Teema: Väliseesti raamatud
Pealkiri:
Tagahoovis (Jutustus)Autor(id): Oskar Luts
Kirjastus: Orto
Linn: Toronto
Aasta: 1969
Originaalkeel:
Lehekülgi: 202
Seisukord: kasutatud raamat, kaaned veidi kulunud, leheservad natuke plekilised, ümbrispaber puudu, sisu korras, pildil teine eksemplar
Mõõdud: 140 × 215 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
«Tagahoovis» kuulub Oskar Lutsu loomingulise kõrgperioodi, möödunud sajandi kolmekümnendate aastate esimesse poolde. See on kaleidoskoopiline jutustus agulielanike igapäevastest juhtumustest, mille meeldejäävad tegelased on kanda kinnitanud nii arvuka lugejaskonna mälus kui hiljem dramatiseeringute kaudu teatrilavalgi. Ilmumisaegne (1933) kriitika heitis Lutsule ette jutustuse ideelist nõrkust. Nimelt ei vaevunud autor ühiskonna ebakohti käsitledes nende parandamiseks nõuandeid jagama ega nende üle moraliseerima.
Luts lihtsalt jutustab – meisterlikult, erilise stiilitunnetuse ja kaasahaaravusega. Ta annab «Tagahoovi» mitmerahvuselise ja kirju seltskonna elujuhtumusi edasi suure poolehoiu ja mõistmisega. Vahelduvad melanhoolsus ja huumor, rõõmsad hetked ja sündmused, kus elule alla jäädakse. Eesti kirjandusklassikasse kuuluv teos lööb praegugi oma värskusega. Suur osa peategelastest on venelased, ei puudu ka kirumised «Tšuhhoonia» suunas. Raamatu lehekülgedel võib kohata nurgaadvokaati, hiromanti, erusõjaväelast, uusrikast ja ajakirjanikku ning ei puudu värvikas seltskond eluheidikuid, keda praegu kodututeks kutsutakse.
Märksõnad:
eesti
ilukirjandus
jutustused
väliseesti
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Tagahoovis (Jutustus), Oskar Luts, Orto 1969Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Otsing autori järgi:
Oskar Luts, Mälestused I,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1959, hind: 4,00 eurot
Oskar Luts, Mälestused III,
Eesti Raamat, 1965, hind: 5,50 eurot
Oskar Luts, Kevade. I ja II. Pildikesi koolipõlvest,
Eesti Raamat, 1986, hind: 7,00 eurot
Oskar Luts, Nukitsamees,
Eesti Raamat, 1973, hind: 5,00 eurot
Oskar Luts, Suvi. I ja II. Pildikesi noorpõlvest,
Eesti Raamat, 1987, hind: 2,00 eurot
Oskar Luts, Mälestusi,
Eesti Raamat, 1982, hind: 4,00 eurot
Oskar Luts, Tootsi pulm. Argipäev,
Eesti Raamat, 1975, hind: 5,50 eurot
Oskar Luts, Sügis. I ja II. Tootsi-lugude järg,
Eesti Raamat, 1989, hind: 8,00 eurot
Oskar Luts; eessõna: Juhan Peegel; Eesti Kirjandusmuuseum, Litteraria 9. Oskar Luts. Viimane päevik 1944-1952. Eesti kirjandusloo allikmaterjale,
Virgela, 1996, hind: 4,00 eurot
Oskar Luts; koostanud ja kommenteerinud Meelik Kahu; Eesti Kirjandusmuuseum, Oskar Lutsu päevikud aastaist 1915-1916 (I) ja 1917-1919 (II). Litteraria 7,
Vanemuise Selts, 1996, hind: 4,00 eurot
Oskar Luts, Lapsepõlv ja kooliiga. Mälestused,
Ilukirjandus ja Kunst, 1946, hind: 8,00 eurot
Oskar Luts, Kapsapää. Nali ühes vaatuses,
Eesti Raamat, 1986, hind: 2,60 eurot
Teema
Väliseesti raamatud alla viimati lisatud:
Viktor Veskimäe, Kolmas võimalus (romaan),
Orto, 1951, hind: 7,00 eurot
August Gailit, Kas mäletad, mu arm? II. osa,
Eesti Kirjanike Kooperatiiv, 1955, hind: 8,00 eurot
Karl Ristikivi, Kahekordne mäng. Kriminaalromaan,
Eesti Kirjanike Kooperatiiv, 1972, hind: 8,00 eurot
Ain Kalmus, Tulised vankrid 1,
Eesti Kirjanike Kooperatiiv, 1953, hind: 6,00 eurot
Arved Viirlaid, Kes tappis Eerik Hormi? (romaan),
Eesti Kirjanike Kooperatiiv, 1974, hind: 10,00 eurot
Arvi Kork, Tänavakuningad,
Eesti Kirjanike Kooperatiiv, 1963, hind: 5,00 eurot
Arved Viirlaid, Sadu jõkke,
Eesti Kirjanike Kooperatiiv, 1965, hind: 9,00 eurot
Alma Teder, Külaline kodumaalt,
Välis-Eesti & EMP, 1983, hind: 11,00 eurot
August Gailit, Ristisõitjad,
Orto, 1953, hind: 8,00 eurot
Edgar V. Saks, Hannibali rahvas. Ajalooline romaan Liivi-Vene sõjast,
Orto, 1970, hind: 11,00 eurot
Väliseesti raamatud all on 804 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!