Teema: Majandus, poliitika
Pealkiri:
Uurimus riikide rikkuse iseloomust ja põhjustestAutor(id): Adam Smith
Kujundaja: Jüri Kaarma
Kirjastus: Ilmamaa
Linn:
Aasta: 2005
Originaalkeel:
Tõlkija: Mart Trummal
ISBN: 9789985771686
Lehekülgi: 1656
Sari: Avatud Eesti Raamat
Seisukord: normaalses korras raamat
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
Komplekt koosneb kahest raamatust. Adam Smith on autor, keda eelkõige majandusteadlased tänapäevalgi õige tihti tsiteerivad, kuigi tema eluaastad (1723-1790) jäävad meie jaoks juba üsna kaugesse minevikku. Ka maailm, kus Smith elas ja töötas, oli sootuks teistsugune: suured koloniaalimpeeriumid, põllumajanduses säilisid feodalismi elemendid, kapitalistlik suurtööstus eksisteeris kõrvuti manufaktuurse tootmisega. Kuid Smithi esitatud põhitõed kehtivad ka tänases kiiresti muutuvas ja sootuks teistsuguses maailmas. Smith oli järjekindel liberaalse turumajanduse, vaba konkurentsiga kapitalismi ja eraomanduse apologeet: turumajanduse objektiivsed seadused riigivõimu sekkumiseta majandusellu loovad eeldused majanduskasvuks, ühiskonna heaoluks ja rahva ning riigi rikkuse suurenemiseks. Raamat sobib väga hästi ka lihtsalt ajaloohuvilisele lugejale, kes ei pea ennast just majandusinimeseks. Raamatu väljaandmist on toetanud Avatud Eesti Fond ja Eesti Kultuurkapital.
Märksõnad:
teatmekirjandus
Sari: Avatud Eesti Raamat
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Uurimus riikide rikkuse iseloomust ja põhjustest, Adam Smith, Ilmamaa 2005Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Majandus, poliitika alla viimati lisatud:
Uno Mereste, Majandusliku analüüsi mõisteid ja meetodeid,
Eesti Raamat, 1965, hind: 3,00 eurot
Joseph E. Stiglitz, Vaba langemine. Ameerika, vabaturg ja maailmamajanduse langus,
Tänapäev, 2011, hind: 12,00 eurot
Disney Instituut, Ole meie külaline. Klienditeeninduse täiuslikustamise kunst,
Varrak, 2003, hind: 7,00 eurot
Mihkel Veiderma (koostaja), Eestile mõeldes,
Teaduste Akadeemia Kirjastus, 2001, hind: 4,00 eurot
Peter Miller, Tark parv,
Äripäev, 2012, hind: 9,00 eurot
Maailma äri ja kultuuri käsiraamat 2,
TEA Kirjastus, 2002, hind: 5,00 eurot
Terri Morrison, Wayne A. Conaway, George A. Borden, Maailma äri ja kultuuri käsiraamat 3,
TEA Kirjastus, 2002, hind: 4,00 eurot
Ants Kukrus, Raul Kartus, Tööstusomand ja globaalmajandus,
Külim, 2008, hind: 6,00 eurot
Koostanud Kaja Saksakulm-Tampere, Praktiline suhtekorraldus: Eesti kogemus,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2005, hind: 5,00 eurot
Mark Earls, Loova ajastu koidik. Äri, banaanid ja turunduse surm,
Fontes, 2003, hind: 4,00 eurot
Majandus, poliitika all on 2534 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!