Teema: Kunst
Pealkiri:
Kunsti vandenõuAutor(id): Jean Baudrillard; koostanud ja toimetanud Neeme Lopp
Kujundaja: Margus Tamm
Kirjastus: Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 2020
Originaalkeel:
Tõlkija: Anti Saar
ISBN: 9789949594948
Lehekülgi: 180
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 180x115
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
“Kunsti vandenõu” on kogumik Jean Baudrillard’i kunstiteemalisi esseesid, mille ta pani kirja 1987. ja 2007. aasta vahel. Kogumiku pealkiri tuleb tema 1996. aastal publitseeritud skandaalsest artiklist, milles ta ründab kaasaegset kunsti ja seda ümbritsevat silmakirjalikkust, osutades, et kunstisfääri ühiskondlik väärtus põhineb üksnes “vandenõul”, mille kaasosalised on nii tühiseid teoseid loovad kunstnikud, teoseid promovad institutsioonid kui ka neid taipamatult, ent seda taipamatust kiivalt varjata püüdvad vaatajad. Sellisel kunstil pole ühiskondlikule tegelikkusele mitte mingisugust mõju, mis ei takista sel aga siseringi sahkerdamisena edukalt edasi toimimast.
Muidugi oli Baudrillard’i rünnak mõeldud provokatsioonina ja on raske uskuda, et ta isegi oma väiteid sajaprotsendiliselt uskus. Aga provokatsiooni mõte polegi esitada mingit doktriini. Provokatsiooni mõte on kutsuda välja reaktsiooni, ja kui kunstimaailm ei suuda Baudrillard’i provokatsioonile vastata ja ennast õigustada, kinnitab ta sellega Baudrillard’i argumenti üksnes veelgi sügavamalt. Baudrillard’i eesmärk oligi tekitada kunstimaailma iseendale suunatud pilgu kõrvale teine, kultuuriliselt mittekorrektne, ignorandi pilk, mis paljastaks kuninga alastuse, mis on karjuvalt silmanähtav.
Tõlgitud väljaannetest: "Le complot de l'art", "The conspiracy of art", "Pourquoi tout n'a-t-il pas déjá disparu?"
Märksõnad:
Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus
Baudrillard, Jean, 1929-2007
kunst
kunstifilosoofia
esseed
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Kunsti vandenõu, Jean Baudrillard; koostanud ja toimetanud Neeme Lopp, Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus 2020Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kunst alla viimati lisatud:
F. Matt, Evald Okas,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1957, hind: 6,00 eurot
Edward Dolnick, Päästekunstnik. Tõsielujutustus kunstist, kunstivarastest ja ühe kadunud kunstiteose otsingust,
Olion, 2007, hind: 6,00 eurot
Jaak Adamson, Andres Adamson, Kunstiõpik gümnaasiumile,
Argo, 2002, hind: 14,00 eurot
Johan Köleri (1826-1899) 125. sünni-aastapäeva tähistamise näituse kataloog. Иохан Келер (1826-1899) к 125-летию со дня рождения каталог выставки,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1951, hind: 4,00 eurot
Villu Toots, Kirjakunsti abc. Grotesk ehk plokk-kiri,
Eesti Raamat, 1972, hind: 8,00 eurot
Aili Vint, Kollane sinises nagu päikene taevas,
Kunst, 1980, hind: 6,00 eurot
Saksa litograafia inkunaablid. Inkunabeln der Deutschen Lithographie,
Tartu Ülikooli Raamatukogu, 1997, hind: 9,00 eurot
Ott Kangilaski, Evald Okas, Sügavtrükitehnikad,
Kunst, 1965, hind: 9,00 eurot
Erna Siebert, Werner Forman, Indianerkunst. Der amerikanischen nordwestkünste,
Artia, 1967, hind: 8,00 eurot
Koostanud A. Remmel ja M. Alas, Peatükke kunstiajaloost,
Valgus, 1989, hind: 5,00 eurot
Kunst all on 1281 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!