Teema: Kultuur
Pealkiri:
Vintpüss kõrvalAutor(id): Jaak Urmet
Kirjastus: Eesti Keele Sihtasutus
Linn:
Aasta: 2015
Originaalkeel:
ISBN: 9789985796443
Lehekülgi: 432
Seisukord: normaalses seisukorras raamat
Suurus: tavaformaadis kõvade kaantega
Sisu:
Valitud kirjandusloolisi artikleid
Miks uurida kirjanduslugu, miks kirjutada kirjanikest ja raamatutest, kui võib seda kõike ka vabalt tegemata jätta ja teha midagi muud? Mis on mind aktiviseerivad tegurid?
Esmalt üldine huvi ajaloo ja kirjanduse vastu. Isu teada saada, «kuidas see oli». Teiseks soov ennast väljendada ja oma leide, teadmisi, muljeid teistelegi jagada. Kolmandaks tuleb arvesse koguja hasart, kollektsionääri kirg – tahe kinni püüda ja kultuuri jaoks põlistada, kui mitte isegi unustusest päästa võimalikult palju olulist infot, ühes värvikate ja olemuslike seigakestega. Neljandana õhutab mind sisemine valgustuskirjanik. Mul on mitmeid pisut naiivseid eesmärke, näiteks tahan ma üldsusele esitleda eesti kirjandust kui tegelikult mitmekihilist, rõõmsaid üllatusi pakkuvat nähtust. Samuti seista vastu kirjanduse ja muu kunsti hindamisele poliitilisest vaatenurgast. Ühe neist eesmärkidest tõstaksin ma lausa viiendaks teguriks. Enda jaoks olen ammu tõestanud, et nõukogude aeg ei olnud lihtsalt üks must auk, et ka nõukogude ajal loodi ajatuid väärtusi, et 1940-ndate ja 1950-ndate nõukogude eesti kirjanikud ei ole freakshow' tegelased, et ka sotsialistlikust realismist tasub otsida suursaavutusi.
Aga ma tahan seda näidata ka tulevikule. Et mõni juhuslik nihilismituhin ei lõhuks auklikuks meie lõppkokkuvõttes ikkagi õhukest kultuurilugu.
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Vintpüss kõrval, Jaak Urmet, Eesti Keele Sihtasutus 2015Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Otsing autori järgi:
Jaak Urmet ja Lauri Vanamölder, Eesti keele õpik 6. klassile. Kirjandus. I osa,
Avita, 2005, hind: 6,00 eurot
Jaak Urmet ja Lauri Vanamölder, Eesti keele õpik 5. klassile. Kirjandus. I osa,
Avita, 2004, hind: 7,00 eurot
Jaak Urmet, Lauri Vanamölder, Eesti keele õpik 6. klassile. Kirjandus. II osa,
Avita, 2005, hind: 6,00 eurot
Jaak Urmet, Lauri Vanamölder, Eesti keele õpik 5. klassile. Kirjandus. II osa,
Avita, 2004, hind: 7,00 eurot
Liisi Piits, Kaja Sarapuu, Jaak Urmet, Kristiina Orgla, Lauri Vanamölder, Kati Lepp, Eesti keele õpik 4. klassile 2. osa,
Avita, 2011, hind: 5,00 eurot
Ralf Parve; küsinud ja üles kirjutanud Jaak Urmet; eessõna: Jaak Urmet, järelsõna: Aksel Tamm, Minu aeg. Kirjandusloolised vestlused,
Eesti Keele Sihtasutus, 2010, hind: 7,00 eurot
Enn Vetemaa; küsinud ja koostanud Jaak Urmet; toimetanud Krista Mõisnik, Mees nagu saksofon,
Tänapäev, 2012, hind: 7,00 eurot
Jaak Urmet (toimetaja), Jalutuskäigu kaugusel,
TeleMedia Eesti, 2007, hind: 11,00 eurot
Jaak Urmet, Diskursus,
Hea Lugu, 2018, hind: 13,00 eurot
Jaak Urmet, Hurdast Pärnani,
Post Factum, 2017, hind: 15,00 eurot
Voldemar Miller. Koostanud Jaak Urmet, Kodu kõige kallim. Lugusid lastele,
Tänapäev, 2008, hind: 10,00 eurot
Jaak Urmet; koostanud Wimberg, Selle terviseks! Toostiraamat. Tooste mitmeks puhuks,
Pegasus, 2019, hind: 7,00 eurot
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Jaron Lanier, Kümme põhjust, miks otsekohe kustutada kõik oma sotsiaalmeedia kontod,
Hea Lugu, 2018, hind: 9,00 eurot
Friedrich Reinhold Kreutzwald (kogunud ja ümber töötanud), Kalevipoeg,
Roto, 1992, hind: 15,00 eurot
Lauri Vahtre, Eestlane seest ja väljast,
Pilgrim, 2016, hind: 17,00 eurot
Lawrence Lessig, Vaba kultuur ehk loovuse loomus ja tulevik,
TÜ Kirjastus, 2017, hind: 13,00 eurot
Mall Jürma; koostanud Hando Runnel, Naine raamatute keskel,
Ilmamaa, 2021, hind: 12,00 eurot
Maailma parim... Astrid Lindgrenist lastele,
Eesti NSV Kultuuriministeerium, 1982, hind: 4,50 eurot
Herbert Tampere, Eesti rahvapillid ja rahvatantsud,
Eesti Raamat, 1975, hind: 16,00 eurot
Jaak Tomberg, Kuidas täita soovi. Realism, teadusulme ja utoopiline kujutlusvõime,
Tartu Ülikooli Kirjastus, 2023, hind: 20,00 eurot
Henrik Visnapuu; koostanud Hando Runnel; toimetanud Katrin Raid, Mõni nendest, mu kaasaeglastest,
Ilmamaa, 2021, hind: 22,00 eurot
Mudlum, Ümberjutustaja,
2017, hind: 7,00 eurot
Kultuur all on 4852 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!