Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
Ma olin elus lasteaednik. ToristAutor(id): Eva Murula
Kujundaja: Mait Laas
Kirjastus: Randivälja Külaselts
Linn:
Aasta: 2017
Originaalkeel:
ISBN: 9789949816316
Lehekülgi: 112
Sari: Randivälja lood
Seisukord: normaalses korras raamat, kaaned üle kiletatud, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 224x168
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Ligemale 30 aastat lasteaednikuna tegutsenud Eva Murula «Ma olin elus lasteaednik. Torist» on üks esimesi mälestusteraamatuid, kus on jäädvustatud meie lasteaiakasvatajate elu ja töö.
Ikka ja jälle kohtab suhtumist, nagu olnuks Nõukogude Eestis justkui kõik keelatud ja inimesed poolsurnud või ei elanudki täiel rinnal neile antud elu. Tegelikult kanti elus olemise tunnet läbi terve nõukogude aja. Seda tegid ka lasteaednikud, keda oli 1980ndate lõpus ENSVs pea 8000-10 000 ning kes suutsid ükskõik kui keerulistele oludele vaatamata säilitada elurõõmu, olid selle pärinud oma esivanematelt ja andsid seda omakorda edasi järgnevatele põlvedele. Ilma rokkstaari või kangelase tunnustust pälvimata.
Hea näide sellest on ka Eva Murula raamat.
«See on hea ja ladusa sulejooksu ning huumoriga kirjutatud lugu,» iseloomustab teost meie lasteaedade ajalugu uurinud haridusloolane Mare Torm. «Autor toob hästi välja tollase olustiku, milline aeg oli ning kuidas tuli ühel lasteaednikul oma töös esimesi samme astuda ja seda hiljem aastast aastasse teha. Kas tänased noored suudavad endale seda pilti üldse silme ette manada?»
Hind:
14,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Garri Kasparov, Male kui elu mudel,
Tänapäev, 2009, hind: 16,00 eurot
Arkadi Vaksberg, Aleksandra Kollontai [1872-1952]. Revolutsiooni valküür,
Kunst, 2006, hind: 7,00 eurot
Friedrich Herneck, Albert Einstein (elukäik ja teadustegevus),
Valgus, 1982, hind: 3,00 eurot
Anatoli Vinogradov, Paganini,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 3,40 eurot
Richard Säägi, Minu sõjamälestused. Meenutusi Eesti kaitselahingutest 1943-1945,
Grenader, 2007, hind: 12,00 eurot
Alfonso Signorini, Maria Callas. Liiga uhke, liiga õrn ehk kuidas saavutada peaaegu võimatut pisipõnnidest teismelisteni,
Ersen, 2011, hind: 18,00 eurot
Helen Eelrand, ABBA. Hittideks kirjutatud saatused,
Fookus Meedia, 2011, hind: 14,00 eurot
Elfriede Lender, Minu lastele. Eesti mälu,
Eesti Päevaleht, 2010, hind: 11,00 eurot
Kaja Kann, Helle Laas, Nukukas Helle Laas,
Kultuurileht, 2021, hind: 7,00 eurot
Stefan Zweig, Sigmund Freud,
Athena, 1998, hind: 14,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4558 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!