Teema: Kokaraamatud
Pealkiri:
Valik toiduretsepteAutor(id): Maimu Eesmaa, Aliide Küüsvek ja Salme Masso
Kujundaja: Enno Otsing
Kirjastus: Valgus
Linn: Tallinn
Aasta: 1965
Originaalkeel:
Lehekülgi: 208
Seisukord: pisut määrdunud kaaned, nimi sees, sisu olemas ja korras (pildil teine eksemplar)
Mõõdud: 134 × 206 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaantega
Sisu:
Käesolev raamat on mõeldud abistavaks materjaliks töötavale naisele koduse toitlustamise korraldamisel, menüüde koostamisel ja toitude valikul.
Raamat sisaldab ülevaate tervislikust toitumisest ning annab mõningaid praktilisi näpunäiteid toidu valmistamiseks ja toiduainete lühiajaliseks säilitamiseks.
Toiduretseptide valikul on lähtutud igapäevase toitlustamise otstarbekusest: on toodud vähem aega nõudvad toitude valmistamisviisid, arvestatud kättesaadavust hinnalt, rahvapärasust, täisväärtuslikkust ja mitmekülgsust. Väiksem osatähtsus on antud pidulikele toitudele, kuigi esitatud retseptidest on võimalik valida nii mõndagi ka peolaua jaoks.
Järgnevates peatükkides on toiduretseptid antud roarühmade järgi. Toiduainete hulk retseptis on arvestatud 4-5 inimesele.
Märksõnad:
toiduvalmistamine
kokaraamatud
Hind:
8,00 EURTeema
Kokaraamatud alla viimati lisatud:
Brigitte Mars, Tervistavad taimeteed. Juhtnöörid maitsvate ja tervislike jookide valmistamiseks. Juhtnöörid maitsvate ja tervislike jookide valmistamiseks,
Ersen, 2013, hind: 20,00 eurot
Koostanud: Tiiu Väinsaar, Taimetoidud. Laiast maailmast igale maitsele,
Maalehe Raamat, 2007, hind: 17,00 eurot
Laine Remmelgas, Küpsetame ise I,
Eesti Ühing ''Teadus'', 1990, hind: 4,00 eurot
Nadežda Kaarma; koostaja Anni Arro ; toimetaja Katrin Streimann, Nadja koogid 2,
Menu Kirjastus, 2012, hind: 12,00 eurot
Evelin Ilves, Kingitud maitsed. Gifts of Taste,
Varrak, 2011, hind: 22,00 eurot
Martha Day, Jõulutoidud,
Varrak, 2005, hind: 10,00 eurot
Laine Remmelgas, Küpsetame ise I-II,
Eesti Ühing ''Teadus'', 1990, hind: 7,00 eurot
Tekst: Lia Virkus; Retseptid: Pille Enden, Lia Virkus, Angeelika Kang, Harri Ilves, Raili Mikk, Pereköögi kokaraamat. Kodukoka parim abiline. Ligi 500 retsepti,
Ajakirjade Kirjastus, 2007, hind: 26,00 eurot
Salme Masso, Laste kokaraamat,
Valgus, 1983, hind: 6,00 eurot
Ida Savi, Saiad, pirukad, koogid,
Valgus, 1989, hind: 6,00 eurot
Kokaraamatud all on 2381 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!