Teema: Eeposed, legendid, müüdid
Pealkiri:
Kanteletar. Soome kangelaslugusid, ballaade, tundelaule ja nõidusluuletAutor(id): Koostanud ja tõlkinud: August Annist; toimetanud Urmas Tõnisson
Kujundaja: Mari Ainso
Kirjastus: Ilmamaa
Linn: Tartu
Aasta: 2020
Originaalkeel:
ISBN: 9789985776971
Lehekülgi: 624
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 215x140
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Selle raamatu saame teele panna keskmiselt 3-5 päeva jooksul peale raha laekumist meie arvele.
August Annisti koostatud ja tõlgitud, Soome rahvaluulet tutvustava “Kanteletari” teine väljaanne (1. tr. 1930–1931) pakub ajaloolist ja seni ületamatut Eesti-poolset vaadet meie põhjanaabrite runoloomingule. Siin kajastub nii rahvalaulude koondumine Lönnroti “Kalevalasse”, naaberrahvaste rahvaluule ühine juuretis kui ka soome runoilma eriline õhustik ja temaatika. Raamatu kaht poolt saadavad põhjalikud sissejuhatused ja selgitavad vahetekstid. Ruth Mirovi artikkel tutvustab raamatu koostamislugu ja tõlkepõhimõtteid. Köide sisaldab ka haruldasemate sõnade sõnastikku ja keelemärkmeid.
Raamatu väljaandmist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Eesti Mõtteloo Sihtkapital.
Märksõnad:
Ilmamaa
soome
rahvaluule
regilaulud
ballaadid (kirj.)
legendid (kirj.)
lugulaulud
rahvalaulud
loitsud
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Kanteletar. Soome kangelaslugusid, ballaade, tundelaule ja nõidusluulet, Koostanud ja tõlkinud: August Annist; toimetanud Urmas Tõnisson, Ilmamaa 2020Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Kultuur alla viimati lisatud:
Enda Naaber Nipsust, Joonistades inimesi. Publitsistika,
Enda Naaber Nipsust, 2018, hind: 8,00 eurot
Linnutiivul II. Jõgeva Ühisgümnaasium 25 (koolialmanahh),
Jõgeva Ühisgümnaasium, 2009, hind: 6,00 eurot
Linnutiivul. Jõgeva Ühisgümnaasium 20 (koolialmanahh),
Jõgeva Ühisgümnaasium, 2004, hind: 6,00 eurot
Marju Kõivupuu; toimetaja Eha Kõrge, Meie pühad ja tähtpäevad,
Varrak, 2018, hind: 21,00 eurot
Leszek Kolakowski, Naeruvääristatud Jeesus. Kaksteist esseed. Edmund Burkei Seltsi raamat,
Hendrik Lindepuu, 2017, hind: 8,00 eurot
Jüri Kolk, Argitraagikaid ja teisi artikleid. Artikleid aastatest 2010-2020,
EKSA, 2021, hind: 14,00 eurot
Hando Runnel, Ei hõbedat, kulda,
Eesti Raamat, 1984, hind: 6,00 eurot
Joanna Nylund, SISU. Soome südikuse Kunst,
Paljasjalg, 2018, hind: 8,00 eurot
Yuval Noah Harari, 21 õppetundi 21. sajandiks,
Postimees Kirjastus, 2019, hind: 11,00 eurot
Cornelius Hasselblatt, Eesti kirjanduse ajalugu,
TÜ Kirjastus, 2016, hind: 15,00 eurot
Kultuur all on 4933 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!