Teema: Laste- ja noortekirjandus: välisautorid
Pealkiri:
KöögilauarüütlidAutor(id): Jon Scieszka
Kirjastus: Draakon ja Kuu
Linn: Tallinn
Aasta: 2003
Originaalkeel:
Tõlkija: Leelo Märjamaa
ISBN: 998594304X
Lehekülgi: 64
Sari: Ajakõvera kolmik
Seisukord: normaalses korras raamat, raamatukogu ja sealt mahakandmise tempel sees, sisu olemas ja korras
Mõõdud: 140 × 210 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Raamatus on just parasjagu põnevust, huumorit ja hookuspookust ning jutustab kolme poisi - Joe, Sami ja Fredi - seiklustest.
Ühel ajahetkel uurivad poisid raamatut rüütlitest ja juba järgmisel momendil leiavad nad end keskaegses kuningas Arthuri õukonnas, vastamisi tigeda Musta Rüütli, tuldpurskava lohe ning hirmsa haisva hiiglasega.
Köögilauarüütlid on võitnud mitmeid autasusid, sealhulgas aasta parima raamatu tiitli ajakirjalt School Library Journal (1991).
Jon Scieszka sündis Michiganis, õppis Columbia ülikoolis ning töötas kümme aastat koolis õpetajana enne, kui temast sai vabakutseline kirjanik. Ta on kirjutanud ligi kakskümmend lasteraamatut, millest «Ajakõvera kolmik» on esimene eesti keeles ilmunud sari. Scieszka elab Brooklynis, USAs.
Lane Smith sündis Oklahomas, õppis Californias ja elab praegu New York Citys. Smithi omapärane laad ja visuaalne huumor on andnud pildielu kahekümnele jutu- ja pildiraamatule, toonud kunstnikule populaarsuse ja Caldecott Honor tiitli. Tema illustratsioonidega on lugejad juba tuttavad raamatu «James ja hiigelvirsik» vahendusel.
Originaali pealkiri Knights of the kitchen table. Eesti keeles
Märksõnad
ameerika
lastekirjandus
jutustused
Sari: Ajakõvera kolmik
Hind:
4,00 EURTeema
Laste- ja noortekirjandus alla viimati lisatud:
Leida Kibuvits, Tuljak ja Tups,
Ilukirjandus ja Kunst, 1948, hind: 6,00 eurot
Iko Maran, Tuline jäätis,
Eesti Raamat, 1978, hind: 4,00 eurot
Henno Käo, Väike kahvatu kummitus ja teised lood,
TEA Kirjastus, 2008, hind: 6,00 eurot
Tõnu Seero, Jürimari pere lood,
Tänapäev, 2002, hind: 6,00 eurot
Priit Pärn, Tagurpidi,
Eesti Joonisfilm, 2005, hind: 16,00 eurot
Vladimir Majakovski, Mis on hea ja mis on halb (värssjutustus),
Eesti Raamat, 1969, hind: 4,00 eurot
Vladimir Majakovski, Lastele,
Ilukirjandus ja kunst, 1946, hind: 4,00 eurot
Aleksandr Puškin, Muinasjutud,
Eesti Raamat, 1976, hind: 7,00 eurot
Kaia Raudsepp, Nähtamatu tüdruk,
Varrak, 2020, hind: 20,00 eurot
Kristiina Kass, Samueli võlupadi,
Tänapäev, 2015, hind: 17,00 eurot
Laste- ja noortekirjandus all on 15639 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!