Teema: Kunstiajalugu
Pealkiri:
Johann Köler (1826-1899)Autor(id): Mai Levin; toimetaja Renita Raudsepp; abitoimetajad Elo Maandi-Puu, Kaarel Vanamölder, Liina Lõhmus
Kirjastus: Eesti Kunstimuuseum
Linn: Tallinn
Aasta: 2019
Originaalkeel:
Tõlkija: Krista Mits (eesti-inglise), Vitali Belobrovtsev (eesti-vene), Evelina Vedom (eesti-vene), Mai Levin (vene-eesti), Mall Sarv (itaalia-eesti)
ISBN: 9789949485956
Lehekülgi: 504
Seisukord:
Mõõdud: 300x240
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Eesti professionaalse kunsti rajajast ja rahvusliku liikumise tegelasest Johann Kölerist on kirjutatud monograafiaid, artikleid, katalooge, romaan, novell ja koguni luuletusi. Ent aastate möödudes ajaloolised ja kunstiajaloolised seisukohad muutuvad – kui mitte kardinaalselt, siis teatud määral kindlasti. Niisiis oli teravalt päevakorral vajadus Johann Köleri uue monograafia järele, mis oleks kriitilise pilguga üle vaadanud ja kokku võtnud senised uurimistulemused, allikates laialipillatud teabe ning vaadelnud kunstniku elu ja tegevust tervikuna, asetades ta 19. sajandi teise poole Euroopa ja Venemaa kunsti konteksti.
Monograafia koostamisel oli eelkõige tähtis anda koondpilt Johann Köleri teostest niisuguses mahus, millist praegusel hetkel tunneme, varustades teoste täpsustatud andmed ka kvaliteetsete teoste reproduktsioonidega. Lisaks Eestis asuvale Köleri pärandile on monograafias esmakordselt koondatud ja värviliste fotodega esitatud ka väljaspool Eestit, põhiliselt Venemaa muuseumides ja muudes asutustes paiknevaid teoseid. Nende hulgas on akadeemilisi kompositsioone, eskiise, portreesid, joonistusi, mosaiike jne. Kõrgtasemel tehnilisi võimalusi kasutades fotografeeriti ka kogu Eesti muuseumides olev materjal. Selliselt reprodutseerituna peaksid kunstniku teosed raamatus kõnelema iseenese eest – näitama kõrget kunstilist kvaliteeti.
Raamat koondab endas Köleri biograafia ja loomingu ülevaadet, mille koostamisel on kaasatud arvukalt publitseerimata arhiivimaterjale ja teadaolevate teoste kataloogi. Lisades on avaldatud 1900. aastal Peterburi Kunstide Akadeemias toimunud Köleri postuumse mälestusnäituse kataloog, samal aastal Peterburis aset leidnud oksjonil enampakkumisel olnud Johann Köleri teoste nimekiri ja ülevaade Köleri esinemistest näitustel.
Osa teksti rööpselt inglise ja vene keeles
Märksõnad:
Eesti Kunstimuuseum
Külli Kaats
Köler, Johann, 1826-1899
maalikunstnikud
eesti
maalikunst
kunstiajalugu
Eesti
19. saj.
biograafiad
kunstialbumid
kunstikataloogid
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Johann Köler (1826-1899), Mai Levin; toimetaja Renita Raudsepp; abitoimetajad Elo Maandi-Puu, Kaarel Vanamölder, Liina Lõhmus, Eesti Kunstimuuseum 2019Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kunstiajalugu alla viimati lisatud:
toimetaja Rolf Toman; eestikeelse väljaande toimetajad Ülle Kiivet, Elve Oago, Mall Põldmäe, Epp Saarmann, Barokk. Arhitektuur, skulptuur, maalikunst,
Koolibri, 2008, hind: 50,00 eurot
Robert Cumming, Kunst. Maalid, sklulptuurid, kunstnikud, stiilid, koolkonnad,
Varrak, 2007, hind: 16,00 eurot
Christiane Stukenbrock ja Barbara Töpper, 1000 meistriteost Euroopa maalikunstnikelt 1300 kuni 1850,
Koolibri, 2007, hind: 15,00 eurot
David Piper, Kunstiajalugu,
Varrak, 2006, hind: 45,00 eurot
Jaak Kangilaski, Üldine kunstiajalugu,
Kunst, 2001, hind: 14,00 eurot
Koostanud: Kalju Konsin, Eesti rahvakunst,
Valgus, 1970, hind: 4,00 eurot
Gilda Williams, Kuidas kirjutada kaasaegsest kunstist,
Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus, 2017, hind: 15,00 eurot
Boris Bernstein, Kunstiteadus ja kunstikultuur. Artiklite kogumik,
Kunst, 1990, hind: 8,00 eurot
Jaak Kangilaski, Kunstikultuuri ajalugu 11. klassile renessansist impressionismini,
Kunst, 2004, hind: 15,00 eurot
Valli Konsap, Dekoratiivne sepis Tallinna arhitektuuris XVI - XVIII sajandil,
Kunst, 1971, hind: 10,00 eurot
Kunstiajalugu all on 313 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!