Tiivad 100 aastat mootorlennu Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Tiivad. 100 aastat mootorlennu ajalugu, Kristel R. Sitz, Koolibri 2003 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Käsiraamat ettevõtjale I-II""Kallis peaminister tegutseb jälle..""Eesti kirurgiast läbi aegade II""Ühest Robertist teiseni""Jaan Grünberg. Näitusekataloog. ..""Indiaani horoskoop. Astroloogia ja..""Stockholm 1793""Adele Reindorff""Looduslikud talvedekoratsioonid. I..""Sõjaratsu""Kuidas korraldada kultuuri? Managi..""Rannalautritest ilmameredele. Lehe..""Elu ja unistus""Lambakasvatus. I""Põdrakanepist puri. Luuletusi ja ..""Tüdrukute teejuht""Verevalla varandus""Antiikkirjanduse ajalugu. Kõrgkoo..""Taevalaeka saladused""Palve""Laulge kaasa! 35""Robot Leol on tähtis päev""Hea kasvatuse ohver. Armeenia sati..""Anne Peultier. Maalid. Bernard No..""Aasbook. III osa""Kunst ja Kodu 1958/1""Kaitse Kodu! 1930/12. Eesti Kaitse..""Pro ethnologia 13. Ethics in cultu..""Miira""Kinnisvara korrashoiu strateegia j..""Madame Bovary. Provintsikombed""Minu mälestuste Eino Leino. Kanna..""Mitmekesisus - maailma loov alge. ..""Minu vilditud sõbrad. 35 vahvat n..""Totu ja ta sõprade seiklused""Fatamorgaana. Huumorivalimik""Kui Sophie kohtus Darcy Dayga""Nõukogude okupatsiooni poolt teki..""Popurrii""Kalakulinaaria""Eesti-soome keeleteaduse sõnastik..""Sodimisvihik""Elamufondi tehnilise ekspluatatsio..""Kukepoks""Aovalgel""Lõbusad loomamütsid. 35 toredat ..""Kuidas saavutada teismeliste poole..""Caricaturas. Sem palavras""Pariisi jalakäija. Europeia sari""D. A. Šmarinov""Šaržiraamat""Tööõpetus IV-VI klassile. Metal..""Kirjastuse ''Valgus'' temaatiline ..""Eesti naljajuttude ja -salmide kul..""Сабрина 2010/3. Вязан..""Mõnusad mõistulood""50. Lüürikat eesti poeetide teek..""Kolga-Jaani vanad laulud""Ma näen pimedas""Õendus muutuses. Õendus- ja ämm..""Väike loomaraamat rahvapärimuses..""Ühe linna ajalugu""Kaotatud suvi. Ühe noore mehe tee..""Nikolai Triik. 100 aastat sünnist..""Aotähe aastaring. Looduspäevik 2..""Elu, armastan sind... Luuletusi aa..""Ennustamiskunst algajatele. Kuidas..""Sinu Hiina horoskoop aastaks 2010...""Pikker 1989/8""Maal metsade keskel""Looming 1968/ 4""Looming 1971/6""Zadig. Candide. Filosoofilised mui.."
73 tk kogusumma: 635,50 EUR

Teema: Teatmeteosed
Pealkiri: Tiivad. 100 aastat mootorlennu ajalugu
Autor(id): Kristel R. Sitz
Kujundaja: Mart Anderson


Kirjastus: Koolibri
Linn: Tallinn
Aasta: 2003
Originaalkeel:
ISBN: 9789985013335
Lehekülgi: 176

Seisukord: veidi kulunud kaaned, sisu olemas ja korras

Mõõdud: 245x345
Suurus: suures formaadis, kõvas köites

Sisu:
Käesolev kogumik püüab täita väikese lünga Eesti lennundus(ajaloo)alases kirjanduses ning anda põgusa ülevaate mootorlennunduse algusaastate «tegijatest» ning nende loomingust. Raamatu esimeseks kangelaseks on küll Otto Lilienthal, kes otseselt mootorlennukeid ei ehitanud, siiski toetub kogu nn.»pioneeriajastu» lennundus suurelt osalt tema töödele. Ehkki esimese eduka mootorlennuki ehitasid ameeriklased, vennad Wrightid, keskendub käesolev raamat enam euroopa lennunduspioneeridele ja nende loomingule.
Algusaegade lennundust iseloomustavaks sõnaks on seiklus. 1912. aastaks oli kogu maailmas leidnud õnnetu lendurisurma 155 meest ja 3 naist. Sellist lõivu pidi maksma inimkond lendamaõppimise eest. Iseloomulikud olid ka ühe kõigi aegade väljapaistvama lennunduspioneeri, Otto Lilienthali surivoodil lausutud sõnad: «Tuleb ohvreid tuua...» Sellegipoolest jätkasid inimesed lennukite ehitamist ning lendamist, millest kolmekümnendateks aastateks, mida on peetud ka lennunduse kuldajastuks, oli Euroopas saanud massiharrastus ning lööklauseks sai «Be up to date and aviate!». Lennuharrastus oli haaranud kõiki alates poesellidest ja koduperenaistest ning lõpetades pankurite ja aadliprouade-preilidega. Selle tegid võimalikuks uued, odavad ja vastupidavad lennukid ja lugematud pärast Ilmasõja lõppu asutatud lennuseltsid ja klubid.
Kõik see käis muidugi ka Eesti kohta, mis tol ajal oli loomulik osa Euroopast. Siingi konstrueeriti ja ehitati lennukeid ning tegeldi lennundusega. Okupatsiooni ajal oli lennundus tugevasti ideologiseeritud ning sinitaevasse pääsesid vaid vähesed väljavalitud.
Loodetavasti aitab käesolev põgus lühiekskursioon mootorlennunduse juurte juurde paljudes noortes lennunduse vastu huvi äratada ning taastada Eesti lennundustraditsioone sellistena, nagu need olid kahekümnendatel-kolmekümnendatel aastatel.


Märksõnad:
Koolibri
lennundus
lennukid
tehnika ajalugu
Euroopa
teatmikud
aimekirjandus

Hind: 29,00 EUR
Tiivad. 100 aastat mootorlennu ajalugu, Kristel R. Sitz, Koolibri 2003 | vanaraamat.ee
Tiivad. 100 aastat mootorlennu ajalugu, Kristel R. Sitz, Koolibri 2003 | vanaraamat.ee
Tiivad. 100 aastat mootorlennu ajalugu, Kristel R. Sitz, Koolibri 2003 | vanaraamat.ee
Tiivad. 100 aastat mootorlennu ajalugu, Kristel R. Sitz, Koolibri 2003 | vanaraamat.ee
Tiivad. 100 aastat mootorlennu ajalugu, Kristel R. Sitz, Koolibri 2003 | vanaraamat.ee
Tiivad. 100 aastat mootorlennu ajalugu, Kristel R. Sitz, Koolibri 2003 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 55 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2025 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud