Teema: Arhitektuur
Pealkiri:
Rannalinn, seenrõdu ja viinakapp. Pärnu linnaarhitekt Olev SiinmaaAutor(id): Mart Kalm
Kirjastus: Eesti Kunstiakadeemia
Linn: Tallinn
Aasta: 2012
Originaalkeel:
ISBN: 9789949907823
Lehekülgi: 300
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 280x205 mm
Suurus: pehmes köites raamat
Sisu:
Pärnu linnaarhitekt Olev Siinmaa (1881–1948) oli üks 1930. aastate väljapaistvamaid Eesti funktsionaliste. Nii tema heledad eramud, kui Pärnu rannaarhitektuur kujunesid sõjaeelse moodsuse sümboliks. Ent helge supelala kõrval tuli linnaarhitektil tegelda ka elu argise poole, sotsiaalehituse kavandamisega.
Siinmaa oli juba tuntud tisler, Pärnu raekoja juugendmööbli valmistaja, kui õppis Saksamaal arhitektiks, mistõttu jäi mööbli kavandamine talle kõrvalalaks kogu elu. Siinmaa kujunes peamiseks rahvuslikus stiilis esindusmööbli loojaks Pätsile. Tema sisustatud olid eesti toad nii presidendi residentsis Kadrioru lossis kui suveresidentsis Oru lossis. Raamat on rikkalikult illustreeritud nii vanade kui kaasaegsete fotode ja originaaljoonistega.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Rannalinn, seenrõdu ja viinakapp. Pärnu linnaarhitekt Olev Siinmaa, Mart Kalm, Eesti Kunstiakadeemia 2012Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kunst, arhitektuur alla viimati lisatud:
Gilda Williams, Kuidas kirjutada kaasaegsest kunstist,
Eesti Kunstiakadeemia Kirjastus, 2017, hind: 15,00 eurot
Heiki Pärdi, Eesti taluhäärberid 1. osa. Estonian Manor Homes. Viron talonpoikaiskartanot,
Tänapäev, 2005, hind: 60,00 eurot
Kaljo Põllu, Hiiumaa rahvapärane ehituskunst. Eesti Kunstiakadeemia uuurimisreiside materjalide põhjal,
Ilmamaa, 2004, hind: 45,00 eurot
Jan Gehl, Linnad inimestele,
Eesti Kunstiakadeemia, Yoko Oma, 2015, hind: 17,00 eurot
Boris Bernstein, Kunstiteadus ja kunstikultuur. Artiklite kogumik,
Kunst, 1990, hind: 8,00 eurot
Ave Paulus, Juhan Maiste, Fredi Tomps, Heiki Pärdi, Leele Välja, Lilian Hansar, Mart Hiob, Nele Nutt, Kadi Karine, Jaan Tiidemann, Ülar Mark; koostaja Ave Paulus ; toimetaja Karen Jagodin, Lahemaa külaarhitektuurist,
Solnessi Arhitektuurikirjastus, 2013, hind: 26,00 eurot
Erki Evestus, Eestlaste jumalad. Estonian gods,
Akta, 2006, hind: 5,00 eurot
Arnt Cobbers, Frank Lloyd Wright,
Koolibri, 2008, hind: 4,00 eurot
Jaak Kangilaski, Kunstikultuuri ajalugu 11. klassile renessansist impressionismini,
Kunst, 2004, hind: 15,00 eurot
Valentine Konsap, Laualühtrid. Näituse juht,
Eesti NSV Kultuuriministeerium, 1971, hind: 5,00 eurot
Kunst, arhitektuur all on 2201 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!