Teema: Arhitektuur
Pealkiri:
Arhitektuur ja soojusmõõdeAutor(id): Luis Fernández-Galiano, Lisa Heschong
Kujundaja: Martin Rästa
Kirjastus: Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus
Linn: Tallinn
Aasta: 2018
Originaalkeel:
Tõlkija: Mari Laan, Ingrid Ruudi
ISBN: 9789949594566
Lehekülgi: 128
Sari: Ehituskunsti raamatukogu 2
Seisukord: heas korras raamat, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 120x170
Suurus: väikses formaadis, pehme kaanega
Sisu:
Sarja “Ehituskunsti raamatukogu” 2. köide on pühendatud arhitektuuri soojusmõõtmele. Kui endisaegne arhitektuur pidi paratamatult soojusmõõtmega arvestama, siis tehnoloogia abil võimaldatud ühtlaselt mugav temperatuur kipub ajaloos kujunenud rikkalikke ruumielamusi muutma ühetaoliseks ja korratavaks. Tänapäeva ruumipraktika väljakutseks on neid soojusmõõtmest kerkivaid ruumi sümboolseid kvaliteete arendada, et avada ruumi tegelik elamuslik potentsiaal.
Kogumik koosneb kahest tekstist: Luis Fernández-Galiano „Soojuslik ruum arhitektuuris: arhitektuur ja tuli Vitruviusest Le Corbusier’ni“ on peatükk tema raamatust „Tuli ja mälu: arhitektuurist ja energiast“ (El fuego y la memoria: sobre arquitectura y energía, 1991). Selles käsitletakse ühtlase soojusruumi tekkelugu ja sotsiopoliitilist tausta. Sellele järgneb Lisa Heschongi raamat „Soojusnauding arhitektuuris“ (Thermal Delight in Architecture, 1979), mis seab ühtlase temperatuuriga ruumi asemel ideaaliks mitmekülgse soojusruumi ning uurib eri ruumitraditsioonide näitel võimalusi selle saavutamiseks.
“Arhitektuur ja soojusmõõde” saadab ajakirja Ehituskunst 59. numbrit, mis keskendub külmavõitu kliima ja ruumipraktika suhetele praktiseeriva ruumipoeedi vaatepunktist.
Originaali pealkiri El Espacio Térmico en la Arquitectura. Eesti keeles
Thermal Delight in Architecture. Eesti keeles
Märksõnad:
Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus
Martin Rästa
Ehituskunsti raamatukogu
arhitektuur
kliima
rahvaarhitektuur
projekteerimine
sisekliima
soojusmugavus
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Arhitektuur ja soojusmõõde, Luis Fernández-Galiano, Lisa Heschong, Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus 2018Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kunst, arhitektuur alla viimati lisatud:
Jane Dwight, Hiina tušimaali piibel. 200 motiivi koos asteastmeliste juhiste ja illustratsioonidega,
Sinisukk, 2007, hind: 28,00 eurot
koostanud ja toimetanud Tiia Kõnnussaar, Külli Trummal; ingliskeelsete artiklite toimetaja Tiina Ann Kirss, Värv ja vabadus. Hommage à Kaja Kärner ja Heldur Viires,
Konrad Mägi Ateljee Selts, 2018, hind: 25,00 eurot
Marc Jimenez, Mis on esteetika?,
TLÜ kirjastus, 2016, hind: 6,00 eurot
Koostaja: Jüri Kermik ja Krista Kodres, Kunst ja Kodu 1989. 58/89,
Kunst, 1989, hind: 4,00 eurot
Heini Paas, Ferdi Sannamees 1895-1963,
Kunst, 1974, hind: 7,00 eurot
Vilen Künnapu, Templid ja tornid,
Epifanio, 2007, hind: 6,00 eurot
Villu Toots, Tänapäeva kiri. Raamat kirjade kujundamisest,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1956, hind: 28,00 eurot
Villu Toots. Toimetanud Paul Reeveer, Tänapäeva kiri. Raamat kirjade kujundamisest,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1956, hind: 17,00 eurot
Martti Soosaar, Ateljee-etüüde 2,
Kunst, 1990, hind: 6,00 eurot
Ulrike Schöber, 1000 kirikut ja kloostrit,
Sinisukk, 2007, hind: 16,00 eurot
Kunst, arhitektuur all on 2268 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!