Teema: Eesti luule
Pealkiri:
CaxAutor(id): Grix; toimetaja Gregor Taul
Kujundaja: Grigori Lotman ja Anna Kaarma
Kirjastus: Kondase keskus
Linn: Vilnius
Aasta: 2014
Originaalkeel:
ISBN: 9789949943715
Lehekülgi: 168
Seisukord: normaalses korras kasutatud raamat
Suurus: tavaformaadis, pehmes köites
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 306
Grigori Lotman, keda paljud tunnevad Griša nime all, on praeguse aja üks silmapaistavamaid ja samas isemeelsemaid Tartu vaimu kandjaid.
Olles küll 1970. aastatel Tartu Kunstikoolis kunstnikuks õppinud, on ta viimastel kümnenditel maalimise kõrval samavõrd palju rõhku pannud õpetamisele (legendaarseks on kujunenud tema ateljeekool «Õndsak»), enesearendamisele (seda nii tohutu kultuuritekstide tarbimise näol, aga ka süvenemises budistlikku mõttemaailma) ja luuletamisele.
Viimase muudab nii Tartu kui kogu Eesti kontekstis tähelepanuväärseks see, et ta mõtleb, kõneleb ja luuletab tartu keeles. See on keel, millel tänaseni puuduvad ortograafilised normid, mistõttu selle kodifitseerimine ongi ehk luule ülesanne. Luulekogu «CAX» koondab autori – luuletajanimega Grix – viimaste aastate parimaid tekste.
Käesolev luulekogu ilmus seoses Grigori Lotmani (luuletaja pseudonüümiga GRIX) näitusega “Arvo Pärt. Aeg ja ruum. Grigori 60” Kondase keskuses 2014. aasta mais ja juunis
Märksõnad:
eesti
ilukirjandus
murdekirjandus
luuletused
Tartu murre
Hind:
13,00 EURTeema
Eesti luule alla viimati lisatud:
Virve Osila, Noppeid. Luuletused, mõtisklused, elupildid, arvamused, sahtlisalmid,
Virve Osila, 2022, hind: 24,00 eurot
Heiti Talvik; koostanud Karl Muru, Luuletused,
Eesti Raamat, 1988, hind: 5,00 eurot
Peep Ilmet, Tuulekanne,
Eesti Raamat, 1980, hind: 2,50 eurot
Jaan Kross, Lauljad laevavööridel,
Eesti Raamat, 1966, hind: 3,00 eurot
Betti Alver, Tähetund. Valik luuletusi ja poeeme,
Eesti Raamat, 1966, hind: 10,00 eurot
Jaan Tooming, Huum. Luule ja lausumised 1975-2005,
Ilmamaa, 2006, hind: 4,00 eurot
Jüri Üdi (Juhan Viiding), Detsember,
Eesti Raamat, 1971, hind: 6,60 eurot
Andrus Rootsmäe, Ärakäija saaga,
Elmatar, 2012, hind: 9,00 eurot
raamatut aitasid koostada: Lauri Lendsalu, Piret Avik, Eelike Virve ja Stina Siem, Armastusest ju räägitakse. Valik luuletusi. Tugikeskus Juks luuleringis loodud luuletused aastatest 2017-2019,
Tugikeskus Juks, 2019, hind: 8,00 eurot
Marie Under. Koostanud Paul-Eerik Rummo, Mu süda laulab. Luuletusi kolmeteistkümnest kogust,
Eesti Raamat, 1984, hind: 10,00 eurot
Eesti luule all on 3152 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!