Tähtede tähendust tunda, Ivar Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Tähtede tähendust tunda, Ivar Ivask, Ilmamaa 2003 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

Ostukorv on tühi

Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri: Tähtede tähendust tunda
Autor(id): Ivar Ivask

Kirjastus: Ilmamaa
Linn:
Aasta: 2003
Originaalkeel:
ISBN: 9789985770771
Lehekülgi: 568
Sari: Eesti mõttelugu 52

Seisukord: normaalses korras raamat, kaaned üle kiletatud, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras

Mõõdud: 145x210
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega

Sisu:
Ivar Ivaskit (1927–1992) ei saa nimetada pagulaskirjanikuks ja võõraste kultuuride tutvustajaks meile harjumuspärases tähendusmahus. Sündinud Riias eestlasest isa ja lätlannast ema pojana, kelle igapäevaseks koduseks suhtluskeeleks oli saksa keel, viibis ta maast madalast eri keelte ja meelte kokkupuutepunktis, õppides neid käsitama võrdväärsetena.Rännud geograafilises ja kultuuridevahelises ruumis viisid Ivaski professorikohale Oklahoma ülikoolis, kellena ta toimetas aastaid rahvusvahelist kirjandusajakirja Books Abroad / World Literature Today. Kirjaniku ja teadlasena, rahvusvaheliste kirjanduskonverentside korraldajana, üldtunnustatud sõnameistritega suhtlejana nägi Ivask oma missiooni just väikeste tutvustamises suurtele, väärtusliku suunamist keele- ja ruumipiiride tagant kõige mõjukama ehk siis üldistavalt öeldes – peamiselt ingliskeelse – kultuuriüldsuse teadvusse. Ning sellest väga töömahuka osa moodustas eesti kirjanduse (ja laiemalt balti kirjanduste) paigutamine maailmakaardile, milles Ivaskil on hindamatuid teeneid.Käesolev "Eesti mõtteloo" sarjas ilmunud kogumik "Tähtede tähendust tunda", mille on koostanud Jüri Talvet, on esmakordne katse koondada Ivar Ivaski algselt eri keeltes ja kõige erinevamates väljaannetes ilmunud kirjutisi ühtede kaante vahele.

Märksõnad:
Ilmamaa
Eesti mõttelugu
eesti
saksa
kirjanduskriitika
artiklikogumikud
vene
kirjandusajalugu
romaanid
eesti
austria
saksa
kirjanduskriitika
kirjandusteadus
Šveits

Hind: 6,50 EUR
Teema Esseistika, dokumentalistika alla viimati lisatud:

Lauri Vahtre, Suur pettumus ehk humanismi kriis,
SE&JS, 2016, hind: 5,00 eurot

Ott Raun, Vaikne eestlane (artiklivalimik),
Virgela, 1998, hind: 3,00 eurot

Priit Vesilind, Eestlane igas sadamas,
Varrak, 2004, hind: 11,00 eurot

Virkko Lepassalu, Kallase afäär. 10 miljoni dollari kadumise lugu,
Saare Media, 2009, hind: 15,00 eurot

Toomas H. Liiv, Elu ja inimesed. Intervjuude kogumik,
Eesti Päevalehe Kirjastus, 1994, hind: 6,00 eurot

Michael Howard, Rahu leiutamine. Mõtisklusi sõjast ja rahvusvahelisest korrast,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2006, hind: 7,50 eurot

Koostanud: Henrik Eberle; Toimetanud: Katrin Ringo, Kirjad Hitlerile. Rahvas kirjutab oma juhile. Senitundmatuid dokumente Moskva arhiividest,
Tammerraamat, 2008, hind: 15,00 eurot

Asne Seierstad, Kabuli raamatukaupmees,
Tänapäev, 2005, hind: 9,00 eurot

Koostanud Jaan-Mati Punning Toimetanud Jaan-Mati Punning, Eesti jätkusuutliku arengu teel,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 2006, hind: 9,00 eurot

Mihhail Kasjanov, Putinita. Poliitilised dialoogid Jevgeni Kisseljoviga,
Ajakirjade Kirjastus, 2011, hind: 4,00 eurot



Esseistika, dokumentalistika all on 695 raamatut. Klõpsa siia, et näha täielikku loendit!
Tähtede tähendust tunda, Ivar Ivask, Ilmamaa 2003 | vanaraamat.ee
Tähtede tähendust tunda, Ivar Ivask, Ilmamaa 2003 | vanaraamat.ee
Tähtede tähendust tunda, Ivar Ivask, Ilmamaa 2003 | vanaraamat.ee
Tähtede tähendust tunda, Ivar Ivask, Ilmamaa 2003 | vanaraamat.ee
Tähtede tähendust tunda, Ivar Ivask, Ilmamaa 2003 | vanaraamat.ee
Tähtede tähendust tunda, Ivar Ivask, Ilmamaa 2003 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 55 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2025 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud