Teema: Arhitektuur
Pealkiri:
70 meie maakera arhitektuuripärli. Imekspandavad rajatised ja kuidas need ehitatiAutor(id): Neil Parkyn
Kirjastus: Koolibri
Linn:
Aasta: 2009
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Andreas Ardus
ISBN: 9789985024638
Lehekülgi: 304
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 207 × 267 mm
Suurus: suures formaadis ja kõvas köites raamat
Sisu:
Siia köitesse valikute tegemiseks oleks võrdse veenvusega sobinud mitu kriteeriumi. Praeguses mõttes käivad “ime” alla inimeste mõtte- ja kätetöö viljad, mis kujutavad teetähist mingi liigi arengus – olgu siis tegemist suurte sildade kavandamise või tammide, kanalite ja katedraalide ajalooga. Iga mõõdupuu järgi jätkavad selles köites esitatavad rajatised inimeste innustamist ja vaimustamist, kas külastamisel või lihtsalt neist lugemisel.
Oleme kandidaate otsinud üle maailma, kuna meistritööd pole kunagi piirdunud lääne tsivilisatsioonidega.
Siinsed imed on ka väärikad järglased neile, mis pälvisid kuulsust inimajaloo koidikul, nagu Egiptuse püramiidid, imposantsed Kreeka templid või Rooma Colosseum. Ajastute lõikes tuleb ette ohtrasti paralleele ja vastukajasid, näiteks tänapäevaste suurte võistluspaikade ja pühakodade ning nende vahel, mis valmisid tuhandete aastate eest.
Kakskümmend kaheksa juhtivat arhitekti, inseneri ja arhitektuuriloolast kirjeldavad ja seletavad
Vaatluse all on kirikud, mošeed, templid, pühakojad, paleed ja lossid, ühiskondlikud ja riiklikud hooned, tornid ja kõrghooned, sillad, raudteed, tunnelid, kanalid, tammid ja hiiglaslikud kujud.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
70 meie maakera arhitektuuripärli. Imekspandavad rajatised ja kuidas need ehitati, Neil Parkyn, Koolibri 2009Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kunst, arhitektuur alla viimati lisatud:
Helmi Üprus. Toimetanud Voldemar Vaga, Raidkivikunst Eestis XIII-XVII sajandini,
Kunst, 1987, hind: 7,50 eurot
Koostanud Ants Juske, Mart Kalm, Kunstiteaduslikke uurimusi (7. osa). Studies on contemporary Art and Art History. Forschungen estnischer Kunstwissenschaftler zur zeitgenossischen Kunst und zum Erbe,
Kunst, 1994, hind: 6,60 eurot
Koostanud Hilja Läti; eessõna: E. Pihlak, Nikolai Triik. 100 aastat sünnist [näituse kataloog],
Eesti NSV Riiklik Kunstimuuseum, 1984, hind: 6,00 eurot
Vilen Künnapu, Templid ja tornid,
Epifanio, 2007, hind: 15,00 eurot
Mihkel Kleis, Roomet Jakapi, Tkun orha pnul,
paranoia publishing, 2015, hind: 5,00 eurot
Koostanud: Tiiu Allikvee, Johann Köler 1826-1899. 14 reproduktsiooni 150. sünniaastapäevaks,
Kunst, 1976, hind: 5,00 eurot
Fritz Erpel, Paul Cézanne,
Henschelverlag Kunst und Gesellschaft, 1971, hind: 6,00 eurot
Gustav Frank ja Barbara Lange, Sissejuhatus pilditeadusesse. Pildid visuaalkultuuris,
TLÜ kirjastus, 2015, hind: 14,00 eurot
Egle Tamm, Tiina-Mall Kreem. Toimetaja Anneli Randla. Keeletoimetaja Kai Adamson, Eesti kirikud II. Tallinna Kaarli kirik,
Muinsuskaitseamet, 2007, hind: 50,00 eurot
koostajad Juta Saron, Elo Lutsepp, Joosep Metslang, Rehemaja inventeerimise juhend,
Eesti Vabaõhumuuseum, 2008, hind: 10,00 eurot
Kunst, arhitektuur all on 2231 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!