Teema: Eesti luule
Pealkiri:
HiirekõrvulAutor(id): Piret Eesmaa
Kujundaja: Mari Ainso
Kirjastus: hapax legomenon
Linn:
Aasta: 2025
Originaalkeel:
ISBN: 9789916430163
Lehekülgi: 152
Seisukord: heas korras uus raamat kirjastusest
Mõõdud: 180x150
Suurus: Kõvakaaneline
Sisu:
Raamat käsitleb poeetiliselt väga delikaatset teemat, millest Eesti ühiskonnas ülearu palju ei räägita: lapse saamise keerukus, karid ja kadalipud. Tegemist on elegantselt ja õhuliselt kirja pandud looga, mille sugestiivset tooni toetab proosaluule vorm. Teos vastab levinud loosungile „Saage rohkem lapsi!“, näidates, et see ei ole sageli lihtsalt teostatav, isegi kui tahe on tugev. Lugejal on võimalik teha kaasa pikk ja keeruline teekond, mille käigus kogeb mina-tegelane meeleheitehooge ja lootusetust, samal ajal on aga peategelase kõrval elukaaslane, kes teda toetab ja armastab. See on kui tango, milles mõlemad peavad tasakaalu hoidmiseks teineteist toetama. Piret Eesmaa (1984) on tegutsenud näitekirjaniku, tõlkija ja ajakirjanikuna. „Hiirekõrvul“ on tema esimene ilukirjanduslik raamat.
Märksõnad:
hapax legomenon
Mari Ainso
eesti ilukirjandus
luuletused
proosaluuletused
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
Hiirekõrvul, Piret Eesmaa, hapax legomenon 2025Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Luule alla viimati lisatud:
Koostanud Eeva Park; toimetanud Kalju Kruusa ja Hannu Oittinen, 8+8. Eesti ja Soome luulet. Suomalaista ja virolaista runoutta. 1 osa,
Nynorden OÜ, 2013, hind: 9,00 eurot
Asko Künnap, Keravälk koputab tulles,
Näo Kirik, 2019, hind: 12,00 eurot
Häniläne, Viiulimäng vanan vaksalin +CD,
2016, hind: 8,00 eurot
Kärt Hellerma, Hõbeda laulud. Luulet 2015–2016,
EKSA, 2016, hind: 6,00 eurot
Indrek Hirv, Inglisild,
Varrak, 2016, hind: 4,50 eurot
Tõnu Õnnepalu, Ithaka,
Eesti Raamat, 1988, hind: 5,00 eurot
Ene Mihkelson, Elujoonis,
Eesti Raamat, 1989, hind: 4,00 eurot
Paul Eluard, Veel enne kostma peab,
Eesti Raamat, 1969, hind: 4,50 eurot
Jaan Kaplinski, Tükk elatud elu. Tekste 1986-1989,
Eesti Kostabi Selts, 1991, hind: 10,00 eurot
Jüri Leesment, Need kel pole ükstapuha,
Ilmamaa, 2024, hind: 14,00 eurot
Luule all on 3654 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!