Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
The Estonian VikingsAutor(id): Edgar Valter Saks
Kirjastus: Boreas
Linn:
Aasta: 1981
Originaalkeel:
ISBN: 0906967104
Lehekülgi: 238
Seisukord: pisut kulunud ümbrispaber, sisu olemas ja korralik
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Töö heidab valgust Läänemere lõunakalda rahva ajaloole, meresõidukogemusele ja sõjalaevadele (nn. pyratica) - meresõitjatele, kes olid Skandinaavia viikingite ajaloolised vaenlased tuhande aasta kestel 300-1300 m.a.j.
Skandinaavia viikingite saagad ja dokumendid on ammu publitseeritud ja hästi tuntud, aga nende vaenlased on kadunud ajaloo hämarusse.
Skandinaavlaste ristiusustamine toimus kolm sajandit varem kui Läänemere lõunakaldal ja kirjaoskus levis samal ajal.
Skandinaavia ürikud koos mitmete märkustega lääne ja eesti kroonikates moodustavad selle eesti viikingite uurimuse baasi.
Edgar Valter Saks sündis 1910. a. Tartus. Pärast õigusteaduskonna lõpetamist töötas ta Eesti tööstusettevõtetes ja Kaubanduskojas. 1944.a. saksa okupatsiooni ajal õnnestus tal põgeneda Soome, sealt edasi Rootsi, kus ta asutas «Välis-Eesti» ajalehe. 1948. a. emigreerus ta Kanadasse ning töötas juhtivatel kohtadel Kanadas, Peruus ja Mehhikos. Lisaks oli ta Eesti eksiil-valitsuse haridusminister.
Märksõnad
eestlased
viikingid
normannid
esiajalugu
sõjaajalugu
meresõit
etniline ajalugu
Eesti
Venemaa
Läänemere maad
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
The Estonian Vikings, Edgar Valter Saks, Boreas 1981Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Koostanud Kaupo Ilmet, Eino Laas, Endel Laas, Toivo Meikar, Kaljo Rebassoo, Hardi Tullus, Kaljo Voolma, 80 aastat akadeemilist metsanduslikku haridust Eestis,
Eesti Metsaselts, 2000, hind: 14,00 eurot
Georgi Särekanno, Jäneda Põllutöökeskkool 1918-2000 (1. osa). Õpilaste ja õpetajate mälestusi, ajakirjanduses ilmunud artikleid Eesti esimesest põllumeeste keskkoolist,
Tartu Ülikooli Kirjastus, Jäneda Muuseum, 2004, hind: 16,00 eurot
Riho Saard; toimetaja Piret Ruustal ; isikunimede registri koostaja Janis Tobreluts, Härraskirikust rahvakirikuks. Eesti rahvusest vaimulikkonna kujunemine ja Eesti Evangeelse Luteri Kiriku sünd,
Argo kirjastus, 2020, hind: 18,00 eurot
Meelis Saueauk, Propaganda ja terror. Nõukogude julgeolekuorganid ja Eestimaa Kommunistlik Partei Eesti sovetiseerimisel 1944-1953,
SE & JS, 2015, hind: 18,00 eurot
Koostanud Viivi Läll, Saima Sagur, Tiina Tiit, Noorustuli. Pelgulinna Gümnaasiumi almanahh III,
Canopus, 2002, hind: 5,00 eurot
Eesti taluarhitektuur. Püsiv ja muutuv,
Eesti Vabaõhumuuseum, 2016, hind: 15,00 eurot
Rasmus Kask, Maaarhitektuur ja maastik. Kihnu. Rural Architecture and Landscape. Kihnu,
Eesti Vabaõhumuuseum, 2015, hind: 6,00 eurot
Koostanud Enno Piir. Toimetanud Helgi Kaldma, Paistu kihelkond 1. osa. Inimkaotused ja repressioonid alates 21. juunist 1940,
Memento, 1994, hind: 5,00 eurot
Koostanud Piret Lotman, Uurimusi tsensuurist / Papers on censorship,
Eesti Rahvusraamatukogu, 1995, hind: 5,00 eurot
Mart Laar, Linnulennul Eesti ajaloost,
Grenader, 2005, hind: 4,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3549 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!