Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Kodulinn Reval minu lapsepõlve aastatelAutor(id): G. Sprengfeld
Kujundaja: Piret Niinepuu-Kiik
Kirjastus: Kunst
Linn: Tallinn
Aasta: 2010
Originaalkeel: saksa keel
Tõlkija: Kadi Eslon ja Elle-Mari Talivee
ISBN: 9789949437924
Lehekülgi: 160
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 205 × 205 mm
Suurus: tavaformaadis ja kõvas köites
Sisu:
1877. a. ilmunud raamat originaalpealkirjaga "Meine Vaterstadt Reval vor 50 Jahren" jutustab Tallinnast (autoril muidugi Reval) 1827. a. paiku. Milline oli siis Tallinn? Linna tänavseintel valitses gootika, veel olid lammutamata Nunna-, Harju, Karja ja Toomvärav, veel seisid püsti Viru peavärav, Kuradiematorn jt., vallikraavil töötasid vesiveskid, üle kraavi sirutusid pikad puusillad, polnud veel oldermann Falki rajatud puiesteid, pärast 1820. a. tulekahju seisis aastaid ilma tornikiivrita Oleviste.
Kerge huumoriga pajatab autor koloriitsematest linlastest ja nende lemmiktegevustest - kaardimäng, kohviõhtud, väljasõidud grüünesse, jaanilaadal käimine ja vahtkonnaparaadide imetlemine. Kuid ta puudutab ka tõsisemaid teemasid ning muutusi linnas poole sajandi jooksul, sealhulgas neid, mis seotud eestlaste ning nende laulu- ja mänguseltsidega.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Kodulinn Reval minu lapsepõlve aastatel, G. Sprengfeld, Kunst 2010Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Mai Krikk, Eesti politsei loomine ja areng 1918-1940,
Olion, 2001, hind: 6,00 eurot
Koostanud Enn Küng, Läänemere provintside arenguperspektiivid Rootsi suurriigis 16./17. sajandil (2. osa),
Eesti Ajalooarhiiv, 2006, hind: 9,00 eurot
Koostanud: N. Vanaselja, Võitluse radadel. Mälestuste kogumik,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1960, hind: 9,00 eurot
Eesti raamatute hävitamine nõukogude võimu poolt,
Okupatsioonide Repressiivpoliitika Uurimise Riiklik Komisjon, 1995, hind: 5,00 eurot
Antti Tuuri, Pohjanmaa,
Eesti Raamat, 1989, hind: 3,00 eurot
Suuvürstinna Leonida, Iga päev on kui kingitus,
Eesti Raamat, 2002, hind: 4,00 eurot
Toomas Karjahärm, Väino Sirk, Eesti haritlaskonna kujunemine ja ideed 1850-1917. 1. osa,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 1997, hind: 18,00 eurot
Koostanud: E. Martis, Tartu linnamuuseum,
Eesti NSV Kultuuriministeerium, 1970, hind: 5,00 eurot
Toimetanud Howard Cincotta, Lühike Ameerika ajalugu,
Ameerika Ühendriikide Informatsiooniagentuur, 1999, hind: 4,00 eurot
Voldemar Pinn, Kolonel Alfons Rebane. Raamat mehest, kes sai Rüütliristi tammelehtedega sõja viimasel päeval,
V. Pinn, 1997, hind: 14,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 6235 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!