00 eurot
Slava Kurilov, Üksinda ookeanis,
Argo, 2022, hind: 15,00 eurot
Helli Kelk, Päevaraamat. Oma järglastele mõeldes,
H. Kelk, 2009, hind: 15,00 eurot
Tove Jansson, Kujuri tütar,
Hea Lugu, 2019, hind: 15,00 eurot
Edvard Radzinski, Aleksander II. Venemaa lootuse ja terrori vahel,
Varrak, 2005, hind: 14,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4446 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!