Kiviaja Kolumbused, Anatoli Varšavski, Klõpsa siia , et näha täielikku loendit! Kiviaja Kolumbused, Anatoli Varšavski, Valgus 1982 | vanaraamat. ee
Alates 11. märtsist saab poodi tellitud pakke kätte endiselt tööajal E-R 10-18.00 ja L 10-16.00. Kaupluse ukse tagant helista tel. 734 1901. Pakiga posti teel saatmine toimib tavapäraselt.
Ostukorv

"Viies laine""Eesti suurliblikate nimestik. Cata..""Luuletused""Jeesuse Kristuse elu""Endspiel: Laskumine orgu""Armastus Eesti rahvapärimuses""Tallinn. Hauptstadt der Estnischen..""Kohalikul söödabaasil põhinevai..""Kiviaed""Milleks meile mets?""9. november""Parim päev banaanikala püügiks""Eesti Loodus 2010/8""Johnny ja pomm""Meie seeni""Hitler""Variant B""Atlas""Заповедники Приба..""Kõrtsikammija. Literatuur vanadel..""National Geographic 2010 December...""Anna Karenina I-II""Isendiareng ja veterinaarpatoloogi..""Uus ametikoht""Naistelehe nipiraamat 2010/31""Ледовая книга. Ант..""Ilutegija 1992/14""Ihtüofenoloogilised vaatlused Ees..""Aforismide kuldvara""Hans Jüchser""Enne koitu. I osa""Sotsiaalpsühholoogia ja propagand..""Ellujäämine""Stalin. Kuidas sundida inimesed t..""Mari Rääk (1907-1986)""Töökeskkonna ohutegurid ja riski..""Gustav Ernesaks sõnas ja pildis""Õhtu Love streetil (1991-1994)""Sellesama sõrmusega""Huvitavat keemiast""Öös on müttajaid""Samavõrd kui samapalju""Parim on ees. Elust pärast surma""Siluett 1982. Töö- ja teenistusr..""Kasakad. Kaukaasia jutustus""Majutaja""Koer poiss koolis III""Printsi roll. Meeste seksuaalsuses..""Lapsest täiskasvanuks, Eestis. EL..""Apelsinid ja mõrv""Klassikaline muusika. Entsüklopee..""Ühe seenevana elupäevad. Mälest..""Maksim Gorki. Elu ja surma saladus""Talvepuhkus""Riikliku sotsiaalkindlustuse toetu..""Roheliseks kasvamine""Tolmukübemeid ja päiksekiiri [lu..""Kindad""Esimesed päevad. Näidend kolmes ..""Mõõkade maru I. Teras ja lumi. J..""Karta pole vaja""Lõbus lesknaine Lõuna-Eestist""Luuletused""Kümme neegrit Katjušaga""Teatrielu 2006""Loomarahva keskel""Ahvenamaa fenomen""Concertatio per 2 oboi, 2 corni (i..""Moby Dick""Muutuv Eesti loodus""Campanella""Üks öö""Inimene, ökosüsteem ja kultuur. ..""Purjed tõusevad päikesesse""Tööseadusandlus. Kehtivate norma..""Mõtelda on mõnus""Kulturbestrebungen des estnischen ..""Olen bändiga. Gruupi pihtimus""Inglise keele õpperaamat I""Kriis""Päevamured II. Artikleid, arvustu..""Magustoidud""Anekdoodisõnastik A-Ü"
83 tk kogusumma: 689,00 EUR

Raamatute kataloog: In russian


Teema: Maailma ajalugu
Pealkiri: Kiviaja Kolumbused
Autor(id): Anatoli Varšavski
Kujundaja: Heiki Puzanov


Kirjastus: Valgus
Linn: Tallinn
Aasta: 1982
Originaalkeel: vene keel
Tõlkija: Endel Pillau
Lehekülgi: 150

Seisukord: kaaned veidi kulunud

Mõõdud: 130 × 200 mm
Suurus: tavaformaadis, pehmete kaantega

Sisu:
#T155# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL. 009

Tuntud populaarteaduslike teoste autor Anatoli Varšavski räägib selles raamatus, kuidas ja millal asustati Ameerika man­ner. Selgub, et Ameerika riikide kultuur on üle 25 000 aasta vana ning et Ameerika asustati Kirde-Aasia ja Kaug-Ida kaudu üle Beringi väina. Autor tutvustab vähetuntud fakte ja sündmusi nende paikade ajaloost.

