Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Romantikuna I maailmasõjas ja Petrogradis. Mihkel Turmanni päeviku põhjal 1915–1917Autor(id): Koostanud Tiit Kaljuste
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2020
Originaalkeel:
ISBN: 9789985348895
Lehekülgi: 272
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 140x165
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
Läänemaalt pärit koolmeistri Mihkel Turmanni (1882–1952) päevik juhtumistest I maailmasõja rindel Preisimaal ja sõdurielust Petrogradis. Päevik hõlmab ajavahemikku 1915. aasta algusest 1917. aasta keskpaigani. Haruldane ja vahetu kirjeldus maamehe tutvumisest suurlinnaga, revolutsioonilistest sündmustest Petrogradis, Eesti polgu loomise tagamaadest ja iseseisvusmõtte sünnist. Esimest korda saame tõmmata paralleele 1917. aasta ja 70 aastat hilisemate iseseisvuspüüdluste vahel. Kirjapandu muudavad vaheldusrikkamaks koduigatsusest ja armastusest kantud luuletused ning näited isiklikust kirjavahetusest. Rikkalikult illustreeritud ja kommenteeritud väljaanne.
Märksõnad:
Varrak
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Romantikuna I maailmasõjas ja Petrogradis. Mihkel Turmanni päeviku põhjal 1915–1917, Koostanud Tiit Kaljuste, Varrak 2020Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Koostanud: Jaan Ellen, Varjatud valu (2. osa) Tagasivaateid 20. sajandi keskpaigale,
J. Ellen, 2006, hind: 8,00 eurot
Koostanud Tiit Lääne, Aavo Pikkuus (jalgrattur),
Eesti Spordiselts Põhjakotkas, 2004, hind: 12,00 eurot
Tarmo Leini, Olümpia Miškad,
Tarmo Leini, 2020, hind: 18,00 eurot
Koostaja Liina Pulges, Emaduse ilu ja valu. Eesti emade lood,
Pilgrim, 2018, hind: 4,00 eurot
Jüri Kraft; toimetanud Andres Adamson, Mees tornikambris,
Argo kirjasutus, 2020, hind: 13,00 eurot
Kaido Pihlakas, Külapoisist emeriitadvokaadiks,
Ammukaar, 2019, hind: 18,00 eurot
Conrad Ferdinand Meyer, Pescara kiusatus,
Monokkel, 2002, hind: 7,00 eurot
Karl Oskar Jakobson, Kurgja viimane veskimees,
Print Best, 2014, hind: 7,00 eurot
Rein Veski, Tappev mõistus. Elus- ja surnud aine, bio- ja noosfäär, inimkonna autotroofsus Vernadskiga ja Vernadskita,
Turbateabe OÜ, 2017, hind: 14,00 eurot
Anne-Mari Alver, Vägivalla tütred,
Hai Uim, 2003, hind: 15,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4479 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!