Teema: Eesti kirjandus
Pealkiri:
Õige mehe kodaAutor(id): Karl Ristikivi
Kujundaja: Villu Toots
Kirjastus: Tartu Eesti Kirjastus
Linn: Tartu
Aasta: 1943
Originaalkeel:
Lehekülgi: 414
Seisukord: kaaned kohati kulunud ja servadest-nurkadest pisut katki, paaris lehes pisike auk, sisu üldiselt korras ning loetav
Mõõdud: 145 × 200 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmes köites
Sisu:
#T165#
Romaanis näidatakse, kuidas peategelane Jakob Kadarik, püüdlik ja vaga kirstutegija poeg, tõuseb vaesest poesellist oma leivaisa väimeheks ja lõpuks äriomanikukski, tehes seda aga järkjärgulise lahtiütlemisega oma paremast minast. Tõusutee lõpeb nii varalise kui vaimse pankrotiga. Ajaliselt ulatub tegevus möödunud sajandi lõpust kuni käesoleva sajandi kolmekümnendatesse aastatesse.
Esitrükk: Tartu : Ilukirjandus ja Kunst, 1940. Ilmus pealkirja all: Võõras majas
Märksõnad
eesti
ilukirjandus
romaanid
Villu Toots
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Õige mehe koda, Karl Ristikivi, Tartu Eesti Kirjastus 1943Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti kirjandus alla viimati lisatud:
Eduard Vilde, Kui Anija mehed Tallinnas käisid,
Ilukirjandus ja Kunst, 1940, hind: 4,00 eurot
Oskar Luts, Vanasti,
Postimees, 1941, hind: 10,00 eurot
Mait Metsanurk, Tuli tuha all,
Noor-Eesti, 1939, hind: 15,00 eurot
Eduard Wilde (Eduard Vilde), Kaks sõrme (jutustus),
Varrak, 1924, hind: 6,00 eurot
Pedro Krusten, Otsiv hääl. Novelle ja lühijutte,
A. Tõnisson & Ko, 1944, hind: 4,00 eurot
Karl Ristikivi, Rohtaed,
Tartu Eesti kirjastus, 1942, hind: 4,00 eurot
Toimetanud: Henrik Visnapuu, Ammukaar II. Kirjanduslik koguteos,
Eesti Kirjastus, 1943, hind: 5,00 eurot
Juhan Liiv; Toimetanud: Friedebert Tuglas, Peipsi pääl ja teisi jutustusi,
Noor-Eesti, 1928, hind: 7,00 eurot
Mia Munier-Vroblevska, Pirita kloostri valitsejanna (Domina). Jutustus nunnade elust Pirita kloostri algpäevilt,
Pirita Kaunistamise Selts, 1929, hind: 5,00 eurot
Helene Ranna, Keha ja vaim. Romaan kahes osas,
Loodus, 1930, hind: 16,00 eurot
Eesti kirjandus all on 420 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!