Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
Nimekaid kambjalasi IAutor(id): koostaja Hilja Neumann
Kirjastus:
Linn:
Aasta: 2000
Originaalkeel:
Lehekülgi: 56
Seisukord: normaalses korras raamat
Mõõdud: 210 × 295 mm
Suurus: suures formaadis, pehmete kaantega
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 153
Käesoleva väljaandega saab teoks 1998. a. Kambja kihelkonnapäevade ajalookonverentsil idanema hakanud mõte koguda ja talletada Kambja järeltulevatele põlvedele teavet inimestest, kelle juured on Kambja-mail ja kes on silma paistnud siin oma elu ja tegevusega või omavad laiemat tähendust eesti kultuuri arengule.
Selles lühivalimikus on meie paikkonna mineviku ja kaasaega vaadatud läbi üksikisikute prisma. Kambja kihelkonna kultuuri iseloomulikuks jooneks on selle jõulisus juba enne rahvuslikku ärkamisaega. Hea meel on märkida, et käesoleva uurimistöö tulemusena on tekkinud mõni valguslaik meie kultuuriloo 19. sajandi alguse seni tundmatusse ossa.
Hilja Neumann
Raamatus vaadeldakse lähemalt kuulsamate õpetajate ja teadlaste (Ignatsi Jaak, Cornelius Laaland, Christoph Michael Königsöhr, Felix Oinas, Jaan Aia jt), loomeinimeste (Henrik Visnapuu, Kalju Kangur, August Hanko, Evald Voitk, Raivo Vare, Johannes Kruuse), poliitikute (Karl Ipsberg, Jaan Lattik, Ivar Tedrema, Heiki Kotspärn), sõjameeste (Julius Kuperjanov, Paul Maitla, August Kork), põllumeeste (Jüri Ottas, Evi Isak), sportlaste (Johannes Kotkas, Jaan Klasepp, Kiudma spordipere jt) elulugusid.
Märksõnad
Kambja
Kambja vald
Tartumaa
õpetajad
kultuuritegelased
poliitikud
sõjaväelased
sportlased
kodulugu
kultuuriajalugu
biograafiad
Hind:
5,50 EURTeema
Eesti ajalugu alla viimati lisatud:
Seppo Zetterberg, Eesti ajalugu,
Tänapäev, 2009, hind: 40,00 eurot
Andres Adamson, Eesti feldmarssalid,
Argo TTP OÜ, 2014, hind: 13,00 eurot
Mati Õun, Eesti kindlused läbi kolme aastatuhande,
Paradiis, 2017, hind: 20,00 eurot
Heino Arumäe, Eesti ja Soome. Sõjast sõjani,
Argo kirjastus, 2018, hind: 15,00 eurot
Koostanud August Jurs, Eesti vabadusvõitlejad Teises maailmasõjas,
Sihtasutus, 1995, hind: 29,00 eurot
Mati Õun, Hanno Ojalo, Kuldsed kuuekümnendad ja sealt edasi,
Ühinenud Ajakirjad, 2024, hind: 25,00 eurot
Anto Raukas, Kõik on võrdsed, aga mõned on võrdsemad...,
Võlanõudjate Kirjastusgrupp, 1999, hind: 6,00 eurot
Hagi Šein, Suur teleraamat. 50 aastat televisiooni Eestis 1955-2005,
TEA Kirjastus, 2005, hind: 38,00 eurot
Aivar Kriiska, Andres Tvauri, Antti Selart, Birgit Kibal, Andres Andresen, Ago Pajur, Eesti ajaloo atlas. Kaart,
Avita, 2007, hind: 25,00 eurot
Koostanud Arved Duvin, Valga linna kroonikaraamat II,
2006, hind: 12,00 eurot
Eesti ajalugu all on 3454 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!