Teema: Eesti novellid ja jutud
Pealkiri:
Töganitsa höödo, alatarõ hipo ja tõsõ'Autor(id): Hermann Julius Schmalz
Kujundaja: Agnes Ratas
Kirjastus: Seto Instituut
Linn:
Aasta: 2013
Originaalkeel:
ISBN: 9789949931750
Lehekülgi: 176
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 110 × 165 mm
Suurus: taskuformaadis ja kõvas köites raamat (setu keeles)
Sisu:
Siia raamatusse on kokku koondatud Räpina kandi muusiku ja kirjamehe Hermann Julius Schmalzi (1870–1845), kes on Eestis laiemalt tuntuks saanud laulu „Sauna taga, tiigi ääres…“ sõnade autorina, seto-ainelised lood, mis ilmusid originaalis ajavahemikul 1899–1913. Raamat sisaldab Schmalzi „Töganitsa Höödo naise võtmise ja tarõ palamise lugu“ (ilmus esmakordselt 1899), „Alatarõ Hippo Peterbuura reis ja imelik unõnägo inne toda“ (1901), „Miä tõmokraat tähendäs?“ (1906), „Kolm Setu nalja-juttu: armsalõ maa- ja liina rahvallõ opusõst ja meeleparandusõst kirjä panto“ (1912), „Tölpsaarõ Andre ja Lükova Ivvani kokkosaamine Jurjovah üle hulga ajo“ (1912) ja „Kae määrne hüä õnn“ (1913). Lisaks on raamatus kaks ülevaateartiklit Marju Kõivupuult ja Vahur Aabramsilt, kes kirjutavad Schmalzi elust, tegevusest ja kirjanduslikust pärandist. Raamat on seto keeles, Schmalzi enda tekstid on esitatud võimalikult originaalilähedaselt. Raamat ilmus Seto Kirävara sarjas, selle koostas Kristiina Tiideberg, toimetasid Paul Hagu ja Kristiina Tiideberg. Sarja kujundas Agnes Ratas.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Töganitsa höödo, alatarõ hipo ja tõsõ', Hermann Julius Schmalz, Seto Instituut 2013Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti novellid ja jutud alla viimati lisatud:
Margit Lõhmus; [toimetanud Kajar Pruul, Sterne. Jutud 2002-2019,
Kultuurileht, 2019, hind: 15,00 eurot
Jaan Kross; koostanud ja saatesõna: Johanna Ross, Sobimatute seikade võlu. XX sajand Jaan Krossi novellides,
EKSA, 2020, hind: 25,00 eurot
Ene Mihkelson, Surma sünnipäev. Novelle ja laaste,
Tuum, 1996, hind: 6,00 eurot
Meelis Liivlaid, Rannaküla tark ehk Käss muu,
Ammukaar, 2019, hind: 18,00 eurot
Mats Traat, Kolm Solveigi. Lühiromaane ja novelle,
Ilmamaa, 2015, hind: 20,00 eurot
Lydia Koidula; koostanud ja toimetanud Hilve Rebane, Perùamaa viimne inka. Valimik jutte,
Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus, 2011, hind: 13,00 eurot
Maarja Kangro, Hüppa tulle,
Nähtamatu Ahv, 2014, hind: 8,00 eurot
August Kitzberg, Maimu (jutustus),
Eesti Riiklik Kirjastus, 1960, hind: 3,00 eurot
Meelis Kraft, Saared. Jutukogu,
Sooroheline, 2020, hind: 14,00 eurot
Toomas Vint, Õnneliku lõpuga lood,
Eesti Keele Sihtasutus, 2004, hind: 5,00 eurot
Eesti novellid ja jutud all on 396 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!