Teema: Elulood, memuaarid
Pealkiri:
RasputinAutor(id):
Kirjastus: Perineum
Linn: Tallinn
Aasta: 1998
Originaalkeel:
Lehekülgi: 174
Seisukord: kaaned pisut kulunud, sisu korras
Mõõdud: 120 × 178 mm
Suurus: taskuformaadis, pehmete kaantega
Sisu:
#T287# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 052
Viimasel ajal on taas elavnenud huvi ühe kõigi aegade suurima ekstrasensi, skandaalse Grigori Rasputini vastu.
Eesti keeles on see nüüd esimene Rasputini tutvustus raamatu kujul. Raamat koosneb neljast erinevast jutustusest. Kõigepealt tsaarinna õuedaami Anna Võrubova päevik nagu see ilmus omal ajal «Rahvalehes». Teiseks pakume lugeda Jelena Džanumova mälestusi «Minu kohtumised Rasputiniga». Seegi on ainulaadne jutustus – seekord naiselt, kes tänu sellele, et Rasputin oli temasse armunud, sai viibida tema lähikonnas, nägi ja kuulis kõike, aga ei mõistnud mitte midagi. Ometi on ta suutnud Rasputinit ümbritsenud õhkkonda värvikalt edasi anda.
Kolmandaks pakume Valev Mirtemi essee, mis annab Rasputinist tervikliku eluloolise käsitluse ja neljandaks veel kirjutise tantra gurust Oshost, kelles võiks näha Rasputini taaskehastust: kuigi nad on väga erinevad, Rasputin harimatu, räme ja jõuline, Osho haritud, habras ja nõrga tervisega, ühendab neid mõlemaid seksuaalenergia kasutamine vaimseil ja vaimulikel eesmärkidel.
Märksõnad
müstitsism
prohvetid
gurud
vene
Rasputin, Grigori, 1864(1872)-1916
ajalugu
prohvetid
vene
Venemaa
20. saj.
biograafiad
ilukirjandus
mälestused
päevikud
Hind:
6,00 EURTeema
Elulood, memuaarid alla viimati lisatud:
Imbi Paju, Tõrjutud mälestused,
Gallus, 2019, hind: 23,00 eurot
Eduard Türk, Sinilindu püüdmas. Teatrimälestusi,
Eesti Riiklik Kirjastus, 1964, hind: 3,70 eurot
Anne Veesaar; toimetaja Anneli Aasmäe-Pender, Ita Ever. Elulugu,
Fookus Meedia, 2021, hind: 6,50 eurot
Eduard Kotsergin, Trellidega ristitud. Põlve otsas üles kirjutatud märkmed,
Petrone Print, 2015, hind: 15,00 eurot
koostaja Tiit Lääne, kaasautor Jaan-Ivo Lukas ; toimetaja Sirje Ratso, Jaan Olari - arst, kes ei mahtunud provintsi,
Paduvere Talumuuseumi Selts MTÜ, 2016, hind: 18,00 eurot
Mauri Dorbek, Ma tahan. Ma suudan. Ma võin. Kristi Ojasaare lugu,
Jes Kirjastus, 2022, hind: 20,00 eurot
Ian Dunlop, Louis XIV. Inimene ja ajalugu,
Varrak, 2003, hind: 25,00 eurot
Richard Säägi, Minu sõjamälestused. Meenutusi Eesti kaitselahingutest 1943-1945,
Grenader, 2007, hind: 15,00 eurot
Ando Leps; editors Galina Bibikova and Ants Pihlak; editor-in-chief Jüri Martin, Reflections and remembrances of a pupil of the University of Tartu,
Ando Leps, 2018, hind: 7,00 eurot
koostanud ja toimetanud Arvo Järvet, Lev Vassiljev,
Tartu Ülikooli geograafia osakond, 2020, hind: 8,00 eurot
Elulood, memuaarid all on 4420 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!