Teema: Esseistika, dokumentalistika
Pealkiri:
Simoni päästmine. Kuidas hooletusse jäetud eesel mulle kaastunde tähendust õpetasAutor(id): Jon Katz
Kirjastus: Sinisukk
Linn: Tallinn
Aasta: 2016
Originaalkeel: inglise keel
Tõlkija: Tiiu Saar
ISBN: 9789949343454
Lehekülgi: 226
Seisukord: raamatukogust kustutatud eksemplar templite ja kirjetega, kaaned kiletatud, korralik raamat
Mõõdud: 145 × 215 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvas köites
Sisu:
RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 227
2011. aasta kevadel võttis Jon Katz vastu telefonikõne, mis seadis kahtluse alla kõik tema arusaamad halastusest ja kaastundest. Loomakaitseametnik oli leidnud ühest New Yorgi osariigi põhjaosas asuvast farmist hooletusse jäetud eesli ning lootis, et Jon ja tema abikaasa Maria on nõus loomakese endale võtma. Jonil polnud plaanis tuua oma koju, Bedlami farmi, veel ühte asukat, liiati väga haiget eeslit. Aga kohe, nähes Simonit, tundis ta temaga äärmiselt tugevat sidet. Simon läks talle sügavalt hinge. Nii otsustasidki Jon ja Maria eesli enda juurde võtta.
Simoni paranemise teekond ei olnud kergete killast. Loom oli nõrk ja alatoidetud ning vajas peaaegu lakkamatut hoolitsust, aga Jon oli otsustanud aidata tal terveks saada. Jon söötis Simonit käest, luges talle ette raamatut, viis teda jalutuskäikudele ning isegi puistas talle südant nii nagu vanale usaldusväärsele sõbrale ja Simon hakkas imekombel, just nagu samaga vastates, õpetama Jonile kaastunde tõelist tähendust, näitama viise, kuidas see võib inimese elu muuta.
Simonilt saadud õppetund lahkusest ja empaatiast tõi Joni ellu Iirimaalt pärit hättasattunud borderkolli, kes vajas kodu, pimeda poni, kes oli viisteist aastat elanud lageda taeva all, ning uue farmi, kuhu koos Mariaga kolida. Nii nagu tuntud kangelased – don Quijotest Shrekini –, kes astusid eluraskustele vastu koos oma eeslitega, hakkas Jon mõistma kaastunnet ja halastust uuel moel, õppis end avama «mitte üksnes Simonile ja teistele loomadele, vaid inimlikele elamustele. Armastusele, riskile, sõprusele.
Märksõnad
ameerika
ilukirjandus
dokumentaalkirjandus
loomajutud
jutustused
eesel
inimese-looma suhe
loomakaitse
Hind:
9,00 EURTeema
Kultuur alla viimati lisatud:
Fredrik Colting , Carl-Johan Gadd, Moodsate asjade ajalugu. Interneti ja pitsa, monopoli ja porno, vahukommide, rula ja muude vingete asjade ajalugu meie planeedil,
Kunst, 2010, hind: 8,00 eurot
Enda Naaber Nipsust, Joonistades inimesi. Publitsistika,
Enda Naaber Nipsust, 2018, hind: 8,00 eurot
Linnutiivul II. Jõgeva Ühisgümnaasium 25 (koolialmanahh),
Jõgeva Ühisgümnaasium, 2009, hind: 6,00 eurot
Linnutiivul. Jõgeva Ühisgümnaasium 20 (koolialmanahh),
Jõgeva Ühisgümnaasium, 2004, hind: 6,00 eurot
Marju Kõivupuu; toimetaja Eha Kõrge, Meie pühad ja tähtpäevad,
Varrak, 2018, hind: 21,00 eurot
Leszek Kolakowski, Naeruvääristatud Jeesus. Kaksteist esseed. Edmund Burkei Seltsi raamat,
Hendrik Lindepuu, 2017, hind: 8,00 eurot
Jüri Kolk, Argitraagikaid ja teisi artikleid. Artikleid aastatest 2010-2020,
EKSA, 2021, hind: 14,00 eurot
Hando Runnel, Ei hõbedat, kulda,
Eesti Raamat, 1984, hind: 6,00 eurot
Joanna Nylund, SISU. Soome südikuse Kunst,
Paljasjalg, 2018, hind: 8,00 eurot
Yuval Noah Harari, 21 õppetundi 21. sajandiks,
Postimees Kirjastus, 2019, hind: 11,00 eurot
Kultuur all on 4933 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!