Teema: Eesti ajalugu
Pealkiri:
101 Eesti mõisaAutor(id): Juhan Maiste. Toimetanud Eda Posti
Kujundaja: Mari Kaljuste
Kirjastus: Varrak
Linn: Tallinn
Aasta: 2014
Originaalkeel:
ISBN: 9789985329238
Lehekülgi: 215
Sari: 101 Eesti...
Seisukord: korralik raamat
Mõõdud: 165 × 218 mm
Suurus: tavaformaadis, kõvade kaante ja ümbrispaberiga
Sisu:
101 Eesti mõisa on, nagu kõik selle sarja raamatud, eelkõige oma autori nägu ning Juhan Maiste on raamatusse valinud 101 enda jaoks kõige olulisemat ja omaparasemat Eesti mõisa. Tegemist on poeetilise ja fantaasiaküllase nägemusega Eesti mõisatest, seal elanud inimestest ja toimunud sündmustest, kus rõhk on pandud ennekõike olustikule, emotsioonile ja meeleolule. Maiste viib lugeja põnevale rännakule läbi Eesti aja- ja kultuuriloo ning pühendab meid iga raamatusse valitud mõisa saladustesse. Teiste seas leiavad käsitlemist näiteks Kärstna, Koltsu, Kolga, Jäneda, Hõreda, Heimtali, Aruküla ja Alatskivi mõisad. Teksti toetavad fotod mitte ainult mõisahoonetest, vaid ka kõnekatest detailidest.
Juhan Maiste (snd 1952) on kunstiajaloolane, esseist ja luuleraamatu autor. Ta on avaldanud raamatuid mõisaarhitektuuri, Tallinna vanalinna, Tartu ülikooli arhitektuuriansambli ja Estonia teatrimaja kohta. Oma vaated kultuurile on ta võtnud kokku teoses «Eesti kunsti lugu» (Varrak, 2007) ja ligemale paarisajas teadusartiklis, milles autori huvidering ulatub renessansiajastu maalikunstist nüüdisaegse maastiku- ja muinsuskaitse filosoofiani. Ta on Tartu ülikooli kunstiajaloo professor, õpetanud Eesti Kunstiakadeemias, Eesti Maaülikoolis, Soomes Helsingi, Turu ja Oulu ülikoolis, Roomas La Sapienza ülikoolis, samuti Greifswaldis, Kielis, Riias ja mujal.
Mõisad on minu noorusarmastus. Ja töö, millega alustasin juba ülikooli lõpupäevil. 1986. aastal järgnes kandidaadiväitekirja kaitsmine Moskva Kunstide Uurimise Keskinstituudis. Aasta hiljem sai valmis mõisateemaline käsikiri, mis küll enne lugeja ette ilmumist seisis pöördeliste ajaloosündmuste tõttu kirjastuses kümme aastat. Kellel siis oli Balti ketis aega mõelda mõisatele, kui põlesid mitte härrastemajade katused, vaid vaat et oma kodu. Seejärel tuli pikem paus, kui tegelesin mitmete teiste teemadega – hansamajadest renessansi ja muinsuskaitseni. Olin palju kodust ära: õppisin ja õpetasin Roomas, Stockholmis, Helsingis, Londonis. Kui kellaosuti lõi ette viiskümmend, täitus lapsepõlveunistus. Jalutada koos Oxfordi professoritega üle Püha Johannese kolledži muru. Elukoha sain Hõbetorni ja oma võtme parki. Ehkki vaatenurgad olid selleks ajaks nii mitmeski punktis muutunud, vaimustusin taas korra öövalgusest ja metstuvi lennust üle tumeda tiigi. Kui mulle pakuti võimalust kirjutada 101 Eestimaa mõisast, siis kahtlesin pikalt – kas ikka maksab astuda juba jahtunud jälgedesse. Aga nagu teame, pika tiiru järel jõuab eksinu tagasi koduväravasse. Tunnistan ausalt – kord juba teele asununa kirjutaksin mõisatest veel järgmised 101 lugu, mis ei oleks mingil juhul vähem ilusad. Aga seekord tuli välja selline valik.
Juhan Maiste
Variantpealkiri: Sada üks Eesti mõisa
Märksõnad:
mõisad
mõisahooned
ehitusmälestised
ajaloo- ja kultuurimälestised
mõisaarhitektuur
arhitektuuriajalugu
mõisnikud
kodulugu
ajalugu
Eesti
Sari: 101 Eesti...
Hind: -

Hetkel on otsas*
*Jäta enda
märge ootenimekirja, siis saame sulle eelisjärjekorras saata teavituse kui raamat on jälle saadaval.
Soovin teavitust raamatu saabumisel:
101 Eesti mõisa, Juhan Maiste. Toimetanud Eda Posti, Varrak 2014Palun kontrolli üle punasega märgitud väljad
Vaikimisi me ei teavita raamatukogudest mahakantud, templitega ega keskmisest kulunumas seisukorras eksemplaridest. Kui siiski soovid nende kohta teavitust, siis lisa vastavatele ridadele linnukesed.
Ootenimekirja kandmine on ainult teavituse jaoks, kui raamat saabub poodi. Vormi täitmine ei pane sulle ostukohustust, sest osad väljaanded on haruldasemad kui teised, siis pole meil võimalik kuidagi ennustada täpset aega, millal raamat võib taas müügile tulla.
Teema
Ajalugu, militaar ja punanurk alla viimati lisatud:
Evald Uustalu, Eesti rahva ajalugu,
Olion, 2005, hind: 15,00 eurot
Carlo Ginzburg; sarja koostaja Marek Tamm, Juust ja vaglad. Ühe 16. sajandi möldri maailm,
Varrak, 2000, hind: 19,00 eurot
Harri Sandström, Lahemaa randlased,
Eesti Entsüklopeediakirjastus, 1996, hind: 18,00 eurot
Imbi-Sirje Torm. Toimetaja Ene Luka, Lugusid Siversitest ja Heimtalist,
I.-S. Torm, 2011, hind: 12,00 eurot
Heiki Raudla, Viljandi lood ja legendid,
Viljandi Muuseum, 2015, hind: 21,00 eurot
Koostanud Lea Kõiv, Mare Luuk, Larissa Petina, Tiiu Reimo ja Urve Sildre, Eesti vanimad raamatud Tallinnas. Die ältesten estnischen Bücher in Tallinn (Reval). Näitus : 26. aprill - 3. september 2000, Tallinna raekoda. Artiklid ja kataloog,
Eesti Rahvusraamatukogu, 2000, hind: 14,00 eurot
Muinsuskaitseamet, Tallinna Ülikooli ajaloo, arheoloogia ja kunstiajaloo keskus, Tartu Ülikooli ajaloo ja arheoloogia instituut; Koostanud Ülle Tamla, Arheoloogilised välitööd Eestis 1997. Archeological Field Works in Estonia 1997,
Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituut, 1997, hind: 10,00 eurot
Anna Politkovskaja, Putini Venemaa,
Eesti Päevaleht, 2006, hind: 11,00 eurot
Sirje Endre, Mart Laar, Urmas Ott, Teine Eesti. Eesti iseseisvuse taassünd 1986-1991,
SE & JS, 1996, hind: 17,00 eurot
Stéphane Bruchfeld, Paul A. Levine, Jutustage sellest oma lastele... Raamat holokaustist Euroopas aastatel 1933-1945,
Iisraeli Sõbrad, 2003, hind: 5,00 eurot
Ajalugu, militaar ja punanurk all on 5950 raamatut. Klõpsa
siia, et näha täielikku loendit!