Teema: Keel ja kirjandus
Pealkiri:
Rebasel kõned kavalad. Eesti lastekirjanduse antoloogia IV köideAutor(id): Andres Jaaksoo (koostaja)
Kujundaja: Rudolf Pangsepp
Kirjastus: Steamark
Linn: Tallinn
Aasta: 1999
Originaalkeel: eesti keel
ISBN: 9985913970
Lehekülgi: 272
Sari: Eesti lastekirjanduse antoloogia 4
Seisukord: heas korras raamat
Mõõdud: 171 × 242 mm
Suurus: tavaformaadist pisut suuremas formaadis kõvade kaantega
Sisu:
#T085# RAAMAT ASUB LAOS, SAADAVAL 1-3 PÄEVA JOOKSUL 099
Eesti lastekirjanduse antoloogia IV
Imelikul kombel on meil siiamaani puudunud üldhõlmav eesti lastekirjanduse ajalugu tekstides. Käesolev mitmeköiteline eesti lastekirjanduse antoloogia püüab esmakordselt teksti- ja autorihaaval kokku seada selle värvikireva mosaiigi, mida meie rahvuslik lastekirjandus tänaseks endast kujutab.
Antoloogia esimene köide tutvustas lugejat lastele lugemiseks sobilike rahvaluulenäidetega. Teine köide kaardistas meie lastekirjanduse sünnieelset ja sünniaegset kirjandusmaastikku. Seda köidet sulgedes võime kinnitada, et eesti algupärane lastekirjandus oli XIX sajandi lõpuks päris valmis saanud. Nüüd oli juba eestlaste oma asi, et seda hoida ja hoolega edendada. Nii tutvustaski antoloogia kolmas köide meie lastekirjanduse käekäiku kuni 1917. aastani. Neljas köide, mida praegu käes hoiate, tutvustab algupärast lastekirjandust, mis jõudis noore lugeja kätte Eesti Vabariigi esimesel kümnendil -- seega kahekümnendatel aastatel.
Seega on selle raamatuga jätkuv antoloogia tõeline teejuht eesti lastekirjandusse kõikidele lugemishuvilistele, nii lastele kui täiskasvanutele, nii õppuritele kui õpetajatele, lastekirjanduse uurijatest rääkimata.
Hind:
12,00 EURTeema
Kultuur alla viimati lisatud:
Egle Pullerits; toimetanud Maire Raadik, Kuidas hoiduda kantseliidist,
Keelehooldekeskus, 2010, hind: 9,00 eurot
Mari Saat, Surija üksildusest. Esseed,
Tuum, 2004, hind: 6,00 eurot
Toom Õunapuu, Abielu ja lahutus ehk kokku- ja lahkukirjutamine kõverpeeglis,
Koolibri, 2000, hind: 6,00 eurot
Heino Gustavson, Igal kohal oma lugu (Eesti kohamuistendid),
Eesti Raamat, 1981, hind: 7,00 eurot
Daniel Pennac, Nagu romaan,
Varrak, 2010, hind: 8,00 eurot
Juri Lotman, Kultuurisemiootika. Tekst - kirjandus - kultuur,
Olion, 1991, hind: 9,00 eurot
Boris Kabur, Gilgameš. Veeuputuseaegseid lugusid Gilgameši eepose järgi,
Eesti Raamat, 1987, hind: 14,50 eurot
Ants Viires, Puud ja inimesed. Puude osast Eesti rahvakultuuris,
Valgus, 1975, hind: 13,00 eurot
Merike Vardja, Kaider Vardja; toimetaja Margit Ross, Kivikillud. 6. klassi kirjanduse töövihik,
Koolibri, 2007, hind: 5,00 eurot
Guy Howard, Standardtantsude tehnika,
Piip, Eesti Tantsuspordi Liit, 2010, hind: 13,00 eurot
Kultuur all on 4739 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!