Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri:
Kõnelesid. Jutuajamisi kirjarahva ja teadlastega aastatest 1979-2006Autor(id): Mall Jõgi
Kujundaja: Irina Tammis
Kirjastus: Tänapäev
Linn: Tallinn
Aasta: 2007
Originaalkeel:
Lehekülgi: 392
Seisukord: normaalses seisukorras raamat
Mõõdud: 145 × 215 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
#T093# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 133
Selle raamatu pealkiri võiks olla ka «Unustatud tekste», sest ajalehes ilmunu ununeb ju kiiresti. Enamus selles raamatus avaldatud ja seega lugejale uuesti meelde tuletatud intervjuusid ilmusid kunagi Sirbis, selles toona nii populaarses ja uskumatult suuretiraažilises ajalehes. Kolm teksti on varem avaldamata – jutuajamised Eerik Heine, Paul Kuusbergi ja Debora Vaarandiga.
Olen usutlenud peamiselt kirjarahvast, aga ka humanitaarteadlasi (ainsa reaalteadlasena akadeemik Harald Kerest). Olen rääkinud inimestega nende elust ja loomingust. Mõnikord rohkem elust ja eluloost, teinekord jälle töö ja raamatutega seotud seikadest.
Endalegi üllatuseks avastasin, et mu vestluskaaslased räägivad selles raamatus ka omavahel, mõnikord päris samadest asjadest. Paul Kuusberg jutustab, kuidas ta Vello Salo esinemise pärast sai parteilise karistuse, Vello Salo aga kõneleb samast loost nii, nagu tema asja nägi. Samuti Eerik Heine ja Kalju Lepik, keda Heine tahtis Torontos kotti ajada.
Loodan, et need kunagised jutuajamised kirjarahva ja teadlastega pakuvad huvi ka tänasele lugejale.
Mall Jõgi
Märksõnad
eesti
väliseesti
kirjanikud
teadlased
kirjandus
pagulaskirjandus
teadus
intervjuud
Hind:
14,00 EURTeema
Kultuur alla viimati lisatud:
Linda Hogan, Elu ase. Elava maailma vaimulugu,
Allikaäärne, 2017, hind: 9,00 eurot
Eesti Kirjandusmuuseum. Koostanud Eva Aaver ja Heli Laanekask, Friedrich Robert Faehlmanni käsikirjad Eesti Kirjandusmuuseumis,
Virgela, 1997, hind: 3,00 eurot
Elsbet Parek. Tartu – minu ülikoolilinn 1922-1926 1. osa,
Virgela, 1998, hind: 3,00 eurot
Ingrid Rüütel, Eesti uuema rahvalaulu kujunemine,
Eesti Kirjandusmuuseum, 2012, hind: 15,00 eurot
Kuuldused ja kummalised juhtumused Põhja-Walesist. Valik rahvapärimusi, müüte ja tondilugusid.,
Kirjastuskeskus, 2002, hind: 4,00 eurot
Vladimir Wiedemann; toimetanud ja eessõna: Valdek Kiiver, Maagide kool. Eesti okultne underground 1970-1980,
Hotpress, 2008, hind: 15,00 eurot
Lucy Jago, Põhjavalgus,
Eesti Raamat, 2010, hind: 15,00 eurot
Antiigileksikon I-II,
Valgus, 1983, hind: 9,00 eurot
Lauri Leesi, Väikese eurooplase lugemik. Valik proosat ja luulet eesti koolide 2., 3. ja 4. klassi õpilastele lugemiseks klassis ja kodus,
Avita, 1999, hind: 13,00 eurot
Piret Õunapuu, Pühad ja kombed,
Tänapäev, 2001, hind: 8,00 eurot
Kultuur all on 4896 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!