Huvitav lugemisvara kõigile, keda köidab ajalugu.


AUTORILT

Kui Euroopast pärit koloniseerijad astusid Ameerika pinnale, puutusid nad kokku ühiskondlikult ja kultuu­riliselt arengult väga erinevatel astmetel olevate arvu­kate indiaani hõimude ja rahvastega. Mõned neist olid jõudnud luua hästi arenenud tsivilisatsioonid, teiste elu­laad oli üsna primitiivne.

Nagu teada, võlgneb Uus Maailm oma kultuuri alged just põliselanikkonnale.

Kohalike indiaani hõimude ja rahvaste osa ning tähtsust on raske üle hinnata ka järgnevail sajandeil; Ladina-Ameerika tänapäeva rahvused arenesid paljuski kohalike tsivilisatsioonide alusel.

Teatavasti eraldab Uut ja Vana Maailma ookean. Kust tulid siis siia inimesed?

Tänapäeval valitseb arvamus, mille ütles välja tun­tud vene teadlane, Kamtšatka-uurija S. Krašeninnikov juba XVIII sajandil: Ameerika asustati üle Beringi väina ja Alaska kaudu.

Aga ikkagi konkreetselt — kuidas? Millal?

Neile küsimustele on õnnestunud leida vastused sõna otseses mõttes viimastel aastatel.

Ja siin on tähelepanuväärset osa etendanud nõu­kogude teadlaste esmajärgulise tähtsusega avastused Jakuutias, Kolõmal, Tšukotkas, Kamtšatkal, Taga-Bai-kalimaal ja Kaug-Idas. Nende avastuste kohta võib täiesti põhjendatult öelda: nendega algas uus ajajärk Uue Maailma põliselanikkonna päritolu saladuse lahen­damisel. Kuid samal ajal on need ka uued, varem täiesti tundmatud leheküljed Kirde-Aasia ja Kaug-Ida aja­loost.

SISUKORD:

Autorilt
Sissejuhatuse asemel
Kõige pikem teekond
Mais on indiaanlase teravili
Mõistatuslikud olmeegid
Boliivia-Peruu kolle

Hind: 5,00 EUR
Otsing autori järgi:

Anatoli Varšavski, Vaas pääsukesega,
Eesti Raamat, 1977, hind: 5,50 eurot

Anatoli Varšavski, Pärlikee. Kuulsatest kultuurimälestistest,
Valgus, 1979, hind: 4,50 eurot

Kiviaja Kolumbused, Anatoli Varšavski, Valgus 1982 | vanaraamat.ee
Kiviaja Kolumbused, Anatoli Varšavski, Valgus 1982 | vanaraamat.ee
Kiviaja Kolumbused, Anatoli Varšavski, Valgus 1982 | vanaraamat.ee
Kiviaja Kolumbused, Anatoli Varšavski, Valgus 1982 | vanaraamat.ee
Kiviaja Kolumbused, Anatoli Varšavski, Valgus 1982 | vanaraamat.ee
Kiviaja Kolumbused, Anatoli Varšavski, Valgus 1982 | vanaraamat.ee

Kasutatud raamatud
Alates 1999. aastast järjest täienenud raamatukataloog sisaldab täna üht Eesti kõige hoolikamalt valitud, sisukaimat kollektsiooni, mis pakub raamatusõpradele ehedaimat lugemisrõõmu.

Üle 55 000 väljaande
Kui tüüpilises raamatupoes on tavapäraselt müügil umbes 3000 raamatut, siis Vanaraamatu antikvariaat pakub lugejaile suuremat valikut, sest müüme kasutatud raamatuid erinevatest kümnenditest.

Raamatute tellimine
Kõiki kataloogis müügil olevaid väljaandeid saad mugavalt tellida veebilehe kaudu.
Veebist ostmise juhend
Tellimistingimused
Privaatsustingimused

Kontaktandmed
Biblio OÜ, reg.nr. 10598332,
Raamatupood: Riia 5, Tartu, 51010 Eesti
Veebikataloog: www.vanaraamat.ee
Kontakttelefon (+372) 7 341 901
E-mail: 

 


www.vanaraamat.ee © 2025 Biblio OÜ » Kvaliteetsed kasutatud raamatud