Teema: Kultuur
Pealkiri:
Seened kultuuriloosAutor(id): Aivar Jürgenson
Kujundaja: Marge Pent
Kirjastus: Argo
Linn: Tallinn
Aasta: 2005
Originaalkeel: eesti keel
ISBN: 9949415306
Lehekülgi: 358
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 143 × 215 mm
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Eestlaste suhtumine seentesse on olnud võrdlemisi põlglik – seda näitavad väljendid nagu seenetreial, sõida seenele jne. Kas on see aga alati nii olnud?
Huvitavat leidub seente kohta muistendites, naljandites, mõistatustes, fraseoloogias, vanasõnades, ennetes, unenägude seletustes. Kui need killud kokku korjata, avastame ühtäkki fragmente ürgsest sõnumist, mis viitab sellele, et seentel on olnud oluline koht muistse inimese maailmapildis.
Käesolevast raamatust saab teada, mida on arvatud seente päritolust, kes on seenealused jne. Paralleelsed uskumused seente taevasest ja maisest päritolust viitavad nende vahendajarollile mitme maailma vahel. Tähtsat rolli on seen mänginud ka hallutsinogeeni ja viljakussümbolina.
Autor Aivar Jürgenson (sünd 1969) on Ajaloo Instituudi etnoloogia sektori juhataja ning Tallinna Ülikooli dotsent. Doktoritöö kaitses ta 2003. aastal Siberi eestlaste identiteedist. Ta on avaldanud üle poolesaja etnoloogiaalase artikli nii kodu- kui välismaal.
Märksõnad:
seened
toitumistavad
rahvakultuur
mütoloogia
rahvaluule
kultuuriajalugu
etnomükoloogia
rahvameditsiin
rahvapärimus
sümboolika
uskumused
seened
toitumistavad
rahvakultuur
etnobioloogia
mütoloogia
rahvaluule
rahvapärimus
kultuuriajalugu
Hind:
20,00 EURTeema
Kultuur alla viimati lisatud:
Alli Lunter, Kirjandiõpetus. Õppematerjal gümnaasiumile,
Koolibri, 1999, hind: 4,00 eurot
Piret Õunapuu, 101 Eesti vana aja asja,
Varrak, 2015, hind: 18,00 eurot
Lehte Hainsalu, Dixi. Valitud publitsistikat,
Eesti Raamat, 2007, hind: 3,50 eurot
Artishok, Kunst on moos elu saiakäärul,
Artishok, 2018, hind: 16,00 eurot
juhendaja ja koostaja Anne Kütt, Ajalooline Jõgeva,
Jõgeva Gümnaasium, 2000, hind: 14,00 eurot
Toimetaja ja järelsõna: Tiiu Viirand, Kõmri saagad,
Kunst, 1998, hind: 12,00 eurot
Aliise Moora; toimetaja Liis Vaher ; eessõna teisele trükile: Pille Runnel, Eesti talurahva vanem toit,
Ilmamaa, 2007, hind: 50,00 eurot
Ave Ojaste, Kadri Kõverjalg, Korrektuurharjutused [õppematerjal lugemis- ja kirjutamisraskustega lastele],
K. Kabral, 1999, hind: 7,00 eurot
Things in culture, culture in things,
TÜ Kirjastus, 2013, hind: 12,00 eurot
Priit Kulu, Tiiu Kuurme, Sulev Kuuse, Jakob Kübarsepp, Gerhard Lock, Toivo Maimets, Peep Nemvalts, Maret Nukke , Kaarina Rein, Peeter Saari ja Helena Sepp, Eesti teaduskeel keelterikkas teadusmaailmas,
Tallinna Ülikool, 2020, hind: 15,00 eurot
Kultuur all on 4766 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!