Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Tallinn (Reval). Keskaegsed kindlustused (2. osa)Autor(id): Rein Zobel
Kujundaja: Ivar Sakk
Kirjastus: Eesti Kunstiakadeemia
Linn: Tallinn
Aasta: 2011
Originaalkeel: eesti keel
ISBN: 9789949467129
Lehekülgi: 288
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 210x280 mm
Suurus: kõvas köites raamat
Sisu:
Uus raamat kirjastusest 2011a.
"Tallinn (Reval). Keskaegsed kindlustused" on teine köide prof Zobeli Tallinna linnaehituse ajalugu käsitlevast triloogiast, millest varem on ilmunud “Tallinn (Reval) keskajal. Linnaehitus 13.–14. sajandil. Raamatus keskendutakse keskaegse linna ühe võimsama struktuurielemendi – kindlustuste – kujunemisloole. Tallinn, kus 16. Sajandi alguses elas umbes 7000 elanikku, oli vahetult enne Martin Lutheri usureformatsiooni kavandanud ja ehitanud aukartustäratava kaitseehitiste süsteemi. Tallinna kindluslinnas oli kokku 72 kaitsetorni ja kindlustatud väravat ning loodeküljelt täiendasid kaitset uuelaadne eesvall ja kaks kivibastioni. Rein Zobel (sünd 1928), arhitektuurikandidaat, filosoofiadoktor, on Eesti Kunstiakadeemia emeriitprofessor. Ta on juhtinud Padise kloostri konserveerimistöid, Tallinna keskaegse linnamüüri restaureerimist ning eestirootslaste külade ja talude inventariseerimist. Ta on põhjalikult uurinud Tallinna ajaloolist topograafiat, linnaehitust ja arhitektuuri.Ta on raamatute “Tallinna linnamüür” (1966), “Tallinna keskaegsed kindlustused” (1980) ja “Walls and Towers of Tallinn” (1996) autor. Ta on neljaköitelise Eesti arhitektuuri leksikoni (1993−1999) üks koostajaid ja autoreid.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Tallinn (Reval). Keskaegsed kindlustused (2. osa), Rein Zobel, Eesti Kunstiakadeemia 2011Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Aarne Ruben, Nõiaprotsessid Eestis,
Varrak, 2016, hind: 25,00 eurot
Lembit Anton, Selles sõjas mina ei sure,
2007, hind: 18,00 eurot
Toimetanud Ester Oras ja Erki Russow, Archaeological fieldwork in Estonia 2008. Arheoloogilised välitööd Eestis,
Muinsuskaitseamet, 2009, hind: 9,00 eurot
Tõnu Raid, Eesti teedevõrgu kujunemine,
Punnpaap OÜ, 2005, hind: 18,00 eurot
Imbi paju, Tõrjutud mälestused,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2007, hind: 13,00 eurot
Jüri Saar, Arnold Sinisalu, Ramon Loik, Erkki Koort, Kaide Tammel, Raul Savimaa, Venemaa võimalike arengute mõjust Eesti julgeolekule,
Sisekaitseakadeemia, 2024, hind: 4,00 eurot
Arvo Mägi, Eesti rahva ajaraamat,
Koolibri, 1993, hind: 6,00 eurot
Arvo Mägi, Eesti rahva ajaraamat,
Koolibri, 1993, hind: 4,00 eurot
Jüri Ant, Kaido Jaanson, Andres Kasekamp, Mart Laar, Mart Nutt, Ago Pajur, Raimo Raag, Tõnu Tannberg, Lauri Vahtre ja Sulev Vahtre, Eesti ajalugu VI. Vabadussõjast taasiseseisvumiseni,
Ilmamaa, 2005, hind: 30,00 eurot
Seppo Zetterberg, Eesti ajalugu,
Tänapäev, 2011, hind: 35,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3416 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